Jak obrátit sekční pohovku ve 4 snadných krocích

Existují čtyři kroky, jak se naučit obrátit sekční pohovku. Tento tutoriál je použitelný pro většinu typů sekcí a zmíníme také několik konkrétních tipů pro různé typy konektorů a odkazů. A co víc, bude užitečné obrátit pohovku směřující doprava na pohovku směřující doleva a naopak.

Předpokládáme, že chcete vědět, jak obrátit sekční pohovku, abyste měli větší volnost při uspořádání a úpravě místnosti. Tento článek o tom, jakou velikost konferenčního stolku pro sekční sedací soupravu byste proto mohli těžit. Vždy je výhodné seznámit se s různými technikami zdobení interiéru, abyste ze svého nábytku získali to nejlepší.

Jak obrátit rozkládací pohovku doma

Krok 1. Sejměte polštáře pohovky nebo je odložte

Prvním krokem k obrácení sekční pohovky je odhalit, kde se kusy spojují. To znamená, že musíte polštáře odstranit nebo je odsunout, pokud má vaše sekce vestavěné polštáře. Odeberte nebo zatlačte zpět sedací polštáře, abyste měli přístup k držadlům a spojům sekce.

Pokud nemůžete polštáře odstranit, pracujte po jednom rohu, aby byl proces plynulejší. Poté najděte roh, kde se spojují sekce. Odstranění tohoto ohniska by mělo umožnit rozdělení sekce mnohem snadněji.

Můžete se dozvědět více o správných postupech při rozebírání rozkládací pohovky nebo se podívat na pokyny svého modelu k doporučené metodě. Odtud se můžete rozhodnout, zda chcete odpojit všechny sekce nebo vytvořit sekci na dvě pohovky.

Krok 2. Odpojte části pohovky

Uchopte ohnisko nebo roh náměstí, kde se setkávají všechny části. Zvedněte jej nahoru a vyjměte tento kus z ostatních částí. Možná budete muset také zkontrolovat, jak se vaše sekce připojují. Někteří používají háčky, zatímco jiní vyklouzávají místo toho, aby byli odstraněni zvedáním.

Zkontrolujte a odpojte zbytek pohovky podle počtu příloh, které má. Některé mohou být složeny pouze ze tří příloh, zatímco jiné jsou rozděleny do několika sekcí. Po odpojení sekční pohovky od sebe naplánujte, jak ji chcete umístit s novou orientací, než vše nainstalujete zpět na místo.

Může vám pomoci, když při rozhodování o umístění obráceného průřezu vezmete v úvahu i další položky v místnosti. Podívejte se na tuto příručku, jak například umístit koberec pod sedací soupravu.

Krok 3. Obraťte sedací soupravu podle svého vkusu

Existují různé styly obývacího pokoje, proto použijte stávající nastavení jako vodítko ohledně umístění obráceného průřezu. Pokud je to použitelné, můžete se dokonce rozhodnout nesestavovat všechny díly. Existuje mnoho způsobů, jak upravit orientaci sekce, v závislosti na vašem prostoru, jak je vidět na technikách pro uspořádání sekční pohovky v malé místnosti.

Pravděpodobně budete chtít otočit a otočit svůj gauč ve tvaru písmene L doleva, aby lépe zapadl do prostoru. Uspořádání sedadel může být také nekompatibilní s novým nastavením obývacího pokoje. Jakmile jste se rozhodli pro vzhled a zvážili jeho funkčnost, proveďte sekce a začněte sestavovat.

Je mnohem snazší pracovat na řezu v jeho zamýšleném prostoru, než tlačit jeden objemný gauč do oblasti.

Krok 4. Spojte sekční pohovku dohromady

Podle toho připojte obrácené sekce, protože ne všechny sekce používají stejný postup opětovného připojení. Jeden z nejběžnějších vyžaduje zasunutí háčku na jedné straně do zásuvky na straně druhé. Dole jsou také západkové konektory s vidlicí a kolíkem na každé straně.

Při připojování sekcí budete většinou slyšet cvaknutí. Přesto zkontrolujte, zda jsou přílohy zajištěny, namířením baterky do nich. Jakmile budete hotovi, vraťte polštáře zpět na místo a ozdobte svůj řez.

Přečtěte si tuto příručku k uspořádání polštářů na sekční gauč, abyste získali inspiraci ve stylu.

Co dělá sekční vratný?

Protože existují různé typy sekcí, ne všechny mají být reverzibilní. Kromě kontroly štítku výrobce by však mělo být snadné zaznamenat reverzibilní řez. Například reverzibilní průřezy ve tvaru písmene L jsou konvertibilní z levého směru na pravé nebo naopak, protože můžete krátké rameno přesouvat z jednoho konce na druhý.

Existují další příznaky, které činí řez vratným? Kromě prominentního pohyblivého kratšího dílu můžete zkontrolovat konstrukci modelu. Jedno sedadlo je spárováno se zadním polštářem a zbývající části nesou loketní opěrku na obou stranách.

Na které straně by měl být lehátko?

Při couvání nebo uspořádání sekce nezapomeňte vzít v úvahu, zda má lehátko. Lehátko odkazuje na část sekce, která vám umožňuje zvednout nohy. Proto by měl být na straně, kde neočekáváte, že v obývacím pokoji bude proudit provoz.

Závěr

Sekční sedací soupravy umožňují všestrannost pro uspořádání několika obývacích pokojů. To je prokázáno v tomto článku, který diskutoval o tom, jak zvrátit sekční pohovku. Abychom to zrekapitulovali, stačí jen najít, kde se spojují, a od sebe oddělit sekce.

Podle toho je nainstalujte dohromady a máte hotovo. Vždy si však zkontrolujte, zda vůbec můžete průřez vůbec obrátit.