Jak zabránit opírání se o křeslo

Je to velká zábava opřít se o své lehátko. Vypadá to, že si odpočinete od světa a odpočíváte. Bohužel to může vést k bolestem zad a dalším zraněním, protože to vyvíjí tlak na vaši páteř a klouby, které pro ně nejsou zdravé.

Tento článek vám ukáže, jak zabránit opírání se o lehátko, abyste si ho mohli i nadále užívat bez obav z bolesti zad nebo zranění!

Kroky, jak zabránit opírání o křeslo

Krok první: Při ležení na židli nezapomeňte použít podnožku. To udrží jakýkoli tlak z vašich zad, ke kterému by došlo, kdybyste se o něj opírali a nepoužívali nic na podporu.

Když sedíte vzpřímeně, vaše nohy by měly být ploché k zemi, aby se při sklouznutí nesklouzávaly dolů!

Krok dva: Na základnu židle položte polštář nebo srolovaný ručník. To vám zabrání vyklonit se a vyvinout tlak na páteř, stejně jako držet nohy vzhůru, aby nesklouzávaly do prostoru opěrky nohou. Můžete také umístit polštáře za sebou, abyste podpořili záda!

Co je šikmé?

Opírat se je činnost spočívající v opření váhy o něco. Naklonění lze provést na různých věcech, například na předmětu nebo jiné osobě. Je přirozené se opřít, když sedíte ve svém oblíbeném lehátku! Jak již bylo řečeno, existují způsoby, jak zabránit naklánění, abyste si ho mohli nadále užívat bez obav z bolesti zad!

Jak mohu usnadnit zavírání křesla?

Existuje řada faktorů, které mohou ztěžovat obsluhu polohovacích židlí. Některé z nich zahrnují hmotnost, kterou máte, jak silné jsou vaše svaly a jak vysoké nebo nízké je sedadlo od podlahy. Existuje však několik způsobů, jak to napravit!

Za prvé, pokud má vaše židle páky, zkuste je zmáčknout k sobě, abyste se zvedli. Pokud je to možné, můžete také použít opěrku nohou, a poté se na ni postavit nohama!

Pokud tyto kroky nepomáhají, může na vaší židli vzniknout další problém, který vám způsobuje napětí nebo potíže s ležením. Pokud tomu tak je, obraťte se o pomoc na výrobce židle.

Několik dalších věcí, které je třeba zvážit

Snažte se neopírat se o křeslo při vstávání – může to způsobit velkou zátěž a tlak na vaši páteř, což může vést k bolestem zad nebo krku

Pokud vám dělá potíže sedět na sedadle ze stoje, ujistěte se, že máte dostatek místa na nohy – pokud ne, zkuste použít opěrku nohou nebo židli vrátit.

Pokud zjistíte, že je obtížné sedět na sedadle ze stoje, aniž byste si namáhali krk, zkuste sedět šikmo s jednou nohou překříženou tak, aby při spouštění do sedačky byl menší tlak na vaši páteř.

Nakonec si při sezení v lehátku udržujte záda co nejrovnější a nikdy se nesnižujte najednou- dělejte to pomalu, abyste na nikoho z části těla netlačili.

Doporučuje se, aby židli před použitím uvedli do vzpřímené polohy, pokud bude židli používat delší dobu nebo plánujete sedět s těžkým nákladem.

Jak zabráníte tomu, aby se křesílko houpalo?

Položte jednu nohu na zem, když sedíte v lehátku, nebo pomocí nábytkových podložek zastavte jakékoli kolébání, ke kterému může dojít.

Ujistěte se, že vaše nohy jsou pevně zasazeny a neklouzají, když se houpáte zpět do křesla.

Zvedněte se oběma nohama najednou, místo abyste se spustili ze sedačky

Jak upravíte napětí na lehátku?

Napětí na lehátku se nastavuje otáčením knoflíku na konci sklápěcího mechanismu. Budete to chtít otočit, dokud se to nezastaví, ale ne tak pevně, abyste se nemohli vrátit zpět

Jak obnovím svoji vlastní starou židli?

Pokud je vaše sedací plocha opotřebovaná, špinavá nebo znečištěná, můžete židli obnovit sami. Jedná se o velmi nákladově efektivní způsob, jak udržet židle nové a svěží.

Obnovení starého lehátka se postará o všechny tři oblasti: sedadlo, paže a opěradla. Proces začíná vybroušením veškeré barvy, která může být na aktuální tkanině. Tím vytvoříte hladší povrch, na který bude nová barva přilnout

Lze se opřít o lehátko?

Až budete se židlí hotovi, postavte se a položte obě nohy najednou, místo abyste se spustili ze stání do sedadla. Možná jste si všimli, že někteří lidé si rádi sednou a opřou se o ruce židle.

To může být pro některé lidi pohodlnější, ale ve skutečnosti může časem způsobit poškození páteře tlakem na jednu stranu.