Třístupňový průvodce, jak snížit kancelářské křeslo pro maximální pohodlí

Je vaše kancelářská židle pro vás příliš vysoká? Přečtěte si, abyste věděli, jak snížit kancelářskou židli, abyste se přestali trápit. Víte, že musíte být pohodlný, abyste byli produktivní, že?

Sezení v nepříjemné poloze nakonec povede k hrbení, přikrčení vpřed a psaní na stroji nebo práci v nepohodlném úhlu. Proto je důležité správně upravit výšku vaší kancelářské židle a sundat zátěž ze zad.

Snížení kancelářské židle

Když spustíte kancelářskou židli, existují tři snadné kroky, které musíte dodržet.

Krok č. 1. Vyhledejte ruční ovladače

Židle má obvykle páku pro nastavení. Obvykle je připevněn k základně umístěné pod sedadlem.

Může existovat několik páček pro různé funkce, takže si možná budete muset přečíst manuál, abyste zjistili, který je pro úpravu výšky židle, nebo je můžete všechny vyzkoušet, dokud nenajdete tu správnou. Vezměte na vědomí, že některé modely židlí používají místo úrovní knoflíky, takže byste se na ně měli také podívat.

Krok č. 2. Sklopte sedadlo do výšky, která vám vyhovuje

Jakmile poznáte správnou páčku, pokračujte ve spouštění. Posaďte se na židli a zatáhněte za páku nahoru, aby sedadlo kleslo.

Pokračujte v pomalém nastavování několik centimetrů najednou, dokud nedosáhnete požadované výšky. U knoflíku otočením ve směru hodinových ručiček sedadlo spustíte.

Zvýšení výšky židle je v zásadě stejné jako snížení. U páky stačí zatáhnout s uvolněným závažím. U knoflíku stačí otočit v opačném směru (proti směru hodinových ručiček).

Krok č. 3. Upravte ze stoje

Pokud se vám zdá, že nemáte správnou výšku, zkuste se postavit vedle židle. Upravte sedadlo, dokud nedosáhne těsně pod kolenní čepici – polohu, kde můžete pohodlně sedět s nohama na zemi.

Provádění dalších úprav

Kromě správné výšky židle budete při práci provádět i další pohodlná sezení.

Výška zad. Chcete -li opěradlo zvednout, uchopte ho na obou stranách, nahoře nebo dole a opatrně zvedněte. Jak stoupá, uslyšíte každé 2 palce výrazný cvakavý zvuk.

Zvedněte opěradlo do nejvyšší polohy a poté jej nechte spadnout do nejnižší polohy, aby se sklopilo. Upravujte, dokud nedosáhnete požadované výšky.

Područky. Chcete -li upravit výšku loketní opěrky, stiskněte přední spoušť a posuňte ji nahoru nebo dolů. Chcete -li zamknout, uvolněte spoušť.

Uvolněte knoflíky v držáku a změňte vzdálenost mezi područkami. Nastavte knoflíky tak, aby bylo dosaženo správného rozestupu, poté je znovu utáhněte.

Opěrka hlavy. Pokud má vaše kancelářská židle opěrku hlavy, upravte ji pro maximální možné pohodlí. Jednoduše uchopte opěrku hlavy a zvednutím zvedněte. Když je pozice uzamčena, uslyšíte výrazné cvaknutí.

Chcete -li opěrku hlavy spustit, nejprve ji zvedněte do maximální výšky a poté ji nechte spadnout do nejnižší polohy. Stiskněte dolů, dokud neuslyšíte cvaknutí.

Nastavení výšky vaší kancelářské židle na základě vašeho úkolu

Různé úkoly vyžadují různé pracovní polohy a výšky židlí. Je důležité, aby do sebe dobře zapadaly, abyste mohli správně pracovat.

Při práci udržujte počítač ve výšce očí

Podle standardů by měla být obrazovka počítače na vaší úrovni, zatímco klávesnice a myš na úrovni loktů. Když nemůžete upravit stůl, můžete nastavit výšku židle tak, aby vyhovovala.

Při práci na rovném povrchu mějte lokty ve výšce stolu

Upravte si výšku židle tak, aby se vaše paže pohodlně opírala o stůl. To je ideální při práci na papíru, jako je psaní, kreslení nebo čtení.

Během dlouhých hodin práce položte nohy na zem

Když sedíte několik hodin, jako když se účastníte schůzky, musíte sedět pohodlně. Upravte výšku židle tak, aby se vaše nohy dostaly na podlahu a nebudete sedět nešikovně.

Další tipy na zvýšení pohodlí při práci

Přestože je při práci důležité mít pohodlnou židli, musíte si pamatovat ještě několik věcí, abyste mohli dosáhnout vrcholu pohodlí.

Každých 15 až 30 minut změňte polohu vsedě

To pomůže snížit napětí a další problémy. Čas od času se můžete trochu předklonit a poté se vrátit do plně sedící polohy. Můžete také zkusit přesunout váhu na obě strany židle.

Použijte stupačku

Pokud nelze výšku židle snížit, zasuňte opěrku pod stůl. Obvykle je nastavitelný a je k dispozici v obchodech s kancelářskými potřebami. To pomůže vašim nohám, takže nebudete sedět v nepříjemné poloze, i když budete na nepohodlné výšce židle.

Závěr

Všechno příliš mnoho je nebezpečné a příliš vysoká židle se neliší. Proto je důležité naučit se snižovat kancelářskou židli a provádět další úpravy. Nyní se pohodlně usaďte a buďte produktivní!