Zacházení se škůdci 101: Jak dlouho trvá hubení škůdců?

Je přirozené se ptát a být zvědaví, jak dlouho kontrola škůdců trvá. Koneckonců, zaplatili jste spoustu peněz za to, aby přišel profesionál a vyřešil váš problém s hmyzem.

Jde o to, že trvání ošetření proti škůdcům je určeno především typem škůdce, kterého máte doma. Ošetření pro obecnou kontrolu škůdců obvykle trvá několik měsíců.

Tato forma léčby se obecně používá na šváby, pavouky a vši (roly-poly), mezi jiným hmyzem přítomným ve většině domácností. Nezaměřují se však na termity nebo jiné škůdce.

Vše o hubení škůdců a jeho trvání

Odborníci na škůdce stříkají na podlahové lišty vašeho domova vysoce kvalitní pesticidy. Příležitostně mohou také postříkat vnější část vašeho domu.

Repelenty proti hmyzu se aplikují mimo váš domov, aby se hmyz nedostal dovnitř. Zatímco konvenční ošetření proti škůdcům může trvat několik měsíců, neposkytují celoživotní ochranu proti běžnému domácímu hmyzu.

Je vhodnější provádět ošetření pravidelně po stanovenou dobu. Většina společností doporučuje návštěvu jednou za tři měsíce.

Měli byste se poradit s odborníkem na hubení škůdců, abyste zaručili, že váš domov bude chráněn po celý rok. Vzhledem k tomu, že škůdci mohou usídlit plesnivá místa, přečtěte si tento pomocný článek o tom, jak dlouho trvá, než plíseň hnije dřevo.

Jak dlouho léčba mravenci trvá?

Mravenci se pro některé nemusí zdát naléhavým problémem. Mnoho jedinců přijímá mravence do svých domů (vědomě či nevědomě) a považuje to za normální. Na druhé straně může být napadení mravenci nebezpečné, pokud je ponecháno bez dozoru.

Tito škůdci mají potenciál kontaminovat potraviny a způsobit onemocnění. Naštěstí je k dispozici odborná pomoc při léčbě napadení mravenci.

Měsíční návštěvy obvykle vyžadují 3-6 měsíců, abyste se zbavili problému s mravenci, v závislosti na závažnosti případu. Tato průběžná údržba zajišťuje, že se mravenci po odstranění nevrátí.

Odborníci na hubení škůdců u vás doma nejen vyhubí mravence, ale budou hledat i mraveniště, které je zdrojem problému. Následně zničí mraveniště, aby zabránili dalšímu zamoření.

Poté musíte udržovat ošetření pomocí čtvrtletních návštěv pro hubení škůdců. Doporučujeme také přečíst si tento článek o běžných místech pro kontrolu plísní v domě, bude to užitečné při sledování škůdců.

Jak dlouho trvá léčba termity?

Termiti jsou nechvalně známí svou schopností vrtat dřevo, takže každý majitel domu by měl být opatrný. Tito škůdci jsou schopni zničit domovy zevnitř, aniž by si toho všimli.

Termiti jsou často neodhaleni, dokud se nestanou vážným problémem. Vzhledem k tomu, že termiti způsobují tím významnější škody, čím déle se neléčí, je důležité postarat se o zamoření termity co nejdříve.

Pokud jste viděli a máte podezření, že váš domov byl zamořen termity, naplánujte si vyšetření s odborníkem na hubení škůdců. Pokud jsou termiti objeveni, musí být co nejdříve zničeni.

Nečekejte, až bude situace vážnější. Moderní léčba termity je naštěstí docela úspěšná.

Doba, po kterou vydrží, je dána především léčebným přístupem. Obecně se dnešní ošetření termitů dělí na dva způsoby.

Metoda č. 1. Tekuté ošetření

Tekuté ošetření termitů může trvat v průměru až pět let. Při této úpravě se používá mnoho litrů kapalného roztoku pesticidu, který může být nebezpečný pro životní prostředí.

Vzhledem k tomu, že ošetření neodstraní kolonii, neexistuje žádná záruka, že se termiti nevrátí na váš pozemek. Použití tekutých terapií nějakou dobu trvá a mnoho lidí z těchto důvodů preferuje alternativní způsoby.

Metoda č. 2. Vnadící stanice

Požádejte svého odborníka na hubení škůdců, aby místo chemikálií pro méně invazivní ošetření termitů použil návnadové stanice. Návnadové stanice jsou umístěny po celém vašem pozemku a kolem něj s touto formou ošetření.

Termiti se po nalezení a pozření návnad vracejí do své kolonie. Tato strategie eliminuje zamoření termity u zdroje, přičemž vyžaduje pouze malé množství pesticidu.

Vnadící stanice jsou časově náročnější než vnadící stanice, přestože jsou účinnější a méně bolí hlava. Termiti budou muset hledat nainstalované návnady, což může trvat měsíce.

Možná budete muset v budoucnu podstoupit přeléčení a přehodnocení, abyste zajistili, že vaše napadení termity bude zcela vyléčeno. Tato metoda je známá tím, že je šetrnější k životnímu prostředí než tekuté ošetření.

Jak dlouho trvá léčba štěnice?

Štěnice nepřenášejí ani nešíří nemoci, i když mohou majitelům domů způsobit nepohodlí. Štěnice, které jsou známé svým kousnutím, mohou být pro mnoho lidí zdrojem zhoršení.

Na rozdíl od blech štípou štěnice jakékoli odhalené maso, které kousá výhradně spodní část těla. Je těžké je rozpoznat, ale naštěstí není těžké je léčit.

Léčba štěnic je často úspěšná a dlouhotrvající. Může být obtížné zcela vymýtit zamoření, pokud není identifikován zdroj infekce.

Kromě toho se štěnice dostanou do vašeho domova zapřažením lidí nebo zvířat. Kvůli této tendenci je může kdokoli – včetně vašich psů – přivést zvenčí poté, co byli vyhubeni.

Závěr

Řešení pro hubení škůdců vám mohou pomoci zbavit se problémů se škůdci, ale pokud se o ně nebudete starat, vrátí se. Po léčbě musíte udělat vše, co je ve vašich silách, abyste zabránili budoucímu zamoření.

Udržování vašeho domova bez nepořádku a pořádku je jednou z nejlepších metod, jak zabránit budoucímu zamoření. Hmyz se rád schovává v nepořádku a kolem něj, takže odstranění jeho úkrytů může drasticky snížit vaše šance na zamoření.

Dobrým nápadem je také přerušit jejich zásobování potravinami. Okamžité čištění rozlité vody a potravinového odpadu, aby se snížila zásoba potravin, je také nutné vynášet odpadky co nejčastěji.

Doufejme, že jste dostali odpovědi na všechny otázky o tom, jak dlouho trvá hubení škůdců.