Jak skladovat kolo venku Průvodce pro začátečníky v oblasti péče a skladování jízdních kol

Ať už jde o zlepšení vašeho zdraví nebo snížení uhlíkové stopy, jízda na kole může být jednou z nejlepších věcí, které můžete pro sebe udělat. Pokud již kolo vlastníte, víte, že je to značná investice. Je důležité naučit se správné metody péče a skladování, abyste udrželi kolo ve špičkové kondici pro nadcházející roky. Musíte vědět, jak uložit kolo venku, skladovat v zimě a chránit ho před rezivěním.

Různé typy úložných prostorů pro vaše kolo

Jednou z největších nevýhod vlastnictví kola je nalezení vhodného prostoru pro uložení. Pro některé lidi mají prostorné garáže nebo kůlny, ale ne každý má takový luxus. Pokud hledáte různé způsoby uložení kol, zde je několik možností, které byste měli vyzkoušet:

Police

Položení kola na poličku na míru je ideální pro lidi, kteří chtějí vkusně uložit svá kola do svých domovů. Police vám umožní zavěsit kolo na zeď, což z něj udělá kousek ve vaší kuchyni nebo obývacím pokoji.

Police na kolo se dodávají v různých barvách, velikostech a designech. Některé police vám dokonce umožňují ukládat knihy a další předměty, jako jsou klíče nebo peněženky. Můžete si vybrat menší a méně dotěrnou poličku pro minimalisty, která má pouze dostatek prostoru pro uložení vašeho kola. Nevýhodou polic na kole je to, že řídítka a pedály často vyčnívají, ale pokud je to jediný způsob, jak můžete své kolo uložit, je to kompromis, který musíte udělat.

Obaly na kola

Tato možnost skladování je jedním z nejlevnějších způsobů, jak uložit a chránit kolo před vnějšími prvky. Svůj motocykl můžete mít venku bez obav z deště a sněhu. Jediným problémem s kryty je, že nepřichází se zámkem, takže není chráněn před zloději. Kryty můžete také použít, i když jste kolo odložili v domě nebo v garáži. Díky tomu bude vaše kolo čisté a bez prachu a dalších věcí.

Zamykání úložišť

Pokud se obáváte, že by vám někdo mohl ukrást nebo poškodit kolo, můžete investovat do uzamčení úložiště. To je nejlepší pro lidi, kteří nemají dostatek místa pro uložení kol uvnitř svých domovů nebo garáží. Spíše než spoléhat se na malý zámek a řetěz na kolo, aby se vám nedostalo zlodějů, kvalitní uzamykatelný úložný prostor udržuje vaše kolo v bezpečí a chráněno před živly i před lidmi se zlými úmysly. Zatímco bezpečnost a zabezpečení jsou pro každé kolo důležité, uzamykatelný úložný prostor se hodí, pokud máte velmi drahá nebo na zakázku vyrobená kola.

Úložné stojany

Úložné stojany vypadají stejně jako stojany na kola v mnoha parcích a městech. Je ideální pro lidi, kteří vlastní více kol, a vy je musíte skladovat najednou. Vše, co musíte udělat, je otočit kolo do stojanu a opírat se o místo, dokud jej znovu nepoužijete. Úložné stojany však zabírají spoustu místa. To nemusí fungovat pro lidi, kteří nemají dostatek podlahového prostoru v jejich verandách nebo garážích.

Stany

Pokud existuje stan pro kempování, je zde také jeden pro vaše kolo. Stany chrání vaše kolo před deštěm a sněhem, zejména pokud trávíte spoustu času venku. Nejedná se však o trvalé řešení pro skladování, pokud již kola neukládáte doma nebo v garáži. Hodí se, když jste na turistice nebo kempu. Stany na kolo mají vyskakovací rám a silný vodotěsný materiál, který se může natáhnout přes jeho rám a udržet tak kolo čisté a suché. Stany na jízdní kola můžete použít k uložení kola doma i venku.

Faktory, které je třeba vzít v úvahu při výběru úložiště pro vaše kolo

S několika možnostmi ukládání jízdních kol, z nichž si můžete vybrat, může být ohromující vybrat si ten, který vyhovuje vašemu prostoru. Pokud hledáte způsoby, jak své kolo uložit, je třeba vzít v úvahu několik faktorů:

Úložný prostor

Úložiště si nemůžete vybrat, aniž byste zohlednili svůj prostor. V ideálním případě nejlepší možnost skladování kol závisí na vašem dostupném prostoru, ať už je to vaše garáž, veranda, dům, byt nebo sklad.

