Jak opravit auto poškozené vodou: Snadný 5stupňový průvodce opravami

Hledáte „jak opravit auto poškozené vodou?“ Bylo vaše vozidlo nedávno poškozeno ve vašem městě kvůli povodni? Nebo vaše auto nedávno poškodila voda, která nebyla způsobena povodní?

V každém případě byste si měli být vědomi následných opatření, která je třeba provést s vaším vozidlem. Pokud si přejete zachovat vozidlo poškozené vodou, měli byste také pamatovat na zaplavené náklady na opravu auta a být připraveni jej zaplatit. Zde je vše, co potřebujete vědět o zatopených autech a vaše auto pojištění pokryje náklady na opravu.

Co je to auto poškozené vodou?

Promluvíme si o opravách a pojistném krytí zaplavených automobilů během několika minut a zda vám to bude stát za to. Nejprve se chceme ujistit, že rozumíte tomu, o čem mluvíme, když řešíme zatopená auta.

Zaplavená auta, jak název napovídá, jsou vozidla, která byla nějakým způsobem zaplavena. Záplavy mohou mít mnoho různých forem (do kterých se pustíme za minutu). Na druhé straně zaplavené auto je jakékoli vozidlo, které v jakémkoli bodě nabralo vodu.

Ve výjimečných případech mohla voda vystoupat tak vysoko, aby mohla vstoupit do auta. V některých případech mohlo být vozidlo zcela ponořeno pod vodou.


Neekonomická oprava auta poškozeného vodou

Když přijde bouře nebo záplavy řeky, auta mohou uvíznout na několik dní nebo týdnů, protože voda všechno nasytí. V důsledku toho může dojít k vážnému poškození interiéru, elektroniky a motoru vašeho vozidla.

Nejhorší poškození automobilů je způsobeno zaplavením slanou vodou, i když je jen malé. Někteří odborníci se domnívají, že moderní auto, které bylo zaplaveno slanou vodou, nelze opravit na žádné úrovni. Měli byste se vyhnout opravě slané vody nebo dlouhodobě zaplavených aut, pokud nejste ochotni je úplně přestavět.

Ekonomická oprava automobilu poškozeného vodou

Rozsah povodní, druh vody, hloubka a doba ponoru ovlivňují vaše možnosti obnovy. Protože sladká voda je méně korozivní než slaná voda, možná budete moci obnovit automobil, který zaplavila řeka.

Oprava auta poškozeného vodou

Krok č. 1. Pokud byl motor zaplaven, nepokoušejte se jej nastartovat. Hydro-zamčený motor se rychle zničí, i když vůbec nastartuje.

Voda se dostala do klikové skříně, pokud byla hladina oleje příliš vysoká, protože olej plave na vodě, takže je jako mazivo neúčinný. Chcete -li vytlačit vodu z válců, vyjměte zapalovací svíčky a ručně zalomte motor.

Do otvorů zapalovacích svíček je vháněn stlačený vzduch a přínosné je také nasávání. Ujistěte se, že je olej vypuštěn a je vyměněn olejový filtr.

Krok č. 2. Zkontrolujte hladiny převodové kapaliny a převodovky a diferenciály, protože i ty mohly být zaplaveny. Ve vodě se kotouče a pásy automatické převodovky delaminují.

Nedostatek mazání může zničit synchronizátory manuální převodovky a mokrá spojka může rezivět na setrvačníku. Může zmírnit potíže s převodovkou vypuštěním a výměnou všech kapalin a spojka se může uvolnit, jakmile motor dosáhne provozní teploty.

Krok č. 3. Věnujte zvýšenou pozornost bezpečnostním systémům, jako je brzdová kapalina znečištěná vodou nebo kapalina posilovače řízení, která byla kontaminována vodou. Například brzdová kapalina s vodou se může odpařovat, což má za následek snížení brzdného výkonu.

Měli byste propláchnout brzdy a posilovač řízení. Brzdové destičky a boty mohou způsobit zrezivění rotorů a bubnů, přestože jejich přemístění může pomoci uvolnit.

Krok č. 4. Odstraňte sedačky, koberce a izolaci z automobilu, abyste jej řádně vysušili. Nechte auto venku za slunečného dne s otevřenými dveřmi a okny.

Ujistěte se, že je vše venku na slunci – včetně kufru. Odpojte všechny elektrické konektory a vysušte je vysoušečem vlasů nebo horkovzdušnou pistolí.

Krok č. 5. Bude záležet hlavně na rozsahu záplav, možná budete muset vypustit palivovou nádrž, aby nedošlo ke kontaminaci.

Pokryje vaše auto pojištění náklady na opravu auta poškozeného vodou?

Jednou z dalších věcí, které byste měli udělat, když byl váš automobil zaplaven, je kontaktovat dopravce pojištění automobilu a prodiskutovat s právníkem, zda je krytá povodňová škoda.

Poškození vodou může, ale nemusí být kryto vaším pojišťovacím dopravcem, v závislosti na typu pojistky na auto, kterou máte. Když zavoláte, abyste podali žádost, budou vám schopni říci, zda máte pokrytí.

Po prohlídce vašeho vozidla vám poskytovatel pojištění automobilu sdělí, zda zaplatí za opravu. Auto pojišťovny často okamžitě okamžitě zaplaví všechna auta.

Závěr

Oprava povodňových škod je obecně riskantní záležitost. Čas je podstatný; co nejrychlejší vysušení auta vám poskytne nejlepší šanci na jeho vzkříšení. Ne každý má dovednosti, jak opravit vodou poškozené auto, takže se v případě těžkých časů obraťte na odborníka na opravy automobilů.