Jak koupit pohovku, která vydrží? 4 znaky ke kontrole

Je snadné pochopit, jak koupit pohovku, která vydrží, protože je třeba vzít v úvahu pouze čtyři faktory. V tomto článku vám pomůžeme zkontrolovat rám, výplň, systém tlumící nárazy a potah gauče. Toto jsou hlavní součásti nábytku a vědět, co od nich očekávat, vám zaručí dlouhou životnost.

Diskutovali jsme také o dalším informativním průvodci, jak dlouho pohovka vydrží. Doporučujeme to zkontrolovat, protože ne všechny materiály a modely pohovek mají stejnou očekávanou životnost a konzistentní výkon.

Jak si koupíte pohovku, která vydrží?

Robustní rámeček

První věc, kterou je třeba při nákupu pohovky zkontrolovat, je, jak je postaven její rám. Pamatujte, že rám určuje, jak účinná bude pohovka poskytovat podporu polštářům. Mělo by být dostatečně trvanlivé, aby vydrželo váhu a tlak, zvláště když je jeho kapacita maximální.

Některé materiály, díky nimž jsou rámy pohovek odolné, zahrnují tvrdé dřevo jako dub a buk ve srovnání s plasty a kovy, které se mohou časem deformovat. Kromě toho nezapomeňte zkontrolovat spojení a spoje nábytku a místo hřebíků a lepidla zvolit šrouby a konzoly.

Byla by skvělá hodnota peněz, kdyby sedací souprava trvala dlouho, než se budete muset naučit opravit rám sedací soupravy, protože výměnu ostatních částí je snazší a levnější.

Jak zkontrolovat kvalitu rámce

Kromě zajištění toho, že rám používá kvalitní materiál a jeho spoje jsou zajištěny výztuží, můžete pevnou konstrukci dále testovat. Chcete -li to provést, zvedněte jednu pohovku z podlahy a zkontrolujte, zda se druhá zvedne, když dosáhnete přibližně 6 palců. Klepnutím na rámeček můžete také zkontrolovat zvuky a křehkost.

Kvalitní plnění

Po kontrole kvality a materiálů rámu proveďte stejný pečlivý úsudek o výplni pohovky. Budete vědět, že gauč vydrží, pokud je výplň na pevnější straně než měkčí, protože ta je náchylná k předčasnému prověšení. Pohovka je navíc jedním z našich kusů nábytku v domě, který je náchylný k opotřebení, takže výplň by měla odolat takové poptávce.

Rozhodněte se pro výplň sedací soupravy s vysokou hustotou, nejlépe pěnou přes syntetická vlákna, která se mohou rychle vyrovnat. Další fantastickou kombinací tlumení pohovky je pěna s vysokou odolností, prachové peří, více pěny a vatelín. Přidání více pěny by také mělo pomoci zvýšit sedací polštáře pro lepší podporu a pohodlí.

Jak zkontrolovat kvalitu náplně

Můžete sedět na pohovce a cítit, zda je pevná a nabízí odpor. Nemělo by se to rychle proměnit a měli byste se cítit dobře podporováni. Nezapomeňte zkontrolovat kvalitu výplně na opěradle a loketních opěrkách.

Spolehlivý tlumič

Rám není jediným ukazatelem, že sedačka vydrží díky podpoře výplně s rozložením hmotnosti. Pokud má pohovka nekvalitní pružiny, je to známka toho, že rychle ztratíte strukturu pohovky. Vždy můžete zjistit, jak opravit pružiny pohovky, ale je lepší, když se gauč v dohledné době nevyskočí.

Rozhodněte se pro ručně vázané nebo vinuté pružiny, které ve srovnání s levnějšími hadovitými pružinami používají kvalitní kov. Nebudou se prohýbat tak rychle jako běžný had, ale pomohlo by, kdybyste se ještě obrátili na výrobce. Pokud pohovka nemá pružiny, může se síť cítit křehká.

Jak zkontrolovat kvalitu pružiny

Pískání a jakýkoli hluk při sezení znamená, že pružiny narážejí do rámu nebo mají špatné umístění. Můžete si sednout na vnější okraj gauče a kontrolovat vrzání. Pružinové spony musí být také vyrobeny z kvalitního materiálu.

Odolný kryt

Poslední částí nebo znakem, který je třeba na pohovce zkontrolovat, aby byla zajištěna její dlouhá životnost a spolehlivost, je kryt. Chcete, aby byly potahové materiály trvanlivé a snadno se čistily, aby byla zajištěna snadná údržba. Kromě toho zvažte svůj životní styl, abyste věděli, jaké vlastnosti musíte u čalounění pohovky upřednostnit.

Ve srovnání s tkaninou nic nepřekoná kůži, pokud jde o odolnost. Dokonce by to měla být vaše první volba při hledání nejlepší pohovky pro psy. Nezapomeňte použít vysoce kvalitní pravou kůži, nikoli rekonstituovanou nebo syntetickou kůži.

Nejlepší by bylo, kdybyste také věděli, na co si dát při koupi kožené sedačky pozor.

Jak zkontrolovat kvalitu obalu

Pochopte výhody a nevýhody každého potahového materiálu pohovky. Protože chcete něco, co vydrží, upřednostněte trvanlivost před estetikou. Pro rychlejší údržbu můžete také použít syntetické materiály, které se nebudou snadno barvit.

Jaký druh gauče vydrží nejdéle?

Pohovka, která vydrží dlouho, nebude mít nízkou cenu. Důvodem je, že bude používat vysoce kvalitní a trvanlivé materiály, které odolávají každodennímu opotřebení. Chcete se podívat na pohovky používané v oblastech s vysokým provozem, například ve veřejných zařízeních.

Závěr

Pohovka je investice, a proto chcete svůj nákup využít na maximum. V tomto článku o nákupu sedačky, která vydrží, jsme diskutovali o tom, jak byste mohli zkontrolovat a vyzkoušet rám, výplň, pružiny a potah. Pak se rozhodněte pro kvalitní materiály, místo abyste šli s něčím levnějším, co bude vyžadovat neustálé opravy a výměny.

Doufáme, že jste se z tohoto nákupního průvodce hodně naučili. A pokud máte další otázky, neváhejte zanechat komentář níže.