Snadný 9krokový návod, jak vyrovnat nohy židle

Po únavném dni je vždy příjemné se dobře posadit, ale není zábavné, když se vám křeslo kývá, že? Zde je návod, jak vyrovnat nohy židle a v zásadě si dobře odpočinout po hodinách práce.

Když se vaše židle stane skalnatou a chcete, aby byla stabilní A.S.A.P, můžete vždy na kratší nohu navléknout kousek lepenky a je to! Oči však prostě nevydržíte. Pokud vyklouzne kus lepenky, židle se bude houpat tam a zpět – takové potíže!

Abyste svůj problém vyřešili nejefektivněji a kreativně, měli byste jen vyrovnat nohy židle. Tímto způsobem se nebudete muset starat o to, že budete zítra sedět na vratké židli-zmeškáte svůj dlouho očekávaný odpočinek-a dokonce ani v dalších měsících!

Co potřebujete

Při práci na vyrovnání nohou židle se opravdu nebudete muset moc připravovat. Jen se ujistěte, že jsou tyto věci přítomny, a můžete vyrazit.

  • (Problematická) židle
  • Maskovací páska
  • Nůžky
  • Brusný papír
  • Coping saw or any available saw saw
  • Lak, který odpovídá vaší židli (volitelně)

Vyrovnání nohou židle

UPOZORNĚNÍ: Následující kroky jsou určeny k upevnění dřevěných židlí, protože židle z jiných materiálů se kolísají z jiného důvodu. Z bezpečnostních důvodů noste rukavice a ochranné brýle.

Krok č. 1. Umístěte židli na rovný povrch. Můžete jej položit na stůl, abyste měli lepší výhled. Nyní zkontrolujte židli a zjistěte, které nohy jsou nerovné.

Pomůže, když křeslem pohoupete, abyste viděli kratší nohy. Pokud však máte dobré oči, můžete si nohy jen prohlédnout očima a zjistit, které se nedotýkají povrchu.

Krok č. 2. Jakmile byly identifikovány kratší nohy, změřte vzdálenost mezi těmito nohami a stolem. To určí, kolik dřeva uříznete z delších nohou.

Krok č. 3. Dále označte delší nohy maskovací páskou. Pro jistotu můžete židli znovu pohupovat. Jsou to ty, které budete později ořezávat, takže je lepší správně označit!

Krok č. 4. Připravte se na ořez a otočte židli. Pod něj můžete dát kus látky, abyste chránili opěradlo a sedadlo před poškrábáním.

Krok č. 5. Před ořezáváním odstraňte kovy nebo jiné materiály na nohou v závislosti na židli, kterou máte. Poté změřte a označte delší nohy.

Pamatujte na mezeru mezi stolem a nohami, kterou jste změřili, použijte toto měření. Zabalte části nohou, které oříznete, abyste se ujistili, že je budete správně stříhat.

Krok č. 6. Nyní můžete začít s ořezáváním. Pomocí řezací pily nebo jakékoli jiné pily, kterou lze použít na dřevo, odřízněte součásti, které jste označili. Pro rovnoměrné výsledky je nejlepší provádět krátké tahy.

Krok č. 7. Po odříznutí přebytečných částí použijte brusný papír k vyhlazení ořezaných konců nohou.

Krok č. 8. Nyní proveďte dvojitou kontrolu. Otočte židli a trochu ji rozhoupejte. Pokud je stále kolísavé, můžete ještě trochu pískovat, dokud nebudou všechny nohy rovnoměrné.

Krok č. 9. Pro dokončovací práce můžete nohy vykartáčovat lakem nebo mořidlem na dřevo. Díky tomu může vaše židle vypadat úplně nová. Nezapomeňte, že jeho barva odpovídá barvě vaší židle.

Další problémy s nábytkem můžete vyřešit sami

Se skvělým nábytkem přichází velká zodpovědnost – může to být nové, ale v žádném případě to není pravda. Kusy nábytku mohou být čas od času poškozeny, takže je budete muset mnohokrát opravit.

Nemůžete zavolat odborníka, kdykoli se vám rozbije nábytek. Zde jsou některé problémy s nábytkem, které můžete skutečně vyřešit sami.

Uvolněné spoje dřeva

Po nejdelší dobu, kdy byly židle vytahovány a tlačeny k jídelnímu stolu, se jejich dřevěné spoje mohly uvolnit. Chcete -li to opravit, musíte nejprve odstranit staré lepidlo na dřevo. Poté pomocí stříkačky do volných spojů naneste trochu lepidla na dřevo, aby se kousky dřeva opět spojily.

Zlomené kliky

Pokud jsou rukojeti často používány po dlouhou dobu, mohou být otvory pro šrouby odstraněny. Jakmile se uvolní, už nikdy nemůžete utáhnout kliky, ať děláte cokoli.

Do otvorů pro šrouby byste museli nalít trochu tmelu, aby se šrouby měly čeho držet. Poté, co tmel zaschne, znovu připevněte rukojeť pomocí šroubu.

Škrábance na dřevě

Dřevo vydrží, ale není odolné proti poškrábání. Proto je nevyhnutelné, aby se naše desky stolu, křesla a další kusy nábytku během chvilky poškrábaly.

Aby vypadaly co nejdokonaleji, můžete použít vosk na dokončení pasty. Čistý vosk můžete získat z hardwaru a domácích center, takže si nebudete muset dělat starosti se sladěním barev.

Závěr

Naučit se vyrovnat nohy židle a další nábytkové práce je hračka, že? Nyní se nebudete muset starat o to, že sedíte na vratké židli, a nyní si můžete užít odpočinek, který si zasloužíte.