Co je židle kluzáku? (A jeho 5 unikátních vlastností)

Přečtěte si, abyste věděli, co je kluzák a jak se liší od rockeru.

Přemýšleli jste, co dát do dětského pokoje? Kluzáky a rockery jsou nejoblíbenější, které můžete zvážit.

Správný výběr nábytku přináší správné množství útulnosti. Kromě popadnutí nejměkčí postele, nejsilnější postýlky a nejkrásnějších barev je důležité, abyste dostali do rukou ty nejlepší druhy nábytku, které vám pomohou vypořádat se s pozdním nočním pláčem. Nechtěli byste vypadat jako vyčerpaný rodič, že?

Kluzáková židle

Kluzák, také nazývaný rocker na platformě, je druh houpacího křesla. Je speciálně navržen tak, aby se pohyboval jako houpačka.

Celý jeho rám se skládá ze sedadla, které je k základně pevně připevněno dvojitým kolébkovým čtyřramenným závěsem. Navíc má nerovnoběžná závěsná ramena, která způsobují, že se křeslo kluzáku pohybuje pohybem houpacího křesla při bičování tam a zpět.

Protože simuluje kývavý pohyb, používá se jako alternativa k houpačce na verandě kluzák. Je to oblíbený kus nábytku, který pomáhá rodičům, jako jste vy, při krmení vašeho drobečka. Také je ideální pro mazlení, uklidnění a čtení s novorozencem.

Dalším bodem pro kluzák je, že je okrajově bezpečný pro batolata – a domácí zvířata – protože jeho špičky jsou navrženy tak, aby se pohybovaly od podlahy. Nabízí hladkou jízdu, při které se vy i vaše dítě uvolníte.

Je nutná židle pro kluzáky?

I když je to bezpochyby užitečné, křeslo pro kluzáky není nutností. Pokud však máte rozpočet a prostor, tak proč ne? Někteří rodiče to považují za nutnost, zvláště v prvních letech.

Je praktické předcházet bolestem zad, když se s malým mazlíte celé hodiny. Křeslo pro kluzáky je něco, do čeho investujete, abyste svůj prostor hezky využili.

Čím se liší kluzák od houpacího křesla?

Kluzák a rocker jsou přátelé s novorozenci a matkami. Obvykle jsou preferovaným dárkem v každé školce. Pokud přemýšlíte o dobré židličce do školky, pravděpodobně máte dilema při výběru mezi těmito dvěma.

I když je kluzák zaměnitelně používán s kolébkou, má odlišné vlastnosti. Pokračujte ve čtení a projdeme několik aspektů jejich rozdílů.

  • < RTIPohyb/Pohyb

Pokud chcete vědět, jaký je hlavní rozdíl mezi kluzákem a houpacím křeslem, odpověď by byla z hlediska jejich pohybů. Vahadlo se pohybuje obloukovitě, zatímco pohyb druhého je obvykle tam a zpět – někteří se mohou dokonce otáčet! Díky tomu kluzák nabízí plynulejší jízdu.

  • Váha

Pokud chcete něco snadno pohybovat a přepravovat, kluzák pro vás nemusí být tou nejlepší kojící židlí. Materiály použité k jeho výrobě nejsou lehké. Vahadlo je naopak vyrobeno z lehkých materiálů, které usnadňují pohyb a přepravu po místnosti.

  • Pohodlí

Pohodlné jsou vždy nejlepší, že? Křeslo pro kluzáky je obvykle útulné, protože vždy přichází s polštáři. Některé často mají shodné pohovky, ve kterých můžete uvolnit nohy, když se mazlíte a čtete si s dítětem.

Houpací křesla obvykle nejsou tlumena. V závislosti na své strategii však můžete na houpací křeslo přidat nějaké měkké podložky. Útulnost však nemusí trvat tak dlouho, protože během několika minut začne být nepříjemná.

  • Prostor

Pro oblast s malým prostorem je vždy příjemné ušetřit místo, takže můžete zvážit použití houpací židle. Zabírá méně místa, protože je menší než kluzák.

Větroň je naopak vhodnější na větší ploše. Moderní jsou navrženy tak, aby zabíraly větší prostor, protože jsou objemnější.

  • <

Vždy je důležité vzít v úvahu bezpečnost při rozhodování – dokonce i u nábytku – když se to týká vašich nejmenších. Houpací křeslo se skládá ze dvou kolébek, které se dotýkají země ve dvou bodech při každém pohybu. Štípací body by mohly zmáčknout nebo zachytit batolata a domácí zvířata, která nejsou příliš přátelská.

Naopak kluzák je mnohem bezpečnější, protože jeho špičky jsou mimo podlahu. Nemusíte se bát, že by vám prsty vašeho malého dítěte uvízly.

Tyto rozdíly vám pomohou vybrat nejlepší kojící křeslo, které byste chtěli do své školky. Při rozhodování je důležité se podívat na každý aspekt, protože byste nechtěli dělat kompromisy.

Závěr

Výhody ošetřovatelských židlí byly vždy nadčasové. Je věčně dobré mít jednu. Nyní, když víte, co je kluzák, a nyní jste se seznámili s tím, jak se liší od rockeru, není pochyb o tom, že si můžete vybrat, kterému dáte přednost.

Stejně jako všichni ostatní rodiče i my všichni chceme pro naše děti to nejlepší. Ať už jde o jejich jídlo, oblečení, dokonce i o druhy nábytku, který by používali, jejich blaho by mělo být naší nejvyšší prioritou.