Jak potáhnout koženou pohovku látkou: 2 kroky

Pokud chcete vědět, jak potáhnout koženou sedací soupravu látkou, stačí udělat dva kroky. Nejprve probereme správné odstranění čalounění a poté, jak můžete nainstalovat nový látkový potah. Tento článek se také zabývá některými běžnými nejčastějšími dotazy ohledně kožených sedacích souprav a potenciálními triky, jak je obnovit potahy.

Než však začneme, doporučujeme vám zkontrolovat aktuální kožené čalounění. Možná je zbytečné to zakrývat. Pokud se potýkáte pouze s drobnými poškozeními, vyzkoušejte tento návod, jak opravit trhlinu na kožené sedačce.

Jak nejsnadněji potáhnout koženou pohovku látkou

Krok 1. Odstraňte aktuální kožené čalounění

 • Odstraňte veškeré příslušenství a další položky na kožené sedačce
 • Posuďte svou koženou sedací soupravu, abyste věděli, jak je nainstalováno její čalounění
 • Připravte si nástroje, které budete potřebovat k předchozímu odstranění čalounění, například stahováky sponek nebo stahováky
 • Sejměte spodní kryt a začněte opatrně odstraňovat sponky, které drží kůži
 • Udělejte si čas na odstranění současného koženého materiálu, protože některé pohovky mohou používat několik vrstev
 • Odstranění použijte jako příležitost, abyste věděli, kde se kůže váže na gauč, protože vás později mohou vést umístění
 • Kožený materiál co nejvíce neroztrhejte, protože jej můžete použít jako šablonu pro nový látkový potah sedací soupravy

Krok 2. Připravte a nainstalujte nový látkový kryt

 • Stříhejte novou látku podle rozměrů a tvaru kůže, kterou jste odstranili
 • Novou látku sešijte na sedačku pomocí stop, které jste si pamatovali při jejím umístění při odstraňování koženého čalounění
 • Při instalaci látku pevně přitáhněte, abyste zajistili, že povrch nebude vypadat vrásčitě
 • Poté, co dokončíte sešívání nového potahu, znovu připevněte protiprachový kryt pod pohovku.

Dokážete obnovit koženou sedací soupravu látkou?

Pokud chcete obnovit opotřebovaný nábytek, je možné obnovit koženou sedací soupravu látkou. Ti, kteří nechtějí používat soupravu na opravu kůže, mohou při záplatování kožené sedačky použít vinyl, plátno a džínovou tkaninu. Pokud je však poškození příliš velké, je lepší čalounění úplně vyměnit, protože látkové nášivky budou příliš nápadné.

Dalším způsobem, jak použít kusy látky k obnovení kožené sedačky, je nevyměnit čalounění. Místo toho přikryjte gauč stále neporušenou kůží. Klíčem je použití vhodných materiálů a příslušenství, aby se protiskluzová vrstva neklouzala po kůži.

Co mohu použít na přikrytí své kožené pohovky?

Bavlna

Bavlna je vynikající volbou pro přikrytí kožené pohovky. Na rozdíl od jiných materiálů bude bavlně trvat dlouho, než se zvrásní, žmolkuje nebo vybledne. Přesto musíte zkontrolovat kvalitu vazby, abyste zajistili odolnost proti opotřebení.

Vinyl

Běžnější náhradou látky za kožené sedací soupravy je vinylová tkanina. Ti, kteří mají vždy hosty nebo mají děti a domácí zvířata, mohou zvážit vinyl pro svou pohovku. Vinyl se snadno udržuje, ale kvalita stále závisí na typu, který dostanete.

Směsná vlna

Možná vás to překvapí, ale vlna je také dobrým potahem na koženou sedací soupravu. Výrobci tkanin nabízejí směsi vlny, které odolávají znečištění, žmolkování a plstění. Pro snadnou údržbu můžete dokonce vyčistit některé vlněné tkaniny.

Směsný polyester

Cenově dostupnější alternativou látky je směsový polyester. Některé materiály z mikrovlákna odolávají opotřebení a skvrnám. Můžete si také vybrat mikrovlákno, pokud chcete mít na gauči sametový pocit.

Olefin

Snad nejtrvanlivějším materiálem, který můžete použít k zakrytí nábytku, je olefin. Pokud budete mít pohovku venku, olefin také dobře odolává poškození UV zářením. Tento materiál ani netvoří plíseň a skvrny tak rychle.

Můžete přikrýt koženou pohovku?

Na rozdíl od běžného předpokladu můžete stále pokrýt koženou pohovku stejně jako látkovým protějškem. Abyste zajistili co nejlepší přizpůsobení, vyrobte si potah pohovky sami podle rozměrů své pohovky. Můžete také přidat úchytné proužky nebo kravaty na samotný kryt, aby nesklouzl z kůže.

A co hotové univerzální potahy na gauč? Tyto potahy by na pohovce měly stále fungovat. Nejlepší pro kůži je však kryt s protiskluzovou podložkou nebo nastavitelnými popruhy, které jej zajistí na místě.

Jak zajistím, aby můj kožený gauč vypadal jako nový?

Pokud chcete oživit svůj kožený gauč, můžete dělat různé hacky. Rychlý způsob, jak pomoci vaší kožené sedačce být v trendech, je pomocí příslušenství. Naučte se kombinovat polštáře na gauči, abyste této oblasti dodali rozmanitost.

Pokud ale příslušenství jako polštáře nebude stačit, možná vaše kožená sedačka potřebuje obnovu. K obnovení lesku materiálu použijte vhodný čistič a kondicionér v kůži. A pokud údržba stále chybí, můžete se rozhodnout pro čalounění kožené sedačky.

Závěr

Chcete změnit vzhled své kožené pohovky? Diskutovali jsme o tom, jak potáhnout koženou sedací soupravu látkou, ve dvou krocích. Je to poměrně snadný projekt, protože pouze odstraňujete současné kožené čalounění a používáte jej k řezání nového materiálu k sešívání.

Pokud ale chcete jen přikrýt koženou sedací soupravu, poslouží i návleky. Nezapomeňte použít úchyty nebo popruhy, abyste je zajistili na místě.