Kolik vyčistit sedadlo lásky?

Plánujete hloubkové čištění sedačky, pohovky nebo gauče, ale nemáte o tom ani ponětí? Pokládáte si otázky, jako kde hloubkově vyčistit sedací soupravu, jak moc ji vyčistit a podobně.

V tomto článku budeme diskutovat o všech věcech, které potřebujete vědět, pokud jde o čištění sedačky.

Ale těm novým o ​​pojmu „milostná sedačka“, dovolte mi, abych vás seznámil se základy, než se ponoříme do otázek, jak moc čistit sedací soupravu.

Co je to místo k sezení?

Pohovka je kus nábytku postavený pro dvě osoby. Sedací soupravy, stejně jako pohovky, mají záda, paže a čalounění.

Název naznačuje, že sedačka je určena pro dvě osoby, které jsou milenky nebo se dvoří. Pohovka měla původně poskytnout dámám místo k sezení a vyhlazení jejich – v té době – ​​těžkých šatů, a říkalo se jí jako malá pohovka.

Lidé si nakonec uvědomili, že tyto malé pohovky by mohly být použity právě pro dvě osoby při dvoření a tyto malé pohovky byly prodávány jako sedačky. Po té byly také vydány varianty.

Tete-a-tete, dvoumístný vůz zkonstruovaný ve tvaru písmene S, takže si dvojice může povídat tváří v tvář se společnou loketní opěrkou mezi nimi, je dobře známou variantou.

Další variací je British Two Seater, který býval estetičtější, ale vyvinul se v praktický kus nábytku pro omezené oblasti a je v podstatě jednoduše gaučem pro dvě osoby.

Dnes je většina těchto pohovek, které se stále prodávají jako sedací soupravy, v podstatě mini pohovky určené pro menší prostředí, jako jsou byty, nebo doplňují pohovky plné velikosti.

Kolik tedy vyčistit sedačku lásky?

Průměrné náklady na čištění čalounění pohovky nebo jiného nábytku jsou 164 dolarů, přičemž většina lidí utrácí mezi 119 a 222 dolary. Více miniaturního nábytku je levnější. Ceny židlí se pohybují od 10 do 50 dolarů za skromný kancelářský nábytek a lehátka.

Obrovská sekční pohovka stojí mezi 100 a 300 dolary. Mytí koženého nábytku je někdy dvakrát dražší než čalounění.

Jaká je cena profesionálního čištění čalounění?

Majitelé domů odhadují, že průměrně utratí 150 až 200 dolarů za profesionální čištění čalounění. Někteří nezávislí specialisté účtují 10 až 20 dolarů za lineární stopu nebo více. Většina služeb je účtována za kus, s úsporou za další výběr.

Náklady na nábytek jsou ovlivněny jeho velikostí a podstatou.

Poraďte se s odbornou službou čištění čalounění, abyste zjistili, co je součástí jejich nabídky. Získejte pár referencí, vysvětlete položku, kterou chcete ošetřit, a informujte se o nástrojích a chemikáliích, které používají.

Nechcete na svém účtu objevit neočekávaný poplatek 50 $ za příslušenství nebo další chemické poplatky.

Mohou účtovat poplatky za hodinu, projekt nebo dokonce za sekce. Bude záviset na čase a zdrojích, výdajích na vybavení, nákladech na dopravu a mzdách.

Kdy a jak byste měli nábytek vyčistit?

Profesionálové doporučují vyčistit nábytek podle potřeby. U nezadaných a párů bez dětí nebo domácích mazlíčků to může být jeden až dvakrát ročně, u dětí tři až čtyřikrát ročně. Potom tři až čtyřikrát ročně se psy. Zvažte také použití omyvatelných návleků.

Ale čtyřikrát až pětkrát ročně se psy a dětmi. Slipcovers se důrazně doporučuje.

Pokud používáte návleky, perte je alespoň jednou měsíčně v oblastech s vysokým provozem. Pravidelné lehké vysávání vám pomůže vyhnout se nutnosti povolat profesionála.

Skvrny a hluboce zakořeněná špína vyžadují služby specialisty.

Kolik stojí protiskluzové potahy nebo potahy na pohovky?

Každý slipcover stojí 5 až 10 $ za chemické čištění, i když většina ne. Většinu problémů lze vyřešit spuštěním přes pračku. Pokud však máte zapečené skvrny nebo konkrétní textilie, jako je kůže nebo vlna, měli byste navštívit odborníka.

Kolik stojí napařování gauče?

Většina odborníků si za čištění gauče párou účtuje mezi 100 a 200 dolary. Můžete si koupit jeden za 150 až 500 $ nebo si pronajmout za 40 až 60 $ za den.

Tato technika využívá páru k čištění a dezinfekci čalounění (a koberců), někdy ve spojení s volitelnými chemickými čisticími prostředky. Přestože jde o fantastický projekt „udělej si sám“, dávejte pozor, abyste se vyhnuli popáleninám.

Kolik stojí profesionální čištění kožené sedačky nebo gauče?

Čištění kožené sedačky stojí mezi 200 a 500 dolary. Menší kusy koženého nábytku mohou stát jen 100 až 300 dolarů. Čím je gauč předimenzovaný, tím jsou náklady na službu vyšší. Kůže a semiš jsou dražší, protože vyžadují zvláštní údržbu a chemikálie.

Čištění polštářů

Je to nejjednodušší způsob čištění polštářů na pohovce, pokud můžete odstranit potahy a na štítcích je uvedeno, že je lze prát v pračce. V opačném případě poraďte polštáře venku za slunečného dne, abyste odstranili špínu a špínu. Jednou z výhod tohoto postupu je, že sluneční paprsky UV sterilizují látku.

Závěr

Tento článek shrnuje základní znalosti o sedadlech lásky, například o tom, jak vyčistit sedadlo lásky. Je však důležité, abyste se nejprve řídili cenami. Nechceme být lidmi podvedeni jen proto, že tyto věci neznáme.