Pětistupňový průvodce, jak snadno upravit dřevo poškozené vodou

Existuje pět jednoduchých kroků, jak opravit dřevo poškozené vodou. Pokud je vaše dřevo poškozeno vodou, nezoufejte!

Jak zjistíte poškození dřeva vodou?

Není žádným tajemstvím, že poškození vodou je docela problematické. Nepomáhá ani to, že je dřevo velmi náchylné na poškození vodou.

Nejlepší je řešit poškození vodou brzy, než vaše dřevo uhnije a stane se nepoužitelným. Oprava drobného poškození vodou je trvalejší a dostupnější než oprava významného poškození vodou. Rozpoznání známek tohoto jevu je také docela jednoduché.

Jaké jsou příznaky poškození vodou? Stačí se podívat na povrch dřeva. Pokud vidíte skvrny ve tvaru vody, bílé skvrny nebo změnu barvy, vaše dřevo může být poškozeno vodou.

Mustné pachy a měkké povrchy na dřevě jsou také známkami poškození vodou. Vodou poškozené dřevo byste měli okamžitě opravit.

Jak upravit dřevo poškozené vodou

Oprava dřeva poškozeného vodou není tak tvrdá, jak se zdá. Můžete to udělat sami nebo pomocí několika pomocných rukou. Pokračujte v čtení, abyste věděli, jak opravit dřevo poškozené vodou!

Než cokoli jiného, ​​je důležité nechat dřevo několik dní zaschnout. Odstraňte všechny předměty uvnitř nebo na dřevě. Chcete -li proces urychlit, můžete také umístit poblíž dřeva elektrický ventilátor.

Krok č. 1. Připravte materiály

Pro tento projekt budete potřebovat pár věcí z hardwaru. Připravte si brusný papír s hrubou zrnitostí, automatické plnivo, základní nátěr, barvu a tmel na dřevo.

Chraňte svůj pracovní prostor plastovou fólií nebo novinami. Plachta zachytí nečistoty a tekutiny, takže se váš prostor neznečistí. Nyní, když jsou vaše materiály připraveny, můžeme začít pracovat.

Krok č. 2. Brousit povrch dřeva

Pokud je shnilé dřevo, před broušením dřeva jej opatrně odstraňte. Nabrouste na dřevo všechny nabobtnalé nebo obarvené části. Pro tento úkol se doporučuje brusný papír s hrubým zrnem.

Přejděte po povrchu brusným papírem buď ručně, nebo mechanicky. Jakmile je povrch hladký a skvrny jsou pryč, je čas přejít k dalšímu kroku.

Krok č. 3. Na štěrbiny použijte automatické vyplňování

Auto-filler je druh tmelu, který vyplňuje praskliny, promáčkliny a díry. Při vytváření tmelu postupujte podle pokynů k míchání na obalu.

Rozetřete automatické plnivo na části dřeva, které mají promáčkliny a praskliny. K rovnoměrnému rozetření výplně můžete použít nůž na tmel nebo špachtli.

Nechte automatické plnivo několik hodin zaschnout. Když je úplně suchý, můžete jej ještě jednou zbrousit. Broušení dřeva zajistí rovnoměrný povrch pro hladký klouzání barvy.

Krok č. 4. Natřete a natřete dřevo

Před lakováním je vždy dobré povrchy natřít základním nátěrem. Můžete použít základní nátěr na bázi šelaku, základní nátěr na bázi oleje nebo alkohol. Vyhněte se těm na vodní bázi, protože dřevo je pouze absorbuje.

Základní nátěr nechává barvu lépe přilnout ke dřevu. Pomáhá také předcházet poškození vodou. Jakmile je základní nátěr suchý, můžete pokračovat v natírání dřeva.

Vyberte barvu, která odpovídá původní barvě dřeva. Nejlepší je malovat na celý povrch, nejen na renovované části. To dodá dřevu čistý vzhled.

Mezi nátěry nechte barvu zaschnout. Pokud chcete lepší krytí, měli byste první vrstvu barvy před nanesením druhé lehce zbrousit.

Když jste spokojeni s tím, jak barva dopadla, je načase přidat konečnou úpravu.

Krok č. 5. Potřete tmelem

Vodotěsný tmel je nejlepší volbou pro dřevěné povrchy. Tmel je poslední vrstva ochrany před poškozením vodou. Na suché dřevo naneste tmel.

Nechte tmel zaschnout. Po několika dnech můžete nyní všechny položky umístit zpět na dřevěné povrchy.

Kdy byste měli zavolat odbornou pomoc?

Úpravy dřevěných povrchů jsou snadné, pokud dojde k minimálnímu poškození vodou. Co dělat, když je poškození značné a rozsáhlé?

Pokud jsou vaše stěny, podlahy a další strukturální oblasti poškozené vodou, je nejlepší zavolat odbornou pomoc. Za správných okolností jsou jejich služby kryty pojištěním majitele domu.

Pokud je poškození vodou způsobeno nedbalostí, a nikoli náhlými událostmi, jako je prasknutí potrubí nebo hurikán, pak byste museli platit za opravy sami.

Jaké dřevo nejlépe odolává vodě?

Pokud chcete zabránit poškození vodou, je nejlepší začít s výběrem dřeva. O teaku, cedru a bílém dubu je známo, že jsou voděodolné. Tvrdé dřevo je také běžné pro venkovní podlahy a nábytek.

Vzhledem k tomu, že tyto materiály jsou stále dřevem, musí se časem poškodit vodou. Nebojte se, přesto můžete učinit zvláštní opatření.

Chraňte své dřevo před poškozením vodou pomocí voděodolného základního nátěru, barvy a tmelu. Tyto tři pomohou vašemu dřevu absorbovat méně vlhkosti. Pomůže také vašemu dřevu stát se odolnějším.

Závěr

Pokud na dřevě zpočátku uvidíte známky poškození vodou, můžete s tím ještě něco udělat! Postupujte podle tohoto průvodce, jak opravit dřevo poškozené vodou.