Snadný 6stupňový návod, jak barvit židli doma

Malování barvou Rit štětcem je nejlepší způsob, jak barvit látku židle. Až budete hotovi, bude vaše židle vypadat jako nová.

Je to jednoduchý proces, který nevyžaduje příliš mnoho materiálů. Ideální pro odpoledne D.I.Y. až budeš volný!

Jak byste měli začít a jaké jsou nejlepší způsoby, jak chránit barvu židle po jejím obarvení? Zde budou zodpovězeny všechny vaše otázky!

Jaké materiály židle lze barvit

Myšlenka na barvení židle může být zastrašující. Můžete promarnit krásnou židli a obrovské množství barvy! Nejprve byste měli určit, jak je vaše židle vhodná k barvení.

Bavlna a polybasy

Toto jsou nejlepší materiály pro práci s čalouněnými židlemi. Jsou hladké a nejsou příliš strukturované, takže se na ně vaše barvivo rovnoměrně roztírá.

Samet a tkanina

Tyto látky jsou vysoce strukturované, takže může být trochu náročnější je barvit. Stále je to však možné a samet dobře absorbuje barvu a nemusíte látku vyndávat!

Nejlepší je cvičit na malém vzorku materiálu u obou tkanin a použít tekuté barvivo, abyste se ujistili, že se barva rychle šíří, aniž by došlo k poškození textury.

Proč byste si měli barvit židle

Proč se musíte potýkat s barvením židle? Časem barva nábytku vybledne; toto je zrychleno, když je kus vždy pod sluncem.

Vybledlý nábytek může zničit i ten nejkrásnější dům. Proto je nejlepší naučit se barvit vaše židle, aby jim vrátily svou bývalou krásu.

Možná váš nábytek ještě není vybledlý; možná jen chcete nový vzhled nebo je potřebujete, aby ladily s novým nátěrem. Barvu židlí si můžete kdykoli upravit; je to levnější než nákup nových!

Můžete použít postřik na židli?

Barva ve spreji dělá vše pohodlným, rychle se používá a může dobře pokrýt povrch. Jsou však dost dobré na židle?

Ano! Dokud budete pamatovat na čištění sedačky před malováním, bude to fungovat jakýkoli typ! Jen nezapomeňte opevnit oblast skvrnami a spustit těžko dostupná zákoutí štětcem.

Nanášení barviva na židli je jednoduché; potřebujete jen trpělivost a pozornost k detailům. Hotový výrobek bude kus, který by obchody rády přidaly na svůj displej.

Proces krok za krokem na tkanině pro barvení židlí

Všechny nápady a návrhy znáte nazpaměť; nyní je čas uvést vše do činnosti. Zde je nejjednodušší způsob, jak barvit židli. Tento proces používá barvivo, které musíte natřít štětcem.

Krok č. 1. Připravte si materiály

Budete potřebovat židli, univerzální barvivo, fixátor barviva, pásku, zahradní hadici a nakonec štětce a gumové rukavice. Jakmile je všechny máte, můžete začít malovat!

Krok č. 2. Připravte si židli

Ujistěte se, že jste ho přinesli ven, abyste se vyhnuli nepořádku uvnitř. Vaše židle by měla být před vytištěním čistá, takže na ni možná vysajte vakuum nebo jí dejte plnohodnotné praní.

Krok č. 3. Smíchejte barvivo dohromady

Pro tuto část nezapomeňte použít rukavice! Přidejte své barvivo do čtyř galonů vody a promíchejte. Rit je vynikající značka pro vaše potřeby barviv, protože se specializují na nábytek.

Krok č. 4. Namalujte si židli

Naneste barvivo na židli. K nanášení odstínu použijte rozprašovač nebo štětec.

Krok č. 5. Po dokončení židle opláchněte

Když skončíte s malováním, ponořte na židli trochu vody, dokud nebude voda čistá.

Krok č. 6. Sušení a dokončování

Nechte židli důkladně zaschnout a poté nastříkejte fixační prostředek, aby byla barva chráněna. Tento proces obvykle trvá dva dny, v závislosti na počasí.

Nyní si můžete židli užívat! Lidé ani nebudou vědět, že váš kousek byl namalován doma!

Jak chránit židli před vyblednutím

Nyní, když máte krásně malovanou židli, jak zajistíte, aby již jednou nezmizela? Slunce je největším viníkem vybledlého nábytku, a proto byste je měli udržovat mimo přímé sluneční světlo. Nábytek můžete dokonce reorganizovat, aby měl více prostoru.

Jaké další věci můžete udělat, abyste přestali blednout?

Ošetření oken

Podle potřeby kolem domu nainstalujte závěsy, rolety, závěsy nebo rolety. Chrání nábytek a obyvatele domu před prudkým slunečním zářením.

Vložte okenní fólii

Okenní fólie jsou fantastickou alternativou k ošetření; nechávají vstoupit přirozené světlo, ale odrážejí 99,9 slunečního UV záření paprsky. Máte světlo bez poškození!

Váš domov je bezpečným místem pro vás a vaši rodinu a investicí do budoucna. Proto musíte při ochraně svého domova vždy vybírat to nejlepší.

Židle mohou opravdu spojit domov, stejně jako ostatní kusy nábytku. Změna barevných schémat vašeho domu a nábytku je zábavná aktivita, která udrží vaše kreativní šťávy.

Závěr

Když se naučíte barvit látku na židli, změníte barvy všeho ve svém domě! Naučit se chránit své kousky je také zásadní, takže barvy zůstanou živé. Nyní máte krásný domov hodný časopisu!