Vyrábíte závěsy do kapsy na tyč s podšívkou? 3 snadné kroky

Tyčové kapsové závěsy se běžně používají ve většině domácností. Jsou snadno vyrobitelné. Kromě toho kapsa na tyč velmi usnadňuje posunování závěsu. Když si vyzdobíte svůj dům krásně lemovanou záclonou, která má pouzdro na tyč, může to být pro váš prostor atraktivnější nebo praktičtější. Můžete si vybrat zavěšení na zkrášlující tyč nebo použít balanc. V tomto článku se dozvíte, jak vyrobit závěsy na tyčové kapsy s podšívkou.

Díky tomu se pohled ven trochu zaostří a vaše okno bude vypadat, jako by bylo větší. Může se stát začínajícím projektem použitelným pro kanalizaci, pokud jej zkrátíte a poté zavěsíte na cestu s otočným ramenem. Jedná se o cenově výhodnou výzdobu obytného prostoru a DIY.

Jednoduché kroky při výrobě závěsů Rod Pocket s podšívkou

Chcete-li začít vyrábět závěsy s podšívkou, proveďte následující kroky.

Krok č. 1: Měření a řezání

Obvod záclonové tyče změříte pomocí libovolného měřicího přístroje, jako je páska a posuvné měřítko. Poté umístěte záclonovou tyč na zvolené místo na stěně nebo okně. Poté změřte tyč, abyste mohli zkrátit délku záclony.

Změřte látku tak, aby byla dvojnásobná na šířku tyče, a poté látku vystřihněte. Řezání délky látky musí být stejné jako délka závěsu s dalšími 6 palci. To je proto, aby se lem snížil a pak se přidal další 1 palec do poloviny obvodu prutu.

Vystřihněte si podšívku tak, aby byla stejná jako šířka látky se stejnou délkou mínus 3 palce.

Krok č. 2: Šití

Přišijte lem na líc látky až do dvojnásobku 3 palců. Také pro podšívku otočte pro šití o dvojnásobek palce. Přiložte pravou stranu podšívky a látky k sobě a zarovnejte horní okraj. Šijte to na místě s přídavkem půl palce. Na obou stranách šev, šít s přídavkem palce.

Otevřete boční šev a přišijte látku na místo rukou, abyste získali poloviční švy. Vyklopte pravou část závěsu a srovnejte švy. Z každé strany na horní části závěsu nakreslete čáru, která je stejná jako obvod tyče, včetně půl palce. Šitím na vlasci se vytvoří obal prutu.

Krok č. 3: Upevnění tyče na stěnu

Vložte záclonovou tyč skrz vytvořený plášť. Vraťte finále. Vraťte tyč a máte hotovo!

9 snadných způsobů šití podšitých záclon!

Krok #1: Odřízněte záclonovou látku přidáním 10 palců k délce záclonového panelu. Odřízněte podšívku, kterou jste si vybrali, přidáním dvou a půl palce k velikosti panelů. Zkraťte šířku tak, aby byla menší než tkanina vaší záclony o 6 palců.

Krok č. 2: Nyní proveďte lemování ve spodní části látky záclony. Poté proveďte rychlý steh od čtvrt palce v horní části k lemu ve spodní části záclonového panelu.

Krok č. 3: Od horního okraje proveďte lemování spodní části podšívky. Spojte podšívku vaší záclonové látky. Vytočte pravou stranu. Ujistěte se, že máte na obou stranách podšívky stejné množství látky. Můžete žehlit, abyste získali téměř okraj.

Krok #4: Zastrčte záclonovou látku a přišijte ji na místo.

Krok #5: Přišijte extra vrchní látku na horním okraji na místo.

Krok č. 6: Vyberte si průchodky, zadní poutka nebo kolíky s jednoduchými kroužky pro nasunutí záclony a tyče.

Můžete použít závěsné háčky na závěsy s kapsou na tyč?

Odpověď je ano; můžeš. Můžete použít spony na háčky nebo závěsy. Obojí se bude hodit pro vaše závěsy do kapsy na prut.

Když použijete speciálně vyrobené závěsové háčky s přídavnými sponami, můžete na záclonovou tyč snadno zavěsit lehký nebo těžší závěs.

Jak změříte látky pro závěsy do kapsy na tyč?

Nejprve začnete měřením celé šířky záclonové tyče. Poté přidejte ještě jeden a půl palce k celkové délce, kterou použijete s délkou.

U všech standardních záclonových tyčí mají šířku asi jeden palec. V důsledku toho musíte zajistit, abyste k délce záclony přidali další dva a půl palce. To vám bude stačit na upevnění kapes na pruty.

Můžete také začít měřením od spodního okraje záclonové tyče. Poté pokračujte k délce potřebné pro vaši záclonu, abyste získali délku těla záclony. Nakonec přidejte další přídavek 6 palců pro lem na délce.

Zahrňte o 2 palce více pro horní přídavek na volánky. A zdvojnásobte hloubku kapsy na prut dalším palcem ruky. Celková délka bude délka látky, kterou vystřihujete pro vaši záclonu. Vaše závěsové háčky na závěsech s kapsami na tyči by měly vypadat takto.

Závěr

Okna a stěny svého obývacího pokoje dodáte pěkným závěsům ve snu každého majitele domu. Na výběr jsou různé materiály záclon, jako je krajka, průsvit, len a jejich vzhled.

Zatímco tyčové kapsové závěsy se také nazývají tyčové závěsy nebo ty na míru, jsou také nejběžnějším a nejběžnějším stylem závěsů.

Mají všitou kapsu na tyč, která je umístěna na horní straně všech záclonových panelů. Můžete je zavěsit přímo pomocí ozdobné tyče nebo zahrnout klipsy, abyste získali modernější vzhled. Umožňuje také snadný pohyb na vašem okně. Na závěsy můžete použít i obyčejné užitkové tyče. Jsou vyrobeny z kovu a nemusí se zobrazovat na vašem okně.

Doufám, že přečtení tohoto článku rozšířilo vaše znalosti o výrobě tyčových kapesních závěsů s podšívkou. Máte-li stále obavy, jak vyrobit závěsy na tyče s podšívkou? Přidejte komentář.