Jak připojit vázání na přikrývku: 7 jednoduchých kroků pro kutily

Naučit se přichytit deku k dece může být fuška. I přesto, pokud jste nadšenci šití a máte zájem o svázání své přikrývky, je to možné v pouhých sedmi krocích.

Přidání odpovídající deky může vaši přikrývku zvýraznit a učinit ji super elegantní a báječnou! Je také jisté, že vaši přátelé a rodina budou ohromeni, že můžete dělat takové vzrušující řemeslo.

Kroky při připevňování přikrývky k přikrývce

Než začnete s vazbou, měli byste si nejprve připravit materiály, které použijete.

  • Nejprve si musíte připravit přikrývku. Měli byste také mít svou úplnou vazbu, která by měla měřit o 10 palců více než součet délek čtyř stran vaší přikrývky (všimněte si, že barva by měla být koordinovaná).
  • Spojovací klipy nebo kolíky
  • Nůžky na textil, řezací podložka nebo rotační řezačka
  • Quilterovo vládce
  • Jehla pro ruční šití
  • Šicí stroj, který umí cik -cak stehy
  • Jehly do šicího stroje, které zvládnou silné materiály

Nyní, když jsou všechny potřebné věci připraveny, můžeme nyní začít šít.

Krok č. 1. Přeložte konce své schůzky s prázdnou vazbou na jinou. Můžete si všimnout, že jeden okraj je o 1/4 palce kratší než druhý. Ten by měl být na pravé straně přikrývky a při šití by měl směřovat nahoru.

Nyní začínáte zprava, zasuňte okraje deky do deky. Držte věci pohromadě sponkami – nechtěli byste, aby se vám všechno při šití zpackalo. Zastavte pár centimetrů od rohu.

Krok č. 2. Nastavte svůj šicí stroj na režim širokého klikatého stehu. Můžete nejprve zkusit sešít kousek látky, abyste zjistili, zda velikost stehu stačí.

Krok č. 3. Začněte prošívat na začátku vazby a nechte klikaté stehy běžet po okraji vazby. Buďte opatrní při obsluze šicího stroje, protože to může poškodit nejen vaše řemeslo, ale také prsty – to bolí!

Když dosáhnete pár centimetrů před roh, přestaňte šít. Chystáme se udělat něco jiného s rohy.

Krok č. 4. Popadněte nesešitou přikrývku a vytvořte pokosový přehyb. Udělejte to přeložením zpět na další stranu, kterou budete šít. Abyste věděli, jestli jste to udělali správně, druhá strana by také měla mít stejný záhyb, ale směřovat opačným směrem.

Díky tomu můžete udržet materiál pod strojem a pracovat, když jste na něm. Pro snazší skládání však můžete nejprve udělat zadní steh a sundat ho ze stroje.

Krok č. 5. Klipem na pořadač nebo rovným špendlíkem zajistěte přehyb, který jste udělali v posledním kroku, a pokračujte v šití. Na záhybu spusťte stehy, aby se okraje spojily.

Krok č. 6. Pokračujte v šití, dokud nedokončíte všechny okraje. V případě, že vám dojde vazba, můžete přidat další tak, že ji položíte o něco méně centimetrů než tu předchozí.

Zajistěte novou vazbu starou pomocí špendlíku nebo spony a pokračujte v šití.

Krok č. 7. Udělejte to samé se všemi hranami a rohy, dokud nebudete hotovi. K zajištění nové vazby můžete přidat několik skluzných stehů – víte, že si nikdy nemůžete být v šití příliš jistí.

Nyní, když jste dosáhli všech stehů a skládání, jsou okraje vaší přikrývky nyní svázány!

Proč vázat přikrývku?

Chcete, aby vám přikrývka vydržela déle? Tak to svaz! Díky vazbě bude vaše přikrývka odolnější, abyste ji mohli používat vy i vaše děti.

Vzhledem k tomu, že přikrývky se skládají ze dvou až tří vrstev látky, existuje tendence jejich vrstev ztrácet, takže spojování okrajů k sobě je něco, co můžete udělat, abyste tomu zabránili. Přikrývková vazba také dodává vaší přikrývce barvu. Díky tomu je vaše přikrývka stylová a vydává méně nudnou atmosféru než běžné přikrývky.

Jak se správně starat o přikrývku?

Naše nádherné přikrývky by měly být udržovány v dobrém stavu. Chcete -li to provést, zde je několik tipů.

  • Přímé sluneční světlo neprospívá přikrývkám. Pokud je to možné, skladujte je na chladném a suchém místě, aby nedošlo k vyblednutí jejich materiálu.
  • Vyhněte se častému praní a používejte jemný prací prostředek. Ačkoli je praní peřin v pořádku, je lepší je vysát. Je také lepší sušit na vzduchu, než je vhazovat do sušičky.
  • Pravidelně kontrolujte uložené deky, zda nejsou zamořené. Přikrývky uložené ve sklepích a na půdách pravděpodobně obývají hlodavci a hmyz, proto je nutné je často navštěvovat.

Tyto tipy vám poskytnou dobrý základ pro udržení vašich cenných přikrývek ve stavu, který jim vydrží dlouho.

Závěr

Přikrývky jsou skutečně jedním z pokladů našeho domova. Jsou krásné takové, jaké jsou, ale zvládnout, jak připevnit deku na přikrývku, je věc druhá. Malé zlepšení určitě neuškodí.