Jak ručně ušít dětskou deku ve 4 snadných krocích

V tomto článku se snadno naučíte, jak si ručně ušít dětskou deku v pohodlí domova.

Už jste někdy souhlasili, že půjdete na miminko, ale začali jste panikařit, protože jste si uvědomili, že nemáte žádný slušný dárek? Nebojte se, protože se naučíte ušít dětskou deku ve čtyřech krocích. Ano, je to tak snadné!

Během několika hodin budete moci vytvořit dětskou deku s osobním dotykem. Víme, že vás už nebaví utrácet peníze za zakrytí s nízkou kvalitou, tak pojďme na to!

Co je třeba připravit

Než vyrazíte pro zásoby, rozhodněte se, jaký typ látky chcete na deku použít. Vybírat můžete z bavlny, rouna a hedvábí.

Bavlna se snadno používá, protože je vždy k dispozici, má různé vzory a designy a je levná! Pokud máte peníze navíc, možná budete chtít vyrobit něco luxusního a použít hedvábí. I když je hedvábí docela těžké zvládnout a nehodí se do nepořádku dítěte.

Pro teplejší deku je fleece perfektní volbou! Nyní pojďme pokračovat s nástroji a materiály, které budete potřebovat.

Zde budete používat:

  • Látka dle vašeho výběru nastříhaná na 90 cm × 90 cm
  • Nadýchaná tkanina nastříhaná na 102 cm × 102 cm (pokud chcete tenčí deku, můžete použít nadýchanou bavlnu nebo jinou tkaninu)
  • Nůžky na textil
  • Rovné kolíky
  • Jehla
  • Nit (ujistěte se, že odpovídá barvě látky)

Pokud chcete sáhnout po rozsáhlejším materiálu, platí pravidlo, že si svoji nadýchanou látku ustřihnete o 12 cm větší, než je tkanina podle vašeho výběru.

Ruční šití dětské deky

Krok č. 1. Položte načechranou látku na rovný povrch. Vyhlaďte co nejvíce vrásek. Na to položte zvolenou látku na střed.

Krok č. 2. Uchopte vnější nebo okraj své nadýchané látky a přeložte ji přes druhý materiál. Záhyb by měl být alespoň 2 cm, aby byla zajištěna dostatečná přilnavost.

Pomocí kolíků a náprstku spojte okraje. Pokračujte v tom, dokud nejsou zajištěny všechny strany.

Krok č. 3. Připravte si jehlu a nit. Nezapomeňte použít odpovídající barvu, aby stehy byly co nejméně viditelné. Pokračujte ručním šitím.

Pokračujte, dokud nebudete hotovi. Přestaňte šít palec od prvního rohu. Poté odstřihněte přebytečnou látku, sklopte surovou hranu a přišijte ji.

Krok č. 4. V posledním a nejsnadnějším kroku odstřihněte přebytečnou nit a odstraňte všechny zbývající kolíky.

Výborně! Nyní jste vlastnoručně ušili dětskou deku jako dárek. V případě, že si chcete věci usnadnit, můžete si svoji deku sešít pomocí šicího stroje.

V případě, že chcete jít o míli navíc

Pokud chcete, aby vaše ručně vyráběná dětská deka byla osobnější, můžete do ní přidat několik nápisů! Je to tak rozkošný způsob, jak vylepšit hru a vyhrát cenu „nejlepší dárek“ na dětské sprše.

Můžete vyšít jméno dítěte, vystřihnout jej nebo koupit nějaké dopisy. Než začnete šít, sešijte nápis na dece. Dávejte pozor, abyste jej nedávali příliš blízko okraje.

Pokud chcete něco jednoduššího, můžete chytit nějaké nášivky a vyžehlit je na dece. Několik roztomilých malých motýlů, včel a květin bude opravdu vypadat dobře!

Na závěr můžete udělat pár drobných triků při skládání a přidat roztomilou stužku, která okoření vzhled. Kromě toho, že uděláte další krok v oblasti estetiky, nezapomeňte být na vyšší úrovni bezpečnosti.

Vyhněte se používání doplňků, jako jsou třpytky nebo drobné a odnímatelné materiály, aby nedošlo k poškození dítěte. Bezpečný dárek bude vždy tím nejlepším dárkem.

Výběr správné velikosti přikrývky

Kromě vhodného materiálu je také důležité zvolit správnou velikost dětské přikrývky. Nechtěli byste, aby ho dítě používalo jen měsíc nebo dva, protože je příliš malé – nebo možná jen to, aby ho používalo dospělé, protože je příliš velké.

Na malou dětskou deku by mělo stačit 18 × 20 palců. Pro větší můžete udělat něco, co je 24 palců na každé straně. Průměrná dětská deka pro novorozence má obvykle 28 × 34 palců nebo 30 palců na každé straně.

Pokud však toužíte po něčem, co lze používat delší dobu, můžete k průměrným měřením přidat alespoň 5 palců. Mějte na paměti, že příliš objemné nebo velké přikrývky se doporučují uchovávat mimo dosah kojenců. Proto je stále lepší jít jen po správné velikosti.

Závěr

Zvládnout ruční šití dětské deky je tak snadné. Toto řemeslo je skvělý způsob, jak si naskladnit slušné dárky, zabít čas a samozřejmě ušetřit peníze!

Bude k nezaplacení vidět, jak se rodičům rozzáří oči, když uvidí dětskou deku, kterou jste vyrobili. Všechna tvrdá práce se určitě vyplatí!