Jak vyčistit kancelářskou židli ve 2 snadných krocích

Pokud jste na internetu hledali „jak vyčistit kancelářskou židli“, jste na správném místě. Podívejte se na náš průvodce krok za krokem při čištění různých typů kancelářských židlí!

Je zvláštní, jak málo z nás věnuje pozornost svým kancelářským židlím nebo jiným věcem, které pravidelně používá. Drobky z jídla, rozlitá káva a inkoust z per se mohou hromadit, takže vám zůstane špinavá nebo špinavá židle, kterou je třeba důkladně vyčistit.

Kancelářské židle se mohou snadno stát živnou půdou pro špínu, prach, alergeny a choroboplodné zárodky. Poškození si obvykle neuvědomujeme, dokud se naše kancelářské židle neopotřebují nebo se nerozbijí. Zde je několik pokynů pro čištění kancelářských židlí.

Čištění různých typů kancelářských židlí

Síťové kancelářské židle

Síťované židle se díky svým četným výhodám a současnému designu stávají velmi populární. Někteří lidé se jim však vyhýbají, protože jejich čištění se jeví jako náročná práce.

Tyto židle mají lepší ventilaci než čalouněné nebo kožené židle, takže se nebudete potit. Jak tedy vyčistíme síťové kancelářské židle?

Krok č. 1. Vakuum v mírném sání

Vysajte veškerý prach, vlákna, kožešiny a další nečistoty z horní části židle na kola. Pokud se do těchto oblastí nedostanete pomocí vakua, použijte k čištění místnosti prachovku nebo plechovku stlačeného vzduchu.

Krok č. 2. Zbytek očistěte vlhkým hadříkem

Zbytek práce zvládne čisticí hadr a mýdlo na nádobí. Pomocí vatových tamponů můžete splnit vnitřní křivky židle. Po dokončení mytí židle ji setřete suchým hadříkem.

Čalouněné kancelářské židle

V dnešní době jsou oblíbené židle s látkovým čalouněním. Udržují vás v nejlepším možném pohodlí a přitom se drží v rámci vašeho rozpočtu.

Tkanina má naopak tu nevýhodu, že rychle přitahuje špínu. Na jeho povrchu snadno najdete i to nejmenší množství prachu.

Jak čistíme látkové kancelářské židle?

Krok č. 1. Vysajte nečistoty a prach

Použití vysavače k ​​čištění čalouněné kancelářské židle je první krok. Řekneme, že se nepokoušíte setřít rozlité kávy, ale spíše každodenní špínu.

Krok č. 2. Drhněte čisticí pěnou

Použití čisticí pěny je nyní dokonalým způsobem čištění vaší kancelářské židle. Celou látku zakryjte pěnou a nechte ji na místě.

Po několika minutách musíte z kancelářské židle očistit veškerou špínu pomocí kartáče. Jakmile dokončíte čištění, ponechte židli na stejném místě, aby mohla vyschnout.

Kožené kancelářské židle

Standardním modelem každého oblíbeného výkonného křesla je. I pro dlouhé sezení jsou tyto kožené židle velmi pohodlné a relaxační.

Než je začnete čistit, přečtěte si příručku. Jedná se o cenově výhodné kousky, které přicházejí s bezpečnostními opatřeními, aby se zabránilo poškození vaší židle.

Krok č. 1. Vysajte a oprášte

Odborníci ve většině případů doporučují pro vaši kancelářskou koženou židli vysavač. Udržujte mírné sání s měkkými štětinami.

Krok č. 2. Otřete čistým hadříkem nebo koženými ubrousky

Kůže sbírá nečistoty rychleji než jiné látky. Jejich čištění čistým hadříkem je naopak snadné. Nejlepší čištění bude prováděno denně s týdenní změnou rutiny mýdlovou vodou.

Jak udržovat čistou kancelářskou židli?

Udržovat čistou kancelářskou židli znamená, že je nejlepší nejíst oběd u stolu. Rozlité látky by měly být okamžitě odstraněny. Rozlitou látku co nejdříve navlhčete (neotírejte) mokrým hadříkem, abyste zabránili vzniku skvrn.

Jak dezinfikovat zapáchající kancelářskou židli?

Pokud je vaše židle stará a páchnoucí, nejlépe se obraťte na zkušeného čističe, aby ji vyčistil za sucha. Tato metoda čištění bez vody může pomoci v boji proti bakteriím způsobujícím zápach.

Jak vyčistit ostatní části židle?

Při čištění ostatních částí vaší židle to vyžaduje odstranění kol a zbavení se vlasů omotaných kolem nich. Je také nutné vyčistit šrouby a šrouby na vaší kancelářské židli jednoduchým otřením.

Jak odstranit nepoddajné skvrny?

Čistič na bázi alkoholu by byl schopen vytvořit jakékoli skvrny, pokud je roztok mýdlového mýdla nedokáže odstranit. Pokud alkohol skvrnu zcela neodstraní, zkuste jiný prostředek. Skvrny, jako je hořčice, čokoláda, inkoust a káva, lze odstranit důkladným odstraněním skvrn.

Závěr

I při běžném čištění a opravách bude nutné vaši kancelářskou židli vyměnit. Podle jedné studie má kancelářská židle životnost sedm až patnáct let. Pokud byla vaše kancelářská židle poškozena nebo se neopravitelně zhoršila, je na čase ji vyměnit.

Po zakoupení nové kancelářské židle nezapomeňte dodržovat tyto tipy pro čištění. Pokud tak učiníte, bude chráněno před předčasným selháním.

Dobře udržovaná kancelářská židle vám může poskytnout vynikající úroveň pohodlí při práci. Možná tím vaše otázka na téma „jak vyčistit kancelářskou židli“ končí.