Jak nainstalovat klimatizaci do křídlového okna? 7 jednoduchých kroků!

Jste tady, abyste zjistili, jak nainstalovat klimatizaci do špaletového okna? Možná jste již věděli, že většina okenních klimatizačních jednotek je určena pro okna jako dvojité zavěšené, které se otevírají nahoru a dolů.

Pouze některé jednotky jsou strukturovány svisle, aby se do nich umístily křídla a posuvníky, a vezměte na vědomí, že tyto modely mohou být velmi drahé.

V tomto příspěvku se dozvíte kroky, které je třeba provést při instalaci křídlového okna. Zpočátku se to může zdát zastrašující, ale můžete to udělat správně tím, že zajistíte, že budete každý krok správně sledovat.

Bezpečnostní opatření

Pamatujte, že špaletová klimatizace s vysokou BTU může být extrémně těžká asi 80 liber. Kromě toho, že jsou těžké, jsou také nepraktické a těžko uchopitelné.

S ohledem na výše uvedené je důležité, aby vám při zvedání a držení jednotky někdo pomohl, aby byla zajištěna na svém místě.

Dodržujte všechny pokyny pro instalaci přesně tak, aby se zabránilo vypadnutí jednotky z okna. Jak tedy nainstalovat klimatizaci do špaletového okna?

Kroky k instalaci klimatizace do křídlového okna

Tento instalační proces se může zdát skličující, ale můžete jej snadno dosáhnout, pokud budete pečlivě dodržovat pokyny.

Krok č. 1. Instalace vnitřní jednotky

Jednotku lze zcela instalovat uvnitř domu, ale budete muset zatlačit jeden šroub do boku přibližně o jednu nohu níže, než je parapet. Opět byste to měli udělat mimo dům.

Pokud to uděláte, když se nakloníte nad okno zevnitř, může to být nebezpečné. Také nebudete schopni přesně umístit díru, takže to udělejte venku. Použijte žebřík a zajistěte jeho správné umístění.

Krok č. 2. Vyplňte mezeru nahoře pomocí dřevotřískové desky nebo plastu

Po instalaci jednotky uvidíte na horní části jednotky střídavého proudu znatelnou mezeru. To je rozdíl mezi křídlovými a posuvnými okenními klimatizacemi. Posuvné okenní klimatizace se obvykle dodávají s bočním plastovým krytem mezery, ale křídlové okno AC takovou funkci nemá.

Některé jednotky obsahují plastovou desku, kterou můžete použít k vyplnění této mezery. Pokud to není součástí dodávky, můžete si pořídit tenkou dřevotřísku nebo plastovou fólii. Oba jsou levně prodávány v jakémkoli obchodě s domácími potřebami.

Krok č. 3. Instalace platformy a podpůrné základny na okenní parapet

Vezměte na vědomí, že pokyny předpokládají, že jednotku nainstalujete na pravou stranu okna. Začněte tím, že na parapet nainstalujete podpěrnou základnu, kterou jste vyrobili ze dřeva sami. Poté nainstalujte sestavu kovové platformy dodanou výrobcem na základnu podpory, kterou jste nainstalovali dříve.

Krok č. 4. Sestava platformy

V tomto kroku je třeba zavěsit na přední část podpůrné základny sestavy platformy jednotky zašroubováním jejího středového otvoru. Ujistěte se, že pevně zapadá do podpěrné základny.

Krok č. 5. Určení středového bodu

Nyní k umístění jednotky musíte určit střed okenního otvoru. Toto je nejdůležitější část celého instalačního procesu. Můžete začít umístěním náběžné hrany vpravo. Rám okna má četné hrany, ale pouze jeden se bude na boku jednotky dotýkat.

Pomůže vám to při kreslení T-čtverce sádrokartonu proti náběžné hraně. Tímto způsobem budete moci zjistit, kde čára padá přes podpůrnou základnu. Z tohoto řádku musíte změřit osm 11/16 palců doleva a dát značku. V tuto chvíli byste měli utopit šroub sestavy platformy.

Krok č. 6. Úprava sestavy platformy

Nyní jděte ven. Poté připevněte žebřík k domu. Při sestavování sestavy platformy postupujte podle pokynů výrobce. Zašroubujte jej na místo za předpokladu, že je vaše základna pevná. V opačném případě jej budete muset nejprve zajistit pomocí nějaké podpůrné desky. K tomu můžete použít kvalitní překližku.

Krok č. 7. Umístění AC jednotky do okna

V tomto kroku byste se měli vrátit zpět do svého domu. Poté otevřete okno až do velikosti AC jednotky plus příspěvek čtyři nebo pět palců. Nyní zavolejte někoho, kdo vám může pomoci zvednout jednotku a zatlačit ji na otvor okna.

Toto by mělo být umístěno přímo nad sestavou vaší platformy. V tomto kroku musíte být opatrní, protože by jednotka mohla vyklouznout. Nakonec zavřete křídlo nalevo od jednotky. Ujistěte se, že je za držákem na boku klimatizace. Křídlo je to, co drží jednotku na místě.

Je to zábal!

Nakonec znáte kroky k instalaci klimatizace do křídlového okna. Nyní najděte někoho, kdo vám může pomoci, a spusťte svůj projekt. Dokončení by vyžadovalo nějaký čas, takže mějte s sebou extra trpělivost.