Jak poznám, že potřebuji novou matraci: 3 nejlepší znamení

Pokud chcete vědět, jak poznám, že potřebuji novou matraci, můžete si pamatovat tři znamení. Diskutujeme o tom, jak vypadá a cítí se postel, když je opotřebovaná, na jaká poškození je třeba dávat pozor a o známkách toho, že špatně spíte. Mluvíme také o předpokládané životnosti postele, abyste věděli, co očekávat.

Když už jsme u toho, víte, jak dlouho vydrží pěnová matrace? Je to jedna z nejběžnějších postelí, takže by bylo užitečné si tento článek rychle přečíst.

Jak poznáte, že potřebujete novou matraci?

Podpis č. 1. Ztráta struktury matrace

Existují vizuální a hmatové podněty, které vám napoví, zda potřebujete vyměnit matraci. Kromě toho můžete na posteli hledat a cítit nový vývoj, který tam původně nebyl. Například matrace mají rovný povrch.

Pokud má hrudky, promáčknutí, poklesy nebo pokles, struktura a materiály matrace jsou poškozené nebo poškozené. Můžete se naučit, jak opravit povislou matraci, ale toto řešení není dlouhodobé. Postel již ztratila svou podpůrnou a pohodlnou strukturu, takže by bylo nezdravé na ní spát.

Podepište #2. Poškozená matrace

Kromě toho, že cítíte a hledáte ztrátu struktury matrace, budete ji muset vyměnit i v případě, že je opotřebovaná a poškozená. Matrace se může poškodit nejen kvůli věku, ale uživatelé mohou také vést ke zničení jejích materiálů. Můžete si například všimnout, že jedna oblast je vyšší a druhá nižší, nebo se jedna strana cítí pevnější, zatímco druhá je měkčí.

Chcete také zkontrolovat zvuky, když sedíte nebo si lehnete na postel, protože jakékoli skřípání nebo praskání může znamenat vnitřní poškození, zvláště pokud používáte vnitřní pružinu. A pokud víte, jak dlouho matrace vydrží, musíte si poznamenat do kalendáře, abyste věděli předpokládanou životnost typu postele, kterou máte. Pokud se například očekává, že vaše matrace vydrží pouze osm let a okraje jsou roztřepené, je to dobré znamení, abyste si pořídili novou.

Podepište #3. Špatná kvalita spánku

Víte, že novou matraci potřebujete, pokud zaznamenáte pokles kvality spánku. Můžete se častěji házet a otáčet, probouzet se v lichých hodinách celou noc nebo další den pociťovat malátnost, protože jste minulou noc nespali dobře. Vaše matrace možná neprošla očekávanou délkou života nebo nevykazuje žádnou asymetrii nebo poškození, ale strašná noc spánku by vám měla přesvědčit, abyste si pořídili novou.

Součástí špatné kvality spánku je bolest těla. I když jste si před lety koupili nejlepší matraci na bolest zad, mohlo by to vést k bolestem a nepohodlí, pokud ztratí svou původní strukturu. Dávejte si pozor na bolest svalů, ztuhlost a další fyzické potíže, protože za tím může být vaše postel.

Jak poznám, že mám špatnou matraci?

Bolest a bolest těla

Máte strašnou matraci, pokud se ráno probudíte se bolestmi svalů. Postel může být poškozená nebo nemá správnou pevnost a tloušťku, aby byla vaše páteř neutrální. Pokud jste si jisti, že jste si koupili nejlepší matraci pro váš typ těla a polohu na spaní, znovu ji vyzkoušejte, abyste zjistili, zda je vaše poloha na spaní dobrá, protože všechna lůžka budou po několika letech potřebovat výměnu.

Alergie

Musíte vědět, jak čistit a udržovat matraci, protože může obsahovat alergeny a dokonce i plísně. Při vdechnutí mohou zhoršit alergie, což znamená časté kýchání, svědění a další příznaky znamenají, že potřebujete novou matraci. Stále však můžete obnovit špinavou postel, pokud je to jediný problém, nebo se dokonce naučit, jak odstranit roztoče ve vaší matraci, abyste se s těmito alergeny vypořádali.

Nedostatek spánku

Pro dobré zdraví potřebujeme zhruba 7 až 9 hodin spánku, ale těchto doporučených hodin je těžké dosáhnout, pokud máte špatnou matraci. V důsledku toho můžete vyvinout narušený spánek nebo usnout déle než obvykle. Ujistěte se, že máte dostatek spánku, abyste předešli riziku zdravotních potíží.

Může matrace vydržet 20 let?

Málokdy vydrží matrace 20 let, ale je to možné, v závislosti na kvalitě výrobku a na tom, jak jej majitel používá a udržuje. Pokud ale chcete matraci, která vydrží deset let nebo déle, zvažte ty z přírodních materiálů, jako je matrace z latexové pěny. Latexové postele mohou vydržet až 15 let, protože jsou pevnější než jiné materiály.

Další dobrou volbou pro matraci s dlouhou životností je paměťová pěna. Jak dlouho vydrží postel z paměťové pěny? Paměťové pěny mají průměrnou životnost minimálně deset let, ale mohou vydržet déle i kratší dobu.

Závěr

A to je vše! V tomto článku jsme vás naučili tři znamení, jak odpovědět, jak poznám, že potřebuji novou matraci. Jsou to ztráta struktury matrace, poškození postele a špatná kvalita spánku. Pravděpodobně budete mít také hroznou matraci, pokud se u vás objeví bolest těla, alergie a nedostatek spánku.

Celkově mají matrace dlouho vydržet, ale neměly by být používány navždy. Vědět, kdy je vyměnit, aby byla zajištěna nejlepší podpora a pohodlí pro spánek.