Chytré způsoby, jak dostat pee vůni z lehátka

Pokud máte domácího mazlíčka, pak víte, jak frustrující je zabývat se skvrnami a pachy z močení. I když jsou vaši mazlíčci vyškoleni doma, mohou nastat situace, kdy se nedostanou ven nebo prostě zapomněli.

Poslední věc, kterou chcete, je, aby ve vašem nábytku přetrvával zápach moči! Naštěstí mnoho způsobů pomůže odstranit tento nepříjemný zápach z vašeho lehátka. Zde je návod, jak se zbavit zápachu:

Kroky k čištění zápachu čůrání na lehátku

Krok 1. Vysajte gauč důkladně tak často, jak je to možné; to sebere všechny volné kousky vlasů nebo špínu, které by mohly obsahovat moč.

Krok 2. Umyjte všechny povrchy tkanin vodou a mýdlem na nádobí; dobře vydrhněte, aby byly z textilních vláken odstraněny všechny zbytky.

Krok 3. Smíchejte jeden díl octa se dvěma díly vody ve spreji a naneste přímo na místo, které páchne.

Krok 4. Nalijte jeden šálek bílého destilovaného octa do panelu stupaček z textilního opěradla a poté jej posypte jedlou sodou; před vysáváním jej nechte přes noc zůstat.

Krok 5. Na panel opěrky nohou promíchejte ¼ c peroxidu vodíku, ¼ c bílého octa a několik kapek mýdla na nádobí. Nechte tuto směs namočenou hodinu nebo déle, než ji vysajte pomocí nástavce na hubici vysavače.

Krok 6. Naneste jeden šálek destilovaného bílého octa na celé lehátko; nechte to stát přes noc, pokud je to možné. Ráno nejprve důkladně opláchněte studenou vodou.

Krok 7. Použijte směs dvou dílů peroxidu vodíku a jednoho dílu octa. Aplikujte to na oblasti, které je třeba vyčistit, poté nechte alespoň hodinu stát, než zbytky vydrhnete nebo vysajete; nezapomeňte poté důkladně opláchnout.

Jak zabránit močení na židli Recliner

#1. Posypte jedlou sodou koberec v oblasti, kde má kočka svůj odpadkový koš.

#2. Přidejte posypané cedrové chipsy do oblasti, která byla označena, a nechte je jeden den sedět, než vysají.

#3. Udržujte kočičku mimo nábytek poskytnutím atraktivní alternativy, jako jsou škrábance, kočičí stromy nebo popelnice na požadovaném místě.

#4. Změňte krmení své kočky na zcela přírodní odrůdu, která může pomoci omezit zápach a snížit její potřebu čichat po něčem chutném.

Co je Pee Smell?

Moč koček může obsahovat libovolný počet látek, včetně věcí, jako je čpavek, kyselina močová a bilirubin. Nejsilnější pachy pocházejí z moči kočky s infekcí kočičích močových cest (FUTI) nebo z kamenů močového měchýře.

Osoba může také vyvinout nepříjemný zápach, pokud přechází plyn, když sedí příliš dlouho v mokrém oblečení.

Na co pamatovat při čištění pachu čůrání na lehátku

#1. Pořiďte si ručník a držte ho přes skvrnu, dokud se nedostanete do pračky.

#2. Znečištěné místo vhoďte trochou saponátu, horké vody a octa nebo napůl peroxidu vodíku/půl mýdla (ty fungují nejlépe na proteinové skvrny).

#3. Odstraňte co nejvíce vlhkosti z přebytečné moči, než ji hodíte do pračky.

#4. Oblečení, které je suché a bylo dlouhodobě vystaveno moči, bude s největší pravděpodobností potřebovat ocet nebo peroxid vodíku (nebo obojí) smíchané s vodou nastříkanou přímo na ně.

#5. Pokud se obáváte, kolik místa vaše prádlo zabírá, okamžitě se vyperte a přidejte do náplně šálek jedlé sody. Vůně se po vyschnutí rozptýlí, ale pokud stále nejste spokojeni s tím, jak dlouho trvá, než se pachy ve vašem domě nebo oblečení ztratí, zkuste místo pracího prostředku použít ocet nebo místo bělidla použijte peroxid vodíku (dva mohou reagovat společně).

#6. Pokud si všimnete, že zápach moči vychází z konkrétního místa ve vašem lehátku, zkuste zjistit, jak se tam dostal, a vyčistěte ho.

#7. Věc o pachech čůrání nebo o jakémkoli druhu poškození vodou je, že nikdy úplně nezmizí. Někdy vše, co potřebují, je nějaký čas (nebo jedlá soda) k rozptýlení.

Ocet zabíjí zápach čurání?

Ocet je přírodní deodorant, který dokáže maskovat pach moči. Pomůže také zbavit se bakterií ve vašem koberci.

Jak odstraním skvrny od čurání z gauče?

Použijte na něj klubovou sodu nebo citronovou šťávu a osušte ručníkem. Pokud je to možné, položte na skvrnu balíček ledu, který pomůže zaschnout.

Jak odstraním skvrny od pee z matrace?

Na skvrnu použijte klubovou sodu nebo citronovou šťávu, posypte ji práškem do pečiva a nechte 15 minut odstát, než ji osušíte ručníkem. V případě potřeby opakujte. Poté pomocí čističe čalounění drhněte zaschlou oblast moči, dokud nezmizí všechny zbytky.

Jaký je nejlepší čistič moči?

Pokud hledáte něco, co by odstranilo vůni, na trhu je řada produktů, které tvrdí, že to dokážou.

Jak odstraním skvrny od moči z koberce?

Použijte klubovou sodu nebo citronovou šťávu s blotováním a poté třením. Posypte práškem do pečiva, nechte 15 minut odstát, vysajte.

Na mokrou oblast použijte enzymový čistič, poté piják a poté rozetřete. Posypte práškem do pečiva, nechte 15 minut odstát a poté vysajte. V případě potřeby opakujte, nebo dokud nebude odstraněn zápach moči.

K odstranění skvrn můžete také použít enzymatický přípravek na čištění domácích zvířat, který je bezpečný pro koberce.