Jak namalovat látkovou židli křídovou barvou v 5 snadných krocích

Připravte se na malování a připravte si štětec, protože tady je pět kroků, jak doma namalovat látkovou židli křídovou barvou! Vymalování vaší látkové židle k dokonalosti je snadné díky této kutilské proceduře, kterou jsme pro vás připravili.

Pokud si myslíte, že vaše látková židle postrádá svěžest a vypadá staře, a zvažujete pořízení něčeho nového? Proč si tedy neudělat čas a zkusit tu židli přemalovat podle svého nedávného vkusu. Nejen, že jste ušetřili peníze, ale také se naučíte něco nového.

Židle na malování tkanin křídovou barvou

Jak snadné to může být, zde je 5 kroků, jak natřít látkovou židli křídovou barvou:

Krok č. 1. Připravte se

Než cokoli jiného, ​​musíte připravit vše; vaše malířské materiály, jako jsou štětce, pásky a kbelík, křídová barva, židle a hlavně oblast, kterou budete malovat. Nechcete mít na podlaze zbytečné skvrny, tak se alespoň přesuňte do otevřeného prostoru nebo si podlahu něčím zakryjte.

Také když připravujete židli, nejprve ji vyčistěte. Odstraňte nebo vysajte prach a vlákna, které mohou bránit aplikaci barvy. Prach a vlákna zabrání tomu, aby se barva úplně přilepila na látku vaší židle a bude mít za následek nepořádek.

Krok č. 2. Označte

Nyní jste připraveni zahájit proces malování, ale nejprve musíte označit oblasti, na které nebudete nanášet barvu, a překrýt je páskou. Použijete pásku, která zablokuje barvu a zabrání prosakování a barvení oblasti, kterou jste označili.

Pásku umístěte odpovídajícím způsobem a odpovídajícím způsobem. Ujistěte se, že jsou oblasti zcela bezpečné před skvrnami od barvy.

Krok č. 3. Namíchejte si barvu

Po označení oblastí můžete nyní zahájit proces malování. Připravte si křídovou barvu.

Důkladně promíchejte ve svém kbelíku nebo tácu. Do směsi křídových barev můžete přidat trochu vody nebo ji připravit samostatně.

Při malování budete muset židli také ztlumit, připravte si ji proto předem. Navlhčení židle bude mít za následek mnohem snazší přilepení barvy.

Krok č. 4. Malovat

Nyní je čas malovat. Při malování začněte shora; to vám pomůže lépe vidět jeho postup a zajistit úhlednou aplikaci. Při nanášení křídové barvy jinou vodní směsí nejprve namočte štětec do vody, než jej namočíte do směsi křídových barev a přebytečný štětec setřete ze svého tácku nebo kbelíku.

Naneste tenké vrstvy křídové barvy na tkaninu židle, aby byla zajištěna rovnoměrná aplikace. Důkladně namalujte, aniž byste nechali jakoukoli oblast nenatřenou.

Pokud se na židli objevily záhyby, namalujte také tuto oblast. Během celého procesu naneste více vrstev.

Zkontrolujte, zda se nenacházejí nenatřené oblasti. Pokud není, nechte sedět a uschnout.

Krok č. 5. Dokončit

Nyní, když jste s malováním hotovi, je čas vše dokončit. Jednou z navrhovaných konečných úprav je zušlechťování barvy jemným brusným papírem vhodným pro materiály tkanin. To by vám pomohlo odstranit nerovné oblasti způsobené barvou a vyhladilo by to povrch.

Po vyčištění povrchu je čas nanést vosk a tmel. To vám pomůže získat měkčí texturu a zachovat nově nanesenou barvu po velmi dlouhou dobu.

Tady máš! Jedna vaše krásně malovaná látková židle.

Jak utěsnit křídovou barvu na látku

Existuje mnoho způsobů, jak utěsnit křídovou barvu na své nově natřené látkové židli. Prvním z nich by bylo sušení na slunci, kdy ho necháte venku a necháte slunce, aby vykonalo veškerou potřebnou práci. Nenechte ho tam příliš dlouho sedět, protože by to mohlo způsobit zbytečnou změnu na vaší malované židli.

Další metodou je žehlení nově natřené židle za tepla. Žehlení látky vám umožní plně tepelně ošetřit povrch malované židle. To je také stejné s pádem, ale tato metoda se navrhuje, pokud židle ještě není čalouněná.

Poslední metodou je nanesení měkkého vosku. To není ideální pro tkaniny, jako je bavlna, ale někteří to používají jako těsnění pro své nově natřené látkové židle.

Utěsnění barvy na židli je opravdu zásadní, takže to vždy zvažte, protože je to prospěšné při zachování barvy na židli. Vždy je nejlepší zvážit typ látky, na které pracujete, abyste měli optimální výsledek.

Jak změkčit křídou malovanou látku

Změkčení látky je poměrně snadné. Vše, co potřebujete, je brusný papír a voskový roztok.

Pro brusný papír je brusný papír o zrnitosti 220 velmi pěkný. Po natření a usušení látky židle povrch lehce obrouste, aby byla hladká a měkká.

Vyfoukejte přebytečný prach a poté povrch otřete vlhkým hadrem. Nemusíte to dělat každý povlak. Toto je dokončovací krok, který musí být proveden jako poslední.

Po broušení povrchu naneste voskový roztok, aby byla zajištěna dokonale hladká povrchová úprava vaší látkové židle.

Závěr

Nyní, když jste získali přehled o tom, jak namalovat látkovou židli křídovou barvou, proč to někdy nezkusit? Chce to cvik, ale nakonec se vaše úsilí určitě vyplatí. Malování látkové židle je snadné, pokud máte správné nástroje a správné znalosti pro danou práci.