Jak velké je křeslo Loveseat?

Polohovací křesla jsou k dispozici v různých délkách, ale nehodnotí se u křesla pro milovníky pouze podle jeho rozměrů. Počet míst k sezení poskytovaných každým křeslem loveseat je určen typem polštáře, stylem a tvarem. Vyberte si polohovací křeslo, které se bude hodit nejen do vašeho prostoru, ale také pojme hosty. Tento článek vám pomůže zjistit, jak velká je křesílko v lásce.

Tyto velikosti se mohou lišit v závislosti na vaší potřebě, prostoru, kam umístíte křeslo, a funkcí. To vám může pomoci znát standardní a další velikosti, takže vám nebude těžké je umístit do svého prostoru.

Než se však budeme zabývat tím, jak velké je křesílko, musíte nejprve vědět následující:

Co je to Loveseat?

Loveseats jsou malé dvoumístné pohovky, které byly původně zamýšleny jako širší varianta křesla. Sedací soupravy jsou obvykle spárovány s většími pohovkami v uspořádání obývacího pokoje nebo rodinného pokoje a někdy se jim říká dvojité židle.

Přes své jméno nebylo místo k sezení určeno pro páry ani milence. Původním účelem bylo poskytnout ženám větší prostor k sezení ve velkých a bohatých šatech. Použití sedačky se vyvíjelo společně s módou.

Vyvinul se z něj ideální kus nábytku pro dvě osoby, kteří spolu mohou konverzovat. Tento typ má konstrukci ve tvaru písmene S, takže sedadla mohou směřovat proti sobě. Moderní sedací souprava je však sedací souprava vedle sebe.

Co je to sedadlo Loveseat?

Vědět, co je to lehátko, vám pomůže pochopit definici polohovacího sedátka. Ležadlo je pohovka, která se nakloní dopředu, pokud dojde ke snížení opěradla židle a vyvýšení vpředu. Opěradlo se může potopit.

Často můžete páku opěrky nohou na straně natáhnout pákou nebo automaticky vysunout, pokud zatlačíte záda. Abyste si omylem nekoupili pohovku, musíme také znát její rozdíl od polohovacího sedátka.

Pohovka vs Loveseat

Rozdíly ve formulacích jsou extrémně malé. Jediným technickým rozdílem mezi pohovkou a sedačkou v lásce je například velikost. Dvoumístná pohovka a sedačka v lásce jsou sedadla pro dvě osoby, ale mají mírně odlišné proporce.

Nejlepší způsob, jak si mezi nimi vybrat, je provést měření místnosti a zvolit velikost, která vám nejlépe vyhovuje!

Pojmy gauč a pohovka jsou zaměnitelné, i když gauč je v Severní Americe běžnější. Jediný rozdíl mezi nimi je v implikaci. Termín gauč znamená více ležérní styl, zatímco pohovky znamenají více formální nebo designový styl.

V Oak Furnitureland udržují věci jednoduché tím, že pro označení jejich rozmanité škály moderních a tradičních designů používají pouze výraz „pohovka“. Toto je dobrý příklad.

A konečně, pojmy sezení, jako například „pohovka“, často odkazují na konkrétní styl, který se v průběhu času vyvíjel. Pojem „pohovka“ je odvozen ze staroanglického slova pro dlouhou lavici s vysokými opěradly a pažemi, takže tradiční designová pohovka bude mít tyto designové prvky.

Je to podobné tomu, jak se termíny „Chesterfield“ a „Davenport“ vyvinuly ze specifického stylu, aby se staly synonymem pro pohovky obecně.

Jaká je délka lehátka v lásce?

Pohovka pro polohovací sedadlo nemá nastavenou délku, protože může mít různé rozměry, aby se vešla do různých místností a prostor. Obecný rozsah polohovacího křesla, který se měří od loketní opěrky k loketní opěrce, je mezi 48 a 72 palci.

Zde jsou některé běžné styly sedací soupravy a jejich průměrné délky mezi pažemi:

  • 54palcová malá standardní polohovací křesla lásky
  • 62 palců pro střední polohovací křesla
  • 68 palců pro plná lehátka
  • Dvojsedací křesla o šířce 48 až 54 palců (určená pouze pro jednu osobu)

Jaká je průměrná výška polohovacího lehátka?

Přestože se šířka sedacího polštáře v lásce může lišit, výška je poměrně standardní. Většina polohovacích křesel loveseat je 25 nebo 26 palců nad podlahou. Kompaktní dvojité sedadlo lásky na druhé straně sedí o něco výše-asi 32 palců vysoko.

Stejně jako šířka však typ polštáře na vašem sedadle – ať už je přeplněný nebo elegantní – ovlivní, jak vysoko se bude cítit osoba, která na něm sedí.

Co přesně je pojízdná sedačka velikosti bytu?

Pokud jsou výše uvedené velikosti pro vás příliš velké, zvažte možnost polohování lehátek v bytě. Jsou ideální pro menší prostory a starší budovy. Nabízejí stejný styl, ale ve zmenšené velikosti, která jim umožňuje zapadnout do těsných chodeb a nezahltit menší místnosti.

Sedací soupravy velikosti bytu jsou k dispozici v rozměrech od 32 palců hlubokých a 60 palců širokých. Jaký je trik, jak zachovat styl sedačky a zároveň zmenšit její velikost? Zadní polštář je menší, takže je kus kompaktní a přitom poskytuje pohodlné sezení.

Závěr

Lehátko Loveseat se dodává v různých velikostech. Velikosti jsou podobné základnímu sedátku, ale má několik palců. Tato dodatečná velikost je kvůli nainstalované mechanice pod sedačkou, která má být lehátko. Je na vás, abyste si vybrali, jak velké je křesílko ve vašem domě.