Co je základová matrace? Nejlepší celkový průvodce

Pokud si nejste jisti, co je to základová matrace, stopa je o samotném názvu. Základ podporuje matraci a mají různé podoby. Tento článek vás provede každým druhem a důvodem, proč je základ matrace něco, co byste nikdy neměli přehlédnout.

Správný základ může znamenat rozdíl mezi předčasně prověšenou matrací a pohodlnou a trvanlivou matrací. Může to dokonce ovlivnit váš celkový spánek. Může však být ohromující najít ten správný kvůli mnoha tržním možnostem.

Co je základová matrace a potřebujete ji?

Základ matrace je nosná konstrukce, která také zvedne vaši matraci. Není to však totéž jako rám postele nebo pružina, které se později dotkneme. Kromě toho základ matrace používá lamelový systém nebo desku nahoře a používá různé materiály.

Na trhu najdete spoustu základů kombinujících dřevo a kov. Také používají vrstvu látky jako krytinu, aby vše zůstalo neporušené. A v závislosti na vašich preferencích můžete vybrat výšku základu.

Jak důležitá je matracová nadace?

Matracový základ je něco, co byste nikdy neměli přehlédnout, protože chrání vaši matraci před příliš hlubokým poklesem. Matrace bude mít také snazší dobu udržovat svou strukturu proti každodennímu opotřebení. Základ můžete použít samostatně, ale je také možné jej kombinovat s rámem postele.

Jak se dočtete později, existují různé typy základů, které podporují různé matrace. Výrobce matrace může dokonce doporučit konkrétní matraci, která pomůže prodloužit životnost postele. A konečně můžete použít základ podle toho, jak si nastavíte postel.

Možná ji chcete jako hlavní základnu nebo ji přidat do svého stávajícího rámu postele. Některé základy matrace mají pro tuto univerzálnost odnímatelné nohy. A pokud nemáte místo na rám, použijte základ, abyste matraci poskytli pevný základ.

Je základ stejný jako Box Spring?

Majitelé domů si obvykle pletou základy matrací s pružinami. Tyto komponenty však nejsou stejné a každá nosná konstrukce je také ideální pro konkrétní typy matrací. Například taštičková pružina je vhodná pro matrace innerspring, protože pomáhají při rozložení hmotnosti.

Matrace bude absorbovat tlak rovnoměrně a pružina v boxu dodává stabilitu a zvedá se. Pokud však použijete pěnové nebo hybridní matrace, nebudete potřebovat pružinu. Místo toho je pro tyto matrace ideální pevný základ, protože pružiny v krabičkách nemají pevný povrch.

Typy základů matrací

Následující diskuse vybírá ideální základ matrace. Naučení každého typu určí, zda pro své nastavení postele jeden potřebujete. Více tedy není jasné vybrat si jednu na trhu, proto byste ji měli rozlišit do tří typů:

Bunkrové desky

Nejlevnějším základem matrace je bunkie board. Od samotného názvu používá tato deska dřevo jako překližka, obvykle zabalená v látce. Díky svému materiálu nepřidá vaší posteli výraznou výšku.

Přidaný povrch přesto pomůže stabilizovat husté matrace a zabrání jejich potopení. Pro matrace z paměťové pěny můžete použít základ bunkie board. Někteří majitelé domů ji dokonce kombinují s pružinami nebo lamelami, aby pěna nezanechávala promáčknutí.

Platforma

Když přemýšlíte o matracovém podkladu, okamžitě vás napadne platforma nebo pevný typ. Může to být pevná deska nebo lamely, které používají dřevo, a můžete ji použít v rámu postele místo roštů nebo jako sólový základ, pokud používáte desku s odnímatelnými nohami. Jak bylo krátce zmíněno dříve, základy platformy jsou vynikající volbou pro ty, kteří mají minimální prostor pro ložnici.

Vzhledem k tomu, že tradiční rámy postelí mohou zabírat místo, mohou je ti, kteří žijí v bytech nebo ateliérech, nahradit plošinovým základem. Stále zvednou vaši postel a poskytnou úložný prostor pod ní, aniž by to bylo na rámu postele. Pokud nechcete matraci nechat na podlaze, rozhodněte se místo toho na platformě.

Nastavitelné

Další poněkud populární základ na trhu je nastavitelná varianta. Je dražší než předchozí dva, ale nabízí několik výhod. Od samotného názvu můžete tento základ upravit podle toho, co děláte v posteli.

Potřebujete například zvednout hlavu nebo chodidla, když čtete knihu nebo sledujete televizi v posteli? Možná potřebujete nadmořskou výšku, abyste zmírnili nepohodlí nebo zlepšili krevní oběh. Mějte však na paměti, že nastavitelné základy matrace mohou být obtížné použít u postelí, které mají ocelové ohraničující dráty.

Závěr

Nastavení nejpohodlnější postele se neomezuje pouze na výběr matrace. Musíte si také položit otázku, co je to základová matrace? Není to totéž jako rám postele, ale tato struktura ho v případě potřeby může nahradit.

Existují různé druhy matracových základů, ale primárním konceptem je přidat něco na podporu matrace. Tímto způsobem můžete zabránit předčasnému prověšení nebo potopení matrace. Také zvednete postel, abyste dosáhli požadované výšky.

Celkově každá matrace potřebuje dobrý základ. Zkontrolujte doporučení výrobce, aby byl váš spánek příjemnější. Měli byste rychle najít ten správný druh matrace a vylepšit svůj celkový zážitek.