Co je otočná židle & amp; Jak to funguje?

Co je to otočná židle? Otočné židle jsou k dispozici již mnoho let a jsou jedním z nejpopulárnějších řešení kancelářských sedadel. Jsou velmi pohodlné a umožňují vám otáčet se o 360 stupňů.

Hlavní funkcí otočné židle je, že se může otáčet o 180 stupňů na své základně nebo podstavci, což zvyšuje, kolik místa máte ve svém pracovním prostoru. Tento blogový příspěvek bude mluvit o tom, jak fungují otočné židle!

Funkce otočné židle

Jaké jsou různé typy? Otočné židle se dodávají v mnoha různých tvarech, velikostech, barvách, stylech atd., Ale existují dvě hlavní kategorie: volně se pohybující nebo pevné. Pevné mají sedadlo připevněné k jednomu úhlu, pod kterým se nemůže volně otáčet (často se točí jen o 180 stupňů).

Volně rotující nabízejí plnou 360stupňovou rotaci bez omezení pohybu. V závislosti na tom, co je v kancelářském prostředí potřeba, je třeba před koupí prozkoumat určité funkce: extra vycpávky, pokud sedíte delší dobu, správná výška pod sedlem, která zajistí správné držení těla a zabrání namáhání krku.

Jaké jsou výhody?

Nejviditelnější výhodou otočné židle je, jak vám pomůže vstát ze sedačky delší dobu, aniž byste museli neustále stát nebo chodit.

Má také skvělé ergonomické vlastnosti, včetně opěradla, které lze nastavit v úhlech (lze nastavit v libovolném úhlu), nastavitelné vycpávky na ruce, pohodlné odpružené sedadlo s bederní opěrkou, která poskytuje úlevu těm, kteří sedí celý den atd.

Různé typy nabízejí také své vlastní výhody: pevné židle nemají ruce, takže zabírají méně místa, ale nemusí fungovat, pokud člověk hodně píše na klávesnici; volně rotující se nemohou pořádně otáčet, ale nemají područky, takže zabírají více místa a jsou lepší pro ty, kteří hodně píší.

Některé z těchto židlí mají také zabudovaná kolečka, která usnadňují jejich přesun z jedné strany na druhou! Otočná židle těží z toho, že vám pomůže vstát ze sedačky delší dobu, aniž byste museli neustále stát nebo chodit.

Má také skvělé ergonomické vlastnosti, včetně opěradla, které lze nastavit v úhlech (lze nastavit v libovolném úhlu), nastavitelné vycpávky na ruce, pohodlné odpružené sedadlo s bederní opěrkou, která poskytuje úlevu těm, kteří sedí celý den atd.

Jak se starat o otočné židle

Oprašte židli pomocí suchého hadříku nebo vysavače

Otřete vlhkou, měkkou houbou a vodou, abyste odstranili skvrny

Aplikujte kondicionér na kůži každých několik měsíců (podle toho, jak často jej používáte), aby vaše židle vypadala skvěle!

Lamolux kožený kondicionér: jak to funguje?

Pomáhá chránit a udržovat kůži tím, že do ní proniká a zvlhčuje ji. Kůže kondicionér také pomáhá opravit škody, které mohly být způsobeny, jako jsou oděrky, praskliny nebo škrábance způsobené pravidelným používáním.

Jak vysávat otočné křeslo

Ujistěte se, že máte na vysavači dlouhý nástavec na trysku.

Mějte na paměti, jak se otočná židle při vysávání pohybuje, aby se nezachytila ​​mezi kola a nepoškodila se nebo neodlepila od základny.

Pomocí svislého režimu odstraňte špínu, vlasy, roztoče a další alergeny, které vám mohou způsobit nepohodlí při dlouhodobém sezení.

Jak opravit mechanismus otočné židle

#1. Prvním krokem je určit, jak židle funguje.

#2. Pokud klouže po trati, můžete mít problém se zarovnáním a je třeba stopy upravit tak, aby byly v jedné linii.

#3. Pokud se židle otáčí na jednom kole, může v něm být uvíznutá špína nebo nečistoty, které bude nutné před provedením jakýchkoli úprav odstranit.

#4. Chcete -li odstranit nečistoty nebo nečistoty z otočného mechanismu: použijte stlačený vzduch, který odfoukne vše, co brání jeho pohybům, jako jsou vlasy, prachové částice a vlákna; pokud to nefunguje, zkuste použít lubrikant s aerosolovým nástřikem (nepoužívejte nadměrně). Po dokončení otřete přebytečný tuk otřením celé židle.

#5. Seřízení kolejí: ujistěte se, že byla židle rozebrána a z mechanismu odstraněna veškerá špína nebo nečistoty; poté s jedním koncem pravítka v každé ruce položte palce na horní okraj obou stran rámu (nebo tak daleko dolů na kteroukoli stranu, na kterou můžete dosáhnout) a zatlačte je k sobě, dokud nebudou zarovnány s jak by měly být při sestavování.

#6. Nastavitelným klíčem povolte šrouby zajišťující otočný čep k základně sedadla, aby byl dostatečně volný pro nastavení, ale ne příliš volný, kde se při nastavování rozpadne. Upravte zarovnání stopy stejnou technikou, jakou jste původně použili k zarovnání kolejí (pokyny výše). Po dokončení utáhněte šrouby.

#7. Namontujte zpět připevněním základny sedadla k otočnému mechanismu a poté nasaďte na záda.

#8. Před dokončením montáže se posaďte na židli a ujistěte se, že funguje tak, jak chcete.