Jak vyčistit pohovku z mikrovlákna: 3 nejlepší tipy

Pokud chcete vědět, jak čistit pohovku z mikrovlákna, naučíme vás tři základní techniky. Proveďte je v chronologickém pořadí a váš gauč z mikrovlákna by měl zůstat a cítit se úplně nový. Ale nejprve, co je mikrovlákno?

Představte si to jako polyesterový materiál, který působí sametově. Při čištění semišové sedací soupravy najdete určité podobnosti, protože typ mikrovlákna používá mikrovlákna. To je řečeno, pojďme začít.

Jak čistíte kapsy z mikrovlákna?

Krok 1. Určete čisticí kód

Zkontrolujte štítek na gauči z mikrovlákna a najděte doporučený čisticí kód doporučený výrobcem. Kód se pohybuje od písmen W, S, S-W nebo X a musíte dodržovat postupy pro každé z nich. Kód W znamená, že můžete používat čisticí roztoky na vodní bázi a jste obecně v bezpečí s použitím vody k čištění pohovky z mikrovlákna.

Naopak čalounění s kódem S znamená, že se musíte vyhnout čištění vodou a místo toho musíte použít rozpouštědla, včetně alkoholů. Kód S-W je samozřejmostí a pohovka z mikrovlákna může používat čisticí roztoky na vodní nebo rozpouštědlové bázi. A konečně, čalounění kódu X je nejlepší přenést do čistírny pro hloubkové čištění, protože vysávání je pro něj jediným doporučeným postupem.

Krok 2. Odstraňte nahromaděné nečistoty

Jakmile znáte doporučené čisticí postupy pro váš konkrétní gauč z mikrovlákna, odstraňte z něj srst, srst, prach a nečistoty před vlastním bodovým čištěním. Nasaďte na vysavač nástavec na čalounění a pohovku vysajte. Ujistěte se, že se dostanete i do štěrbin a zákoutí, kde se částice hromadí nejvíce.

Vysávání pohovky z mikrovlákna je dokonce bezpečná obecná údržba. Můžete to udělat každý týden, abyste osvěžili gauč, aniž byste potřebovali čisticí prostředky. Až budou hotová, použijte na gauč měkký kartáč a obnovte jeho strukturu, pokud se vlákna zploští.

Krok 3. Skvrny ošetřete bodově

Pro čalounění z mikrovlákna použijte vhodný čisticí roztok. Nezapomeňte, aby se materiál nenasákl kapalinou, aby se zabránilo vzniku skvrn. Pokud k tomu dojde, odstraňte z látky skvrny od vody řádnými postupy.

Nedávné skvrny

Pokud jste na pohovku z mikrovlákna vylili tekutinu, okamžitě ji přebytky nasákněte, aby nepronikla hlouběji do materiálu. Při čištění neprovádějte drhnutí, aby nedošlo k poškození vláken. Poté hadřík navlhčete čističem podle kódu pohovky a postupujte podle pokynů k aplikaci a pití.

Zaschlé skvrny

Skvrny, které uschly na gauči z mikrovlákna, budou vyžadovat jiný přístup. Najděte kartáček s měkkými štětinami a postižené místo jemně vydrhněte. To by mělo skvrnu nadzvednout a vy můžete přistoupit k odstranění zbytků podle čisticího kódu.

Olejové a mastné skvrny

Dodržování doporučených produktů podle kódu čištění pohovky z mikrovlákna by mělo odstranit zbytky tuku a oleje. Jedlá soda může také pomoci nasáknout olej, podobně jako při čištění jiných typů pohovek. Někteří majitelé domů dokonce přísahají, že povrch potřísní trochou mýdla na nádobí, ale je nejlepší stále kontrolovat kód pohovky.

Pokud máte co do činění s jinými lepkavými zbytky, přečtěte si tuto příručku k odstranění super lepidla z látkové sedačky.

Lze mikrovlákno snadno čistit?

Mikrovlákno je skvělým čalouněním pohovek, protože se snadno čistí. Ve srovnání s jinými materiály je dokonce chválen kvůli odolnosti vůči skvrnám. Pohovku z mikrovlákna však stále musíte vyčistit a udržovat, aby vám déle vydržela.

Obecné postupy údržby a čištění pohovek z mikrovlákna zahrnují jejich vysávání jednou týdně. Tím se zabrání tomu, aby se prach a jiné částice hromadily hlouběji do vláken. Rovněž se musíte vyvarovat tomu, abyste nechali rozlité skvrny příliš dlouho sedět na gauči, vzhledem k tomu, že je lze relativně rychle vyřešit.

Jaký je nejlepší čistič pro kapsy z mikrovlákna?

Mikrovlákno se liší v požadavcích na čištění, takže nejlepší čistič na gauč z mikrovlákna se může pohybovat od produktů na vodní bázi až po rozpouštědla. Některé bezpečné domácí prostředky pro čištění pohovek z mikrovlákna zahrnují míchání mýdla a vody, aby se vytvořila pěna nebo skvrny ošetřující skvrny třecím alkoholem. Mějte na paměti, že je důležité znát kód vašeho čalounění předem, abyste se vyhnuli problémům.

Můžete použít ocet k čištění pohovky z mikrovlákna?

Pohovky z mikrovlákna, které umožňují řešení na vodní bázi, mohou používat ocet. Smíchejte dva šálky vlažné vody, dva šálky bílého destilovaného octa a čtyři polévkové lžíce jedlé sody, abyste získali rychlý hloubkový čisticí sprej. Bylo by nejlepší vyzkoušet jakýkoli čisticí roztok pro kutily na malém místě a počkat na jakékoli zabarvení, než budete pokračovat v čištění.

Jak vyčistíte pohovku z mikrovlákna jedlou sodou?

Jedlou sodu můžete použít k osvěžení gauče z mikrovlákna tak, že jej posypete na nábytek a po několika hodinách nebo přes noc jej odsajete. Jedlá soda také pomůže absorbovat zbytkovou tekutinu nebo mastnotu na mikrovlákno pro snazší čištění. A na skvrny si můžete připravit pastu se sodou a vodou.

Závěr

Pohovku z mikrovlákna můžete získat, pokud chcete odolnost a snadnou údržbu. Chcete-li zrekapitulovat tuto příručku o čištění pohovky z mikrovlákna, můžete použít čisticí prostředky na bázi rozpouštědla nebo vody, v závislosti na kódu čištění pohovky. Údržba, vysávání pohovky z mikrovlákna jednou týdně by mělo zabránit hromadění nečistot ve vláknech.

Dozvěděli jste se v tomto článku vše potřebné? Pokud jde o další záludné nepořádky, podívejte se na tento návod, jak odstranit sliz z látkové sedačky.