Jak psát do dětské knihy

Jak psát do dětské knížky? Když píšete do knihy svého miminka, je důležité zachytit každý okamžik a milník.

Zde je několik tipů, jak ze svých příspěvků vytěžit maximum:

– Zvykněte si pravidelně psát do knihy. To vám pomůže sledovat pokroky vašeho dítěte a zajistí, že vám neuniknou žádné klíčové okamžiky.

– Zapisujte si poznámky o každé fázi, jak k ní dochází – od prvního úsměvu dítěte až po jeho první krůčky. Budoucí generace tak získají představu o tom, jaký byl život vašeho dítěte v různých fázích.

– Zaznamenejte milníky i každodenní detaily. Budoucím čtenářům to pomůže důvěrně poznat vaše dítě a zjistit, jak se postupem času měnilo a rostlo.

A co když dojde na sušení oblečení?

Vždy byste měli sušit prádlo místo používání bubnových sušiček, protože to zabrání srážení, ke kterému by mohlo dojít, pokud byste je používali příliš často, zejména v zimních měsících, kdy venkovní teploty mohou klesnout pod bod mrazu, což způsobí, že se látky uvnitř těchto zařízení teplem srazí. stejně jako samotné poškození v důsledku opotřebovaných dílů, jako je pás bubnu.

Navíc, pokud máte miminko, které je ve fázi plazení a chůze, bylo by ideální pověsit jeho oblečení dostatečně vysoko, aby na něj nemohlo dosáhnout, protože se může pokusit dát do úst všechno, včetně jakýchkoli škodlivých tekutin nebo zbytků, které na něm zůstanou. oblečení z předchozích praní.

Nyní, když víme, jak bezpečně a efektivně čistit oblečení našeho dítěte, přejděme k několika tipům o odstraňování skvrn, protože každý rodič ví – nehody se stanou!

Prvním krokem je identifikace, o jaký typ skvrny se jedná: jídlo, moč, zvratky atd. Jakmile to uděláte, shromážděte všechny potřebné ingredience potřebné k odstranění, jako je prostředek na mytí nádobí na mastné skvrny, čpavek na skvrny od krve/bílkovin atd.

Poslední věcí, kterou dnes probereme, je, jak často byste měli prát oblečení svého dítěte? Odpověď závisí na několika faktorech, například na tom, zda je nosí každý den nebo ne.

Obecně však lze říci, že pokud chcete, aby jejich oděvy vypadaly dobře, bylo by moudré je prát alespoň jednou týdně, aby se v průběhu času nehromadila špína a bylo obtížnější se jich později zbavit. nejnaléhavěji potřeba (např. v zimních měsících).

Pokud to není možné z nějakého důvodu, jako je například nedostatek místa v domácnosti – nebojte se, protože existuje spousta dalších možností, které zahrnují použití studené vody místo nastavení horké teploty, která by mohla poškodit jemnou tkaninu, jako je např. jako hedvábí nebo vlna atd.).

Pro jaký věk jsou látkové knihy?

Látkové knížky se obvykle doporučují pro miminka zhruba ve věku 0-12 měsíců. Je to proto, že jsou lehké, snadno uchopitelné a jemné k dětské pokožce. Užijí si je však i starší děti!

Batolata je mohou používat jako pohodlné předměty nebo je mohou starší děti dokonce vnímat jako sběratelské hračky! Pro látkové knihy neexistuje žádná konkrétní věková hranice, takže každý rodič, který si ji chce koupit, by se neměl obávat, že ji pro své dítě dostane příliš pozdě. Vždy bude vítán s otevřenou náručí (a prsty)!

Jak vyrábíte mačkanou látku?

Co je mačkaná látka? Někteří lidé to označují jako „zmačkaná látka“. Tento typ materiálu se vyznačuje vrásčitou texturou, která dodává oblečení a doplňkům vizuální zajímavost.

Zvlněná tkanina je běžnou volbou pro výrobu letních šatů, plážových přikrývek, halenek a sukní, protože vrásky pomáhají oděvu udržet tvar, i když jej složíte nebo nacpete do kufru. Nejlepší způsob, jak si doma vyrobit mačkanou látku, závisí na tom, jaký druh textilu máte doma k dispozici.

Zde je několik nápadů:

Pokud vlastníte nějaké staré ručníky nebo žínky, pak je to snadný způsob, jak vytvořit mačkané látky bez použití chemikálií nebo tepelných úprav. Najděte dva ručníky nebo žínky stejné velikosti.

Umístěte jeden na druhý a pak uvažte uzel v každém rohu tak, aby byly spojeny ve všech čtyřech rozích jako tvar „X“. Vezměte trochu vody smíchané se saponátem, vložte ji do rozprašovače a rovnoměrně nastříkejte na obě strany.

Umístěte tuto hromadu někde na rovném místě, kde vám nevadí, že se namočíte (jako podlaha v koupelně) po dobu 24 hodin, dokud nebude úplně suchá, než ji myjete jako obvykle podle pokynů na štítku péče.

Kroucení při vázání uzlů zajistí, že každá část látky bude napnutá, což po zaschnutí způsobí zvrásnění a promáčení během namáčení! Tento způsob lze také použít pro výrobu lněných ubrousků ze zbytků látek.

Pokud máte žehličku, můžete mačkanou látku vyrobit tepelnou úpravou namísto použití vody a saponátu. Položte látku na žehlicí prkno nebo rovnou plochu a rukama ji co nejvíce uhlaďte. Pokud některá místa vyžadují více pozornosti, použijte horkou žehličku (na střední až vysokou) a zatlačte na asi 15 sekund.

Dávejte pozor, abyste žehličku nedrželi na jednom místě příliš dlouho, jinak byste mohli látku spálit. Základem je pohybovat s ním, aby se teplo rovnoměrně rozložilo. Před složením nebo uložením nechte látku úplně vychladnout.

Další metodou, jak látku zmačkat bez jakýchkoli nástrojů, je jednoduše ji zmačkat v rukou. Můžete ho párkrát složit nebo srolovat do klubíčka, záleží na tom, jak je kus látky velký a co s ním potom chcete dělat (krejčovství versus quiltování).

Poslední metoda pro vytváření mačkaných tkanin zahrnuje použití kukuřičného škrobu místo vody smíchané s pracím prostředkem. Doporučuje se nejprve smíchat jeden díl bílého octa a dva díly teplé vody a poté přidat asi ¼ šálku kukuřičného škrobu najednou, dokud ve směsi nezůstanou žádné hrudky, než namočíte jakýkoli materiál, který potřebuje pomačkat!

Toto řešení funguje nejlépe při práci s tenčími předměty, jako jsou ubrousky vyrobené ze lnu, spíše než tlustšími textiliemi, jako jsou ručníky nebo žínky, protože by vyžadovaly více času na namočení. Nechte látku sedět ve směsi asi 30 minut, než ji opláchnete a před použitím ji nechte úplně vyschnout.