Jednoduchý 5stupňový návod pro začátečníky, jak opravit židli z třtiny

Stejně jako milujeme hůlkové židle pro domácí dekorace, jedním z hlavních problémů tohoto nábytku je, že se snadno rozbije. Naučit se opravovat hůlkovou židli vám může ušetřit více peněz, než pokaždé kupovat nové. Musíte se ujistit, že provádíte správná měření, a může také pomoci s přidáváním povolenek pro účely opětovného nastavení.

Upevnění nábytku bude také prospěšné pro životní prostředí. Restaurování nábytku snižuje vaši uhlíkovou stopu a pomáhá světu mít udržitelnou a čistší budoucnost.

Pokračujte ve čtení, protože vám předkládáme podrobný návod, jak rychle obnovit židli z hůlky!

Co je to třtinová židle?

Hůlková židle je vyrobena z prokládaných třtinových pásů, což je druh materiálu z vnější vrstvy kůže ratanového stonku. Jedná se o typ třtinového nábytku, který se používá tisíce let. Nejprve byl použit k tkaní košíků na štít a později se vyvinul do nábytku.

Na hůlkových židlích je skvělé to, že jsou neuvěřitelně lehké a mohou zabránit růstu choroboplodných zárodků nebo bakterií. Toto lehátko také nabízí řadu krásných designů od různých vzorů a velikostí tkaní! Zde se dozvíte více o výhodách třtinového nábytku a proč byste si ho měli pořídit sami!

Jak opravit hůlkovou židli

Krok č. 1. Posuďte svou židli

Než začnete opravovat svou hůlkovou židli, laskavě ji položte nejprve na koberec nebo něco, kde se vám při práci nebude smýkat. Podívejte se blíže na křeslo a zkontrolujte oblast, kterou je třeba opravit.

Pomohlo by také, kdybyste si zapsali a naplánovali, co musíte udělat dále. Provede vás to tím, na co se musíte zaměřit.

Krok č. 2. Proveďte správná měření

Když máte připravený solidní plán a osnovu, je načase provést měření. Vezměte si svou spolehlivou měřicí pásku a poté získejte délku a šířku sedadla. Můžete se také obrátit na staré listy hůlky, abyste věděli, jak velké by měly být hole.

Jen pro-tip, vezměte si pár centimetrů navíc při měření sedadla. Tímto způsobem budete mít později dostatek materiálů.

Krok č. 3. Odstraňte starou hůl

Nyní, když máte svá měření, začněme opravovat vaši hůlkovou židli pečlivým odstraněním starých listů pomocí nože a dláta. Vyhněte se štěpkování dřeva obklopujícího sedadlo, abyste předešli dalším škodám.

Pokud však bylo sedadlo nastaveno skrytým lepidlem, vytvořte roztok ze stejných dílů čisté vody a bílého octa. Poté naneste na boky a nechte několik hodin namočit. Tato směs pomůže uvolnit hůl.

Krok č. 4. Připravte si nové listy třtiny

Při přípravě náhradních listů třtiny je důležité nejprve zkontrolovat, jaký styl upřednostňujete. Zeptejte se sami sebe, zda máte rádi něco nového, nebo stále milujete starý vzor vaší hůlkové židle. Jakmile budete mít svůj nový hůlkový popruh, namočte jej nejprve na hodinu do teplé vody a poté nechte uschnout na vzduchu.

Poté si vezměte nůžky a odstřihněte nové listy třtiny podle vašich měření. Také jej můžete položit na starý. Získáte tak představu o tom, jak velký by měl být.

Krok č. 5. Připojte novou hůlku

Posledním krokem je opatrné položení nového prostěradla na sedadlo židle. Zajistěte, aby bylo vše zarovnané a rovné. Nebudete chtít slabé a vyhlížející lehátko, že?

Víme, že tento krok může být trochu namáhavý. Dávejte si však pozor na zatlačení nového popruhu zpět, protože může zničit nové listy třtiny.

Jak prodloužit životnost nábytku

Pokud víte, jak zajistit, aby vám věci déle vydržely, je větší pravděpodobnost, že ušetříte nějaké peníze. Ne všechno musí být vyměněno! Se správným čisticím procesem a produkty určitě získáte maximum z peněz, které jste utratili za nábytek.

První tip je udělat si plán úklidu. To vám pomůže zbavit se prachu nebo špíny, které se mohly nahromadit na vašem nábytku. Vyhněte se zlozvyku čištění židlí a stolů pouze tehdy, když vidíte viditelnou špínu.

Bylo by také nejlepší, kdybyste nábytek otírali pouze teplou vodou a mýdlem, zejména u hůlkových židlí. Ačkoli čisticí prostředky nejsou špatné, některé chemikálie nejsou určeny k použití s ​​nábytkem na bázi dřeva. Pokud budete používat čisticí roztoky, ujistěte se, že obsahují pouze jemné přísady.

Závěr

Vědět, jak opravit hůlkovou židli, je snadné, pokud máte správné informace o tom, jak to udělat. Nezapomeňte si vybrat vysoce kvalitní třtinové listy a vždy proveďte řádná měření. Jak již bylo řečeno, při měření panelů sedadel udělejte další palce.

Trendy v interiérovém designu se neustále mění. Jak lépe se těmto trendům přizpůsobit přepracováním toho, co již máte, a jejich přeměnou na něco zábavnějšího a aktuálnějšího. Ušetříte nejen peníze, ale také se poté naučíte cenné dovednosti!