Tipy, jak předcházet a eliminovat zápachy z kožených židlí

Už jste někdy vešli do něčího domu a všimli jste si, že je tam nepříjemný zápach? Může to být kouřový zápach, pižmová vůně kůže nebo dokonce něco tak jednoduchého jako starý kuchyňský olej. Jakkoli zápach vznikl, všichni se můžeme shodnout, že není příjemný.

Jak již bylo řečeno, vypořádat se s těmito druhy pachů ve vašem vlastním domě může někdy připadat jako skličující úkol – ale nebojte se! Tento článek poskytne 10 tipů, jak předcházet a eliminovat zápachy z kožených židlí, aby vaše křeslo vypadalo skvěle a zároveň dobře vonělo!

Tipy na prevenci a odstraňování zápachů z kožených židlí

Tip 1. Pomocí zvlhčovače zvlhčíte svůj domov. Suchý vzduch může přispívat k tomu zatuchlému zápachu, takže i když nepřidáváte vlhkost pomocí horního ventilátoru, použijte v ložnici nebo v obývacím pokoji zvlhčovač chladné mlhy místo odpařovače horké vody.

Tip 2. Otevřete okna a dveře alespoň na 15 minut každý den během dne. To pomůže místnost vyvětrat a vysušit veškerý mokrý nábytek.

Tip 3. Umístěte misku bílého octa do největší centrální oblasti vašeho domova, jako je otevřený půdorys obývacího prostoru, jídelny nebo kuchyně na jeden týden. Ocet absorbuje pachy z vaření, domácích zvířat a některých čisticích prostředků (ale ne ze všech).

Tip 4. Umístěte otevřenou krabici jedlé sody do největší centrální oblasti vašeho domova, jako je otevřený půdorys obývacího prostoru, jídelny nebo kuchyně na jeden týden. Jedlá soda absorbuje pachy z vaření a domácích zvířat.

Tip 5. Pravidelně vysávejte kožený nábytek, abyste odstranili zvířecí chlupy a jiné nečistoty, které mohou způsobit problémy se zápachem. Pokud máte pohovku nebo jiný nábytek, který je potažený látkou, látku vysajte.

Tip 6. Vysajte koberec a čalounění, abyste odstranili zvířecí chlupy a částečky nečistot z hloubky vláken. Ty mohou kontaminovat a zadržovat pachy způsobem, který je obtížné vyřešit pouze pro vysávání.

Tip 7. Viditelně znečištěná místa omyjte jemným mýdlem a vodou nebo prostředkem na čištění kůže.

Tip 8. Chraňte svůj nábytek profesionálním koženým kondicionérem, aby byl vláčný a svěží.

Rada 9. Jakékoli rozlití co nejdříve ošetřete potřením oblasti (nedrhněte) papírovými ručníky namočenými v saponátu před čištěním jemným mýdlem a směsí teplé vody. Opláchněte a osušte.

Tip 10. Vyvarujte se rozlití, nebo pokud ano, setřete rozlití co nejrychleji vlhkým hadříkem, aby nedošlo ke znečištění kožených vláken

Tip 11. Odstraňte veškeré skvrny pomocí enzymatického přípravku určeného pro váš typ koženého nábytku (např. Čistič kůže Iverx). Pečlivě dodržujte všechny pokyny.

Tip 12. Vyměňte polštáře židle z plsti nebo pěny nábytku za hypoalergenní, antibakteriální polštář. Další informace naleznete na tomto odkazu: (odkaz na stránku článku)

Tip 13. Opravte všechny trhliny v tkanině co nejdříve pomocí koženého lepidla nebo sešitím zpět a vyztužením švů pomocí silné nitě.

Tip 14. Umístěte na podlahu pod židli malý protiskluzový koberec, abyste omezili případné uklouznutí. Pokud jej nebudete delší dobu používat, chraňte svůj nábytek vysoce kvalitními přípravky pro péči o kůži nebo jej uložte na místo chráněné před špínou a prachem. Například: skladování uvnitř vaku s taškou nebo pomocí slipcoveru.

Tip 15. Udržujte židli v suchu tak, že ihned setřete rozlitý materiál. Používejte vysoce kvalitní přípravky na čištění kůže, aby váš nábytek vypadal jako nový!

Tipy na prevenci a odstraňování plísní a plísní

Číslo 1. Čistěte směsí peroxidu vodíku a vody.

Číslo 2. Zavěste židli, abyste co nejrychleji uschli.

Číslo 3. Používejte odvlhčovače nebo klimatizace ve vlhkém podnebí, zejména v letních měsících.

Jak vyčistit křeslo

Nábytek čistěte vždy podle pokynů výrobce.

Čištění kožených židlí může být díky své konstrukci o něco obtížnější než jiné typy čalounění.

Používejte kvalitní čisticí prostředky a kondicionéry, které jsou vyrobeny speciálně pro použití na kůži. Nepoužívejte výrobky pro domácnost, jako je mýdlo nebo čisticí prostředky; ty kůži pouze vysuší a časem zkřehnou.

Vždy dodržujte pokyny výrobce pro použití na konkrétní značce nábytku.

Pokud používáte čistič, vždy před nanesením přípravku na čištění odstraňte veškeré nečistoty nebo skvrny třecím alkoholem. Některé čisticí prostředky lze ředit podle pokynů na obalu; v případě pochybností však vždy zřeďte podle pokynů na obalu.

Neaplikujte čisticí prostředky nebo kondicionéry přímo na kůži; místo toho nastříkejte malé množství vody a poté jej otřete čistým hadříkem.

Po vyčištění měkkým ručníkem nebo sušičkou vždy vysušte nábytek a poté naneste jakýkoli typ povrchové ochrany, jako je například ochrana koberců.

Používejte vysoce kvalitní kožený chránič, jako je Lexol, který zaručeně ochrání váš nábytek před politím a skvrnami po celá léta.

Vyhněte se umístění svíček blízko povrchu kůže; pokud ano, nikdy je nenechávejte bez dozoru.

Uchovávejte kávu nebo čaj na tácku, který je spárován s absorpční podložkou, aby se snížilo množství tepla a vlhkosti, které za sebou zanechávají.

Prach často čistěte měkkým kartáčem nebo hadříkem z mikrovlákna. To také pomůže odstranit nahromaděné prachové částice, které mohou dráždit vaši pokožku.

Pokud k sušení používáte vodu, použijte k sušení žehličku na nízké nastavení, například prádlo (nebo bavlnu).