Užitečný průvodce v 6 krocích, jak sušit vodou poškozený koberec

Přichází k vám host, ale vy stále hledáte, jak vysušit vodou poškozený koberec? Nezoufejte, protože jste přišli na správné místo!

Dobrou zprávou je, že i když je váš koberec zcela nasycený, stále existují techniky, jak odstranit vlhkost s trochou úsilí.

I když to může být lákavé, nedoporučujeme přehlížet mokré skvrny od koberce, protože poškodí koberec a výplň pod nimi, způsobí ošklivé skvrny a podpoří růst plísní. Plíseň může kontaminovat přívod vzduchu vašeho domova, pokud se neléčí, což zvyšuje riziko onemocnění.

Co je třeba zvážit před sušením koberce

I když je důležité koberec vysušit co nejdříve po úniku nebo poškození vodou, budete plýtvat časem, pokud se nejprve nepostaráte o několik věcí.

Před sušením koberce musíte nejprve najít a vyřešit zdroj úniku. Ať už je únik způsoben prasklou trubkou, netěsnou střechou nebo jiným problémem, musíte to vyřešit před zahájením procesu sušení, abyste zabránili dalšímu poškození koberce.

Pokud máte nábytek a předměty ležící na mokrém koberci, nebudou správně uschnout. Vše na koberci by mělo být přemístěno na čisté a suché místo.

Chůze po vlhkém koberci jej může opotřebovat díky jeho křehkému stavu a navíc přináší nečistoty. Aby nedošlo k poškození vaší tvrdé práce, ujistěte se, že jakýkoli předmět, který by vyžadoval návrat do oblasti, byl vytažen, než začnete koberec sušit.

Jak vysušit vodou poškozený koberec

Krok č. 1. Aby se napomohlo vstřebávání, přehoďte přes mokré oblasti velké, silné ručníky a přecházejte po nich. Nechte ručníky nasáknout asi 30 minut a poté je vyměňte, až budou úplně nasycené.

Další alternativou je použití mokrého vysavače. Jsou za rozumnou cenu.

Pokud je váš mokrý koberec zcela nasycený, zvažte použití profesionálních čističů koberců.

Krok č. 2. Musíte zajistit cirkulaci vzduchu po místnosti, zatímco ručníky absorbují většinu vody. Zapněte stropní nebo volně stojící ventilátory, aby vzduch mohl cirkulovat kolem vlhké oblasti.

Pokud máte klimatizaci, zapněte ji také. Otevřete okna, abyste umožnili cirkulaci vzduchu v místnosti.

To pomůže zbavit se všech zatuchlých pachů, které se nahromadily kvůli vlhkému koberci.

Krok č. 3. Odvlhčovače jsou ideální pro prostředí, která jsou citlivá na vlhkost a plísně. Odvlhčovač vám pomůže odvést vlhkost z vašeho domu a zabrání růstu plísní, pokud žijete v oblasti náchylné k záplavám nebo máte doma pravidelně netěsnosti.

Krok č. 4. Kvalifikované čištění koberců párou se provádí při velmi vysoké teplotě, která zabíjí veškeré toxiny v koberci. I když koberec vyperete poté, co byl mokrý, bakterie mohou zůstat hluboko uvnitř vláken koberce.

Parní čištění se bude moci dostat k těmto nepříjemnostem a zbavit se případných spor plísní.

Krok č. 5. Pro menší místa vlhkého koberce může být prospěšné domácí řešení, jako je jedlá soda. Poté, co jste absorbovali většinu vody ručníky, naneste jedlou sodu na vlhká místa a nechte 30 minut působit.

Veškeré zbytky jedlé sody je třeba vysát a vaše koberce by měly být v dobrém stavu.

Krok č. 6. Pokud byl váš koberec namočený značným množstvím vody, mohlo dojít k poškození výplně pod ním. Vaši kobercovou výplň může posoudit profesionální čistič koberců, aby zjistil, zda je potřeba ji vyměnit.

Pokud se vaše kobercová výplň namočí, může to podpořit růst plísní a vytvořit ve vašem domě nehygienické prostředí.

Jak dlouho trvá, než koberec uschne

Vysušení mokrého koberce a jeho stažení z podlahy pomocí vhodného zařízení bude trvat 12 až 24 hodin. Pokud nepoužíváte ventilátory nebo je nevytáhnete, bude to trvat dva až čtyři dny.

Ze dvou důvodů byste měli koberec vysušit co nejdříve. Plíseň může začít růst již za 24 až 28 hodin. Za druhé, vlhkost může vést k rozpadu koberce.

Rychleji se také zničí, pokud po něm budete chodit, když je vlhký.

Jak přeