Jak vyrobit židli ze dřeva: 4 snadné kroky

Naučit se vyrobit židli ze dřeva je snadný projekt pro začátečníky. Lze jej snadno vyrobit pomocí různých druhů dřeva a některých základních nástrojů pro domácí zlepšení. Dokud se budete řídit těmito jednoduchými pokyny pro opracování dřeva, budete si moci židli vyrobit o víkendu.

Existuje spousta tvarů a designů, ze kterých si můžete vybrat, takže si vše naplánujte od začátku tak, aby odpovídalo vašemu vkusu. Jednoduché křeslo je však pro začátečníky vynikající volbou.

Výroba sedačky na dřevěné židle

Krok č. 1. Vyberte si dřevo, které použijete

Jako u každého projektu si vyberte ty nejkvalitnější materiály, jaké můžete. Začněte výběrem dobré kvality dřeva.

Můžete se rozhodnout vyrobit sedačku z velkého kusu dřeva nebo z drahého kusu dřeva. Pamatujte, že velikost a tvar dřeva může ovlivnit konečný produkt, proto použijte pařez nebo větší část stromu a poté vyrobte sedačku z jednoho kusu dřeva.

Můžete také použít několik prken z překližky a vytvořit sedadlo pomocí dřevěného rámu. Nejlepší je však vyrobit si sedadlo z tvrdého a pevného dřeva, které unese váhu člověka.

Krok č. 2. Řezejte dřevo na míru

Jakmile si vyberete dřevo, které budete používat, začněte řezat křeslo pomocí pily. Ujistěte se, že jste schopni nařezat dřevo na přiměřenou velikost, v níž se bude pohodlně sedět.

Můžete použít tolik materiálu, kolik můžete. Pokud plánujete použít přírodní pařez jako základ pro svou práci, možná budete muset také opilovat větvičky nebo větve.

Krok č. 3. Spusťte rámeček

Pokud plánujete sedadlo vyrobit z dřevěných prken, budete muset vytvořit dřevěný rám. Změřte kousky řeziva na stejnou délku a spojte je dohromady tak, aby vytvořily čtverec.

Na rám položte několik dřevěných prken a nakrájejte je na požadovanou velikost. Uspořádejte je pevně nebo mezi nimi přidejte malý prostor. Přibijte je do rámu, abyste zajistili, že je sedadlo nastaveno.

Chcete -li získat profesionálnější výsledek, ujistěte se, že desky zarovnáte na obou koncích. Pro přesnost použijte rýsovací čtverec.

Kreslicí čtverce se snadno používají a jsou přesnější ve srovnání se čtvercovými sádrokartonovými nebo tesařskými. Chcete -li je přišroubovat, vyvrtejte do dřevěných součástí pilotní otvory, abyste se vyhnuli rozštěpení. Nezapomeňte se ujistit, že rohy jsou pravoúhlé pomocí tesařského čtverce.

Krok č. 4. Použít dokončovací úpravy

Posledním krokem při vytváření křesla je broušení dřeva a nanášení laku. Můžete se rozhodnout použít brusný papír, brusný blok nebo malou brusku.

Ruční broušení může být dlouhý a namáhavý úkol, ale s vynikajícím a vysoce kvalitním brusným papírem můžete dosáhnout skvělých výsledků. Můžete se také rozhodnout použít brusný blok, který rovnoměrněji rozděluje tlak, takže může udržovat rovnější povrch.

Písek podél zrna dřeva. Při prvním broušení odstraňte hluboké škrábance a skvrny nakloněním zrna a broušením zrna odstraňte škrábance.

Udělejte dřevo co nejhladší, dokud nezůstanou žádné ostré hrany, abyste se později vyhnuli zranění. Na vrch naneste vrstvu laku nebo lazury na dřevo. V případě potřeby můžete přidat několik vrstev tak, že necháte každou vrstvu mezi nimi zaschnout.

Další tipy pro vytvoření křesla

Tip č. 1. Upravte si sedadlo židle

Jakmile je sedadlo židle vyrobeno, můžete si jej libovolně stylizovat. Můžete přidat polštář nebo čalounit, aby vám poskytl trochu většího pohodlí. Umístěte jej na zeď nebo vedle odkládacího stolku a vytvořte skvělé místo pro čtení.

Tip č. 2. Znát obsah vlhkosti dřeva, které používáte

Při stavbě ze dřeva musíte znát správný obsah vlhkosti. Pokud je dřevo na suché straně, je obrovská možnost, že nabobtná nebo popraská. Pokud je příliš vlhký, konečný produkt se může zdeformovat.

Proto byste měli znát obsah vlhkosti dřeva před jeho použitím. Můžete použít aplikaci, která vám pomůže vyřešit problémy s vlhkostí, nebo použít vlhkoměr.

Tip č. 3. Udržujte svůj pracovní prostor dobře osvětlený a uspořádaný

Pamatujte, že z bezpečnostních důvodů musíte věnovat zvláštní pozornost osvětlení. Konzistentní osvětlení na všech pracovních plochách vám umožňuje pracovat z jakéhokoli úhlu bez vrhání stínů pro bezpečnou a produktivní práci. Udělejte si čas na kontrolu nad sebou a soustředěného osvětlení a také osvětlení na nářadí.

Nakonec nezapomeňte během práce uklidit nepořádek, abyste zajistili efektivitu při práci. Uchovávejte pouze položky, které budete používat, a vše by mělo být umístěno na vyhrazených místech, aby je bylo možné v případě potřeby snadno získat.

Závěr

Odlište se tím, že se naučíte, jak vyrobit židli ze dřeva, vnese do vašeho nábytku osobnost a možná vám ušetří dobré peníze, což je plus. Buďte kreativní při vytváření křesla a vložte do svého projektu nějakou postavu.