Jak zvýšit výšku židle: 3 snadné triky, které můžete udělat doma

Potřebuje vaše židle elevaci? Naštěstí jste se dostali k tomuto článku, který vám ukáže, jak zjednodušeně zvednout výšku židle!

Stůl, který je příliš vysoký na židle, je jedním z nejvíce přitěžujících problémů s nábytkem. Přesto existuje celá řada možností, jak zvýšit výšku židle.

Zvedáky židlí, polštáře židlí, dřevěné bloky a řada dalších věcí mohou zvednout výšku židle v závislosti na vašich preferencích. Pak budete moci snadno sedět u stolu, než se nadějete!

Zvýšení výšky sedadla

Židle se dodávají v různých provedeních a stylech. Pokud však židle nenabízí dostatečnou výšku, aby vyhovovala vašim potřebám, je možné ji trochu zvýšit. Chcete -li to provést, musíte provést několik jednoduchých kroků.

Připevnění zvedáků židlí

Krok č. 1. Vyberte si židličku

Pokud toužíte po stabilitě, vyberte propojené židle. Jednotlivé zvedáky židlí jsou známy, ačkoli spojené konstrukce mají tendenci se méně třást.

Propojené zvedáky židlí mají vysoce nastavitelné stoupací nohy, které se pohybují dovnitř a ven a ze strany. Pokud si vyberete propojený zvedák židlí, budete místo čtyř čtyř židlí potřebovat pouze jeden.

Krok č. 2. Vyberte výšku

Raisery na židle jsou obvykle k dispozici ve velikostech od 2,5 palce do 13 palců. Vyberte si, o kolik vyšší mají být vaše židle, a pořiďte si v této výšce zvedák židlí.

Pokud chcete, aby vaše židle lépe odpovídaly výšce stolu, odečtěte od aktuálního měření zamýšlenou výšku židle.

Ačkoli většina raiserů je univerzální, měli byste dvakrát zkontrolovat rozměry základny, abyste se ujistili, že není příliš malá pro nohy židle.

Krok č. 3. Přizpůsobit

Vejděte se do nohou židle do raisers. Jednodílné i spojené zvedáky židlí obsahují prohlubně, do kterých se dá zasunout noha židle.

Zvedněte židli, umístěte část do prohlubně a poté proveďte totéž s ostatními nohami. Pokud nemáte připojený zvedák, všechny čtyři nohy vaší židle by měly mít zvedák, aby byla zajištěna bezpečnost. Pokud si myslíte, že montáž raisers přesahuje vaše fyzické možnosti, požádejte o pomoc jinou osobu, aby zvedla židli.

Krok č. 4. Malování, aby odpovídalo

Namalujte zvedák tak, aby odpovídal barvě vaší židle. Pro zvýšení elegantního, nízkoprofilového vzhledu potáhněte sedačku stejnou barvou jako židle.

Naneste asi 2–3 vrstvy barvy, poté ji zalepte povrchovou úpravou, aby barva nevybledla. Při malování na zvedáky židlí mohou méně vyniknout, i když nemůžete najít dokonalou shodu barev.

Přidání podsedáku

Krok č. 1. Výměna polštáře

Možná budete moci zvýšit výšku sedadla výměnou původního polštáře za nový, pevný polštář. Polštář na židli vám může pomoci sedět výše a přitom zůstat pohodlný. Pokud potřebujete zvýšit výšku na 5 palců (13 cm), kupte si polštář na židli a přivažte ho k sedadlu.

Krok č. 2. Zapojte látkovým potahem

Polštář nebo látkový povlak v doplňkové nebo odpovídající barvě pomůže skrýt nadbytečný polštář. Kromě toho bude nárazník odolnější proti uklouznutí, pokud má protiskluzovou podložku. Nakonec můžete nepřizpůsobený polštář přikrýt protiskluzovou podložkou.

Výměna nebo přidání koleček

Krok č. 1. Procvičit

Vyvrtejte otvor ve středu dna každé nohy. Vyvrtejte o něco menší otvor než stopka sesilatele o něco menší vrták než stopka sesilatele.

Krok č. 2. Zajistěte kolečka

K zajištění koleček na místě můžete použít lepidlo na dřevo-speciální těžká kolečka, jako jsou kuličková kolečka.

Proč je důležité udržovat výšku sedadla?

Při používání je důležité udržovat židli ve vhodné výšce. Udrží vaše záda a krk v uvolněné a pohodlné poloze. Kromě toho vám pomůže vyhnout se různým problémům, které by mohly ovlivnit vývoj špatného držení těla.

Například pokud je sedadlo mělké, vaše nohy budou neklidné. Na druhou stranu příliš vysoká židle také způsobí, že se budete stále naklánět a sklánět nad stolem nebo stolem, což není zrovna uvolňující poloha. Kdykoli si tedy sednete, ujistěte se, že vám výška židle vyhovuje.

Prohlášení

Některé typy židlí, například židle s trubkovými kovovými nohami nebo robustní židle, které nejsou kompatibilní se šroubovacími nohami, nemusí správně zvednout výšku nohou.

Kolečka s brzdami zlepšují stabilitu židle. Pokud je však osoba, která židli používá, seniorem nebo má nějaké pohybové omezení nebo slabost, přidávání koleček na židli se nedoporučuje.

Závěr

Bolesti zad a skřípnuté nervy se méně často vyskytují, když sedíte ve správné poloze. Budete muset vědět, jak zvýšit výšku židle, aby byla pohodlná a udržovala záda v dobré kondici. V tomto článku jsme ukázali, jak jednoduché to je!