Každá možnost má různé aplikace, ale pokud máte nedostatek místa, můžete kola odložit svisle ke zdi nebo zavěsit na strop. Jak již bylo zmíněno, police fungují dobře, pokud máte dostatek místa na stěnu. Pokud namontujete kolo dostatečně vysoko nebo pokud máte vysoký strop, nemusí kolo na stěně zasahovat do jiných dekorací obývacího pokoje. Pokud máte více než jedno kolo, další možností jsou vyšší vertikální nosiče, které se opírají o zeď nebo jsou volně stojící. Většina stojanů umožňuje skládat dvě kola najednou.

Pro cyklisty s většími domy, kůlnami nebo garážemi můžete těžit z propracovanějších možností, jako jsou uzamykatelné kůlny, stany na kola a skladovací stojany.

Nezapomeňte také vzít v úvahu volný prostor, který potřebujete k procházce kolem kola nebo k otevření dveří. Můžete si vybrat úchyty s držáky, které se sklopí naplocho ke zdi, aby nevyčnívaly, když se nepoužívají. Je to skvělý způsob, jak ušetřit místo v těsné blízkosti.

Hmotnost kola

Pokud se rozhodnete připevnit nosič na zeď nebo jej pověsit ze stropu, vezměte na vědomí váhu vašeho kola a kvalitu stěny. V opačném případě může být vaše kolo příliš těžké a riskujete, že zničíte stěny a poškodíte lidi žijící v domě.

Pokud jste nájemcem, možná budete muset požádat o svolení vašeho pronajímatele. Někteří pronajímatelé neumožňují nájemcům něco pověsit na strop nebo stěny. Pokud je to váš případ, možná budete muset hledat jiné způsoby uložení kola.

Zabezpečení

Kde uložíte kolo? Budou k němu mít přístup další lidé? Držáky na zeď, stany na kola, úložný prostor pro zámky a stojany jsou pro větší bezpečnost často vybaveny zámkem. To je zvláště důležité, pokud své kolo skladujete na místě, kde je náchylnější ke krádeži.

Chraňte zdi a podlahy

Pokud ukládáte kola ve svém obývacím pokoji, můžete zvážit možnosti skladování, které nabízejí určitou úroveň ochrany vašich stěn a podlah. Špína a mastnota na kole mohou snadno zašpinit vaše podlahy a stěny, zejména ve vlhkém počasí.

Můžete si vybrat stojany, které jsou dodávány s malými plastovými kryty pro zakrytí obou kol. Stany na jízdní kola jsou další možností skladování, která udrží vaše stěny a podlahy čisté od nečistot z kola.

Velikost kola

Je důležité zajistit, aby zvolený úložný prostor pojal kola vašeho kola. Pokud chcete kolo uložit do stojanu na podlahu, zkontrolujte, zda kola dokonale zapadají do stojanu. Mělo by být schopné pojmout šířku vaší pneumatiky. Totéž platí pro kola 29er. Ať už používáte nástěnné nebo podlahové nosiče, nezapomeňte před nákupem zvážit velikost vašich kol.

Materiál

Při skladování kol se používají dva hlavní typy materiálu: kov a dřevo.

Pokud je trvanlivost důležitější než estetika, je lepší volbou kovový stojan na kola nebo úložný prostor. Možnosti skladování vyrobené z kovu jsou velmi odolné a vydrží opotřebení bez poškození. Kov však může vypadat nevhodně, pokud se chystáte vystavit kolo doma, pokud nemáte dům s průmyslovou tématikou. V takovém případě bude kov dokonale ladit se zbytkem vašeho interiéru.

Skladování dřevěných kol je estetičtější než jeho kovový protějšek. Pokud jej umístíte do svého domova, stojan na kolo a vaše kolo se promění v umělecké dílo. Možnosti skladování dřevěných kol jsou obvykle vyráběny ručně. To znamená, že každý kus je jedinečný a v každé domácnosti bude vypadat krásně. Je však důležité vybrat si, odkud své dřevěné úložiště získáváte. Vybírejte pouze ty vysoce kvalitní a ujistěte se, že je dostatečně odolné, aby vaše kolo nekleslo a neklonilo se s ním.

Jak připravit kolo na skladování na zimu

Nikdo nechce jít na kole v mrazivém počasí. Ve výsledku mnoho cyklistů udělá tu chybu, že nechají své kolo venku v zimě. Vynechat kolo na několik dní není velký problém. Ale po týdnu nebo dvou začnete vidět viditelné změny – řetězy začnou rezivět nebo barvy začnou mizet, zvláště pokud žijete na místě s extrémním počasím. S ohledem na to je důležité připravit kolo na dlouhodobé skladování.

Pokud plánujete uložit své kolo po celou zimní sezónu, musíte dodržet správné způsoby skladování, abyste prodloužili jeho životnost.

Najděte úložné místo

Prvním krokem k uložení kola na zimu je nalezení místa pro jeho uložení. Ať už je to ve vaší garáži, sklepě nebo v obývacím pokoji, ujistěte se, že máte dostatek místa pro vaše kolo. Pokud jste vyčerpali všechny možnosti a stále nemůžete najít místo pro uložení svého kola, existují obchody s jízdními koly, které jsou ochotné vám ho za určitou cenu uložit.

Skladování kola na zimu vyžaduje spoustu práce. Je lákavé jen to přikrýt kryty kol a nechat to sedět venku, ale to způsobí jen další problémy, až přijde jarní sezóna. Například budete možná potřebovat více údržby a oprav kvůli vnitřní nebo vnější rezivění.

Štětec a otřete rámeček

Postřikování kola hadicí je další častou chybou, kterou většina majitelů kol dělá. Při jeho správném použití může dojít k vniknutí vody do různých částí motocyklu a ke korozi některých kovových součástí. Je lepší je otřít čistým hadříkem.

Možná se divíte, proč je velké ne-ne stříkat vodu, když většina lidí jezdí na kole v dešti. Když to hadříkem utěsníte, voda může vstoupit dovnitř z jiných úhlů. To znamená, že se vlhkost může dostat do oblastí, které za mokra v dešti obvykle nezmoknou.

Déšť na kole bez náležité péče může také poškodit kolo. A i když nemáte na kole hadici, musíte ji před uložením pečlivě vyčistit. Kola a rám můžete vyčistit pomocí kartáče s měkkými štětinami. To slouží k odstranění veškerých nečistot, které se zasekly ve štěrbinách, jako je zaschlé bahno, tráva, prach a další.

Všechno oprášte, jak jen to půjde, a jakmile projdete každou zákoutí, vezměte vlhký hadřík a setřete kolo. Důraz na stírání, nikoli stříkání. Tím se uvolní špína a špína, kterou nelze odstranit kartáčováním.

Před uložením zkontrolujte, zda na rámu nejsou problémy

Při kartáčování a otírání kola zkontrolujte strukturální integritu svého kola. Hledejte praskliny, ohnuté části rámu nebo cokoli, co vám připadá podezřelé. Věnujte pozornost svařovaným oblastem (místo, kde se spojuje kov) a také spodní konzole. Tyto oblasti jsou při jízdě na kole vystaveny největšímu stresu, proto tyto části pečlivě zkontrolujte. Nechtěli byste, aby se vaše kolo rozpadlo, když ho budete používat na jaře.

Péče o pneumatiky a údržba

Péče o pneumatiky – čištění, nahuštění a kontrola – je dalším krokem při přípravě kola k uskladnění. Nezapomeňte nahustit pneumatiky a zkontrolujte, zda jsou všechny neporušené. Zkontrolujte, zda nedochází k proražení pneumatik, proříznutí bočnice a paprsky kol. Vypadá někdo z nich zlomený nebo uvolněný? Poté při sledování paprsků a kola kolo jemně protočte. Je kolo vratké? Točí se pod úhlem?

Po kolech musíte zkontrolovat, zda jsou brzdové destičky v dobrém stavu. Nemělo by se to třít o kolo; místo toho by to měl být úhel od pneumatik. Polštářky by neměly být uvolněné. Před uložením na zimu vyměňte brzdové destičky, pokud již vypadají opotřebované.

Jakmile vše vypadá dobře, vyčistěte pneumatiky a důkladně je otřete, abyste se zbavili nečistot uvízlých mezi prasklinami.

Vyčistěte a namažte hnací ústrojí

Dalším krokem je místo, kde se vše špiní a mastí. Čištění kliky, kazety a řetězu kola je nejméně okouzlující částí čištění kola, ale je to něco, co byste neměli přehlédnout. Koneckonců, hnací ústrojí je to, co udržuje vaše kolo v pohybu vpřed. Správným vyčištěním těchto tří hlavních částí se můžete zbavit zbytků nečistot, které vám mohou pomoci zabránit rezivění kola.

Je čas změnit svůj řetěz, pokud již vypadá opotřebovaný nebo pokud jste na něm jeli dva až tři tisíce mil. V tomto okamžiku se váš řetěz začne táhnout, ale to obvykle závisí na osobě, která jezdí na kole. Záleží také na tom, jak často své kolo čistíte, jak dobře se o něj staráte a jaké jsou vaše jízdní vzorce (rekreační cyklistika, horská kola, silniční cyklistika atd.).

Někteří lidé i nadále používají svá kola, i když je napnutý řetěz. Pokud je však váš řetěz opotřebovaný, může to mít vliv na kazetu. Pokud k tomu dojde, bude pro vás obtížnější nasadit nový řetěz. V určitém okamžiku možná budete muset vyměnit řetěz i kazetu.

Zkontrolujte a namažte kabely

Měli byste také věnovat pozornost kabelům, protože také snadno reznou. Chcete-li zajistit bezpečnou jízdu na kole, musíte zkontrolovat kabel a hledat slabiny a další potenciální problémy.

Pokud vaše kabely vypadají roztřepené, můžete to zkusit opravit, zvláště pokud jsou kabely umístěny na konci kabelu. Pokud to nemůžete udělat, můžete své kolo přinést do obchodu a nechat ho opravit odborníkem, aby nedošlo k dalšímu poškození.

Pokud nejsou k dispozici žádné frakce, můžete kabely promazat. Mazání je důležité, aby se zabránilo tvorbě rzi, která by ničila kabely. Vše, co musíte udělat, je přidat do hadru trochu lubrikantu a otřít ho o exponovanou část kabelu. Ujistěte se, že je celý kabel namazán.

Otřete a vyčistěte rukojeti a v případě potřeby je usaďte nebo vyměňte

Tato část přispívá spíše k estetice vašeho kola než k funkčnosti. Při kontrole a utírání kola není na škodu ani čištění rukojetí a sedla. Pokud jsou sedlo nebo rukojeti vašeho motocyklu opotřebované nebo je chcete vyměnit, je nejlepší to udělat před uložením. Tímto způsobem budete mít vše připraveno, až přijde jarní sezóna.

Před uskladněním kola vyjměte baterie

Je důležité vyjmout baterie z blikačů, světel, světlometů atd., Aby nedošlo k úniku elektrolytu. Pokud nemůžete vyjmout baterii, ujistěte se, že je vše plně nabité, než odložíte kolo.

Zkontrolujte cyklistické brašny a držáky

Než kufry a kufry uložíte, vyčistěte je a vyčistěte. Poslední věc, kterou chcete, je najít plesnivý sendvič nebo polovinu energetické tyčinky z loňského roku. V opačném případě můžete navštívit mravence, myši a jiný hmyz a zvířátka. Kromě toho z kola také vyjměte lahve s vodou. Nechte je zastrčené ve skříni, dokud nebudete znovu jezdit na kole.

Jak uložit kolo venku

Je to naprosto v pořádku, pokud potřebujete nechat své kolo venku několik dní nebo ho uzamknout venku, když jste v práci. Pokud ale necháte kolo venku déle než týden, způsobí to korozi a poškození jeho součástí. Intenzivní teplo, sníh, déšť a vlhkost jsou nejčastějšími důvody, proč se vaše kolo začíná zhoršovat. Pokud to vydrží, vaše kolo se nakonec stane zrezivělým a zbytečným.

Zajímá vás, co by se stalo s vaším motocyklem, pokud ho necháte delší dobu venku bez ochrany? Zde jsou některé z běžných problémů, se kterými se můžete setkat:

Ocelové rámy na kola

Obecně platí, že žádný materiál rámu nebude dobře fungovat s deštěm a vlhkostí. Pokud však máte ocelový rám kola, rzi se může tvořit rychleji. I když se vnější vzhled zdá být naprosto v pořádku, rám může začít rezat na vnitřní straně, takže je jeho používání méně bezpečné.

Těsnění

Těsnění se po letech stanou méně účinnými. Pokud k tomu dojde, do vašich kol pronikne voda a vlhkost. To ovlivní ložiska na náhlavní soupravě, nábojích kol a dalších částech hnacího ústrojí, jako jsou zadní přehazovačky a řadicí páky.

Šrouby

Častěji než ne, kov použitý na vašich šroubech není stejný jako kov na ostatních částech vašeho kola. Dřík a šrouby předního kola jsou ale vyrobeny ze stejného kovu. Pokud dřík a šrouby začnou korodovat v důsledku deště nebo vlhkosti, zaseknou se a uvíznou, takže je obtížné je odstranit, kdykoli potřebujete vyměnit nebo odstranit určitou část.

Kabely

Pokud jsou vaše ocelová lana vystavena mimo rám kola, voda a vlhkost je oxidují, což ovlivňuje vaše řazení a brzdění a zhoršuje vaši bezpečnost při jízdě.

Řetězec

U dražších kol jsou řetězy z nerezové oceli ve srovnání s motocykly nižší třídy rezivější. Pokud to vaše finance dovolí, je nejlepší investovat do kvalitního motocyklu hned na začátku.

Pryž a plast

Kromě těsnění jsou pryžové a plastové části náchylnější k roztavení nebo prasknutí při dlouhodobém vystavení slunci a vlhkosti. Kabelová skříň je obvykle ta, která je ovlivněna slunečním teplem. To může být problém, jakmile se počasí změní na chladné a deštivé. Navíc se za extrémního počasí mohou snadno zhoršit brzdové kryty, pneumatiky a guma a plasty na sedadlech.

Jak správně udržovat své kolo, pokud ho skladujete venku

I když nemůžete přesně určit, jak dlouho trvá, než vaše kolo zkoroduje, do značné míry to závisí na tom, kde žijete. Pokud žijete v deštivém nebo vlhkém podnebí, může například trvat měsíc, než vaše součásti zreziví nebo zkorodují. Na druhou stranu to může trvat několik měsíců, pokud žijete v mírnějším podnebí, kde vlhkost není přítomna po celou dobu.

Než s tím něco uděláte, nemusíte čekat, až začne vaše kolo korodovat. Nejlepší je prodloužit životnost vašeho kola tím, že přijmete co nejvíce preventivních opatření. Zde je několik tipů, jak správně udržovat kolo, pokud ho potřebujete skladovat venku:

Investujte do kůlny

Pokud máte na terase nějaký prostor, možná budete chtít zvážit investici do kůlny, která chrání vaše kolo před živly.

Použijte plachtu

Pokud budování boudy není možné, můžete zkusit použít plachtu. Nechtěli byste zakrýt své kolo plachtou; jinak vytvoříte kapsy vlhkosti. Místo toho můžete vytvořit střechu, která ji ochrání před deštěm a teplem. Jakmile to máte nainstalované, můžete si pro větší ochranu koupit vodotěsný kryt kola.

Pravidelně kontrolujte své pečeti

Je důležité pravidelně kontrolovat těsnění vašeho kola, zejména pokud jej používáte déle než pět let nebo pokud byl vystaven vlivům počasí. Ještě lepší je, že má větší smysl pořídit si pro své kolo nové těsnění. To pomáhá zabránit dešti, aby se nedostalo dovnitř rámu a dalších částí.

Odstranit rez

Pokud začnete vidět známky rzi, neváhejte a co nejdříve ji odstraňte, aby se nerozšířila do dalších částí. Můžete použít WD-40 a jiné oleje, nebo můžete otřít rzi tenkou vrstvou alobalu.

Mazací kabely a šrouby

Pravidelné mazání kabelů a šroubů zpožďuje a brání korozi, takže je vaše kolo bezpečné.

Zvažte vnitřní závěs na kolo

Vnitřní ramínka na kola vám umožní uložit kola uvnitř vašeho domu, i když žijete v malém bytě. Místo malby a obrázků můžete své drahé kolo pověsit na stěny.

Investujte do stanu na kolo

Pokud máte stojan, stojan nebo stojan na podlahu, můžete si prohlédnout stany na kola. Tyto stany jsou obvykle kompaktní (o něco větší než vaše kolo) a přenosné. To je skvělá volba, pokud potřebujete úložiště doma, v práci nebo venku ve skvělé přírodě. Stan na kolo můžete použít kdykoli a kdekoli.

Tipy, jak zabránit zrezivění vašeho kola

Jak již bylo zmíněno, rez a koroze mohou zkrátit životnost vašeho kola. Zde je několik věcí, které můžete udělat, abyste ochránili kolo před rzí a korozí:

Chraňte svou novou jízdu instalací blatníků a ochrany rámu

Při jízdě na kole házejí pneumatiky špínu a kamení na rám. Bahno a špína se také dostanou do hnacího ústrojí a odpružení. Díky blatníkům a ochraně rámu snižuje dopad, který vaše kolo během jízdy dostane od prvků.

Blatníky mohou účinně odvádět nečistoty a bahno od citlivých částí vašeho kola. Na druhé straně může ochrana rámu zabránit nárazu kamení a jiných nečistot na rám. V opačném případě mohou nečistoty způsobit odlupování barvy a pokud jsou holé kovy vystaveny povětrnostním vlivům, může to vést k rzi.

Blatníky a ochrana rámu nezpůsobují mnoho peněz. Nejlepší je investovat do nich brzy, abyste snížili náklady na údržbu a prodloužili životnost vašeho kola.

Držte kolo daleko od živlů

Kromě deště, tepla a vlhkosti mohou nečistoty a pot způsobit rzi a korozi, pokud zůstanou na vašem motocyklu delší dobu. Váš pot může proříznout čirý plášť rámu, zatímco nečistoty mohou poškodit vaše odpružení a hnací ústrojí. Nejméně jednou za měsíc byste měli své kolo důkladně vyčistit. Pokud jezdíte ve vlhkých podmínkách, možná budete muset čistit častěji.

Čištění kola ho chrání před rzí a korozí. Umožňuje také kontrolovat známky opotřebení. Nezapomeňte co nejdůkladněji otřít a vysušit kolo. Pomocí stlačeného vzduchu můžete vyčistit těžko přístupná místa.

Promažte kolo

Nejlepší způsob, jak zabránit tvorbě rzi a koroze, je udržet vaše kolo namazané. Maziva zajišťují hladký chod vašeho kola a chrání jej před povětrnostními vlivy. Pravidelně promazávejte pouzdra a ložiska a udržujte svůj řetěz namazaný, pokud chcete, aby vám kolo dlouho vydrželo.

Při mazání zkontrolujte, zda na něm nejsou známky rzi a koroze. Kromě toho vždy namažte řetěz pokaždé, když dokončíte mytí kola. Vaše vzpěry a tlumiče by měly být také namazány, aby nedošlo k prasknutí.

Vyladění dvakrát ročně

Vyladění spočívá v demontáži kola, čištění dílů a mazání pouzder, ložisek a hnacího ústrojí. V ideálním případě by k vyladění mělo dojít každých šest měsíců, aby se zkontrolovaly známky koroze nebo rzi a zabránilo se nenapravitelnému poškození.

Vyladění si můžete udělat sami, nebo si ho můžete nechat udělat u důvěryhodného mechanika. Ať tak či onak, nezapomeňte zkontrolovat vnitřek rámu a ráfky. Slitiny a mosazné vsuvky mohou korodovat, pokud voda vnikne do pásky ráfku. Může korodovat ještě rychleji, pokud jsou chemikálie v některých těsnících prostředcích na pneumatiky vystaveny bradavkám.

Vyladění vyžaduje hodně práce a pokud se rozhodnete nechat jej opravit, může to stát minimálně 100 $. Je to však součást toho, že jste odpovědným majitelem kol. Kromě toho mohou vyladění zabránit velkému poškození vašeho kola. Pokud chcete, aby vaše investice trvala roky, nezapomeňte naplánovat pravidelné vyladění každých šest měsíců.

Závěrečné myšlenky

Jízda na kole je zábavný koníček, který mnoho lidí podle všeho baví. Málokdo si však najde čas, aby se naučil, jak se správně starat o svá kola.

Jak již bylo zmíněno, jízdní kola jsou značnou investicí. Nejsou vůbec levné. Chcete-li zachovat svou investici a zlepšit její životnost, je důležité vědět, jak uložit své kolo venku, vyčistit ho a udržovat. Je to spousta práce, ale také vás bude bavit mít dobře udržované kolo.

K odložení a bezpečnému uzamčení jízdního kola a jeho zakrytí stanem vhodné velikosti můžete použít stojany na kola. Poskytlo by vám to jistotu, že vaše investice je bezpečná a připravená vám sloužit pro příští sezónu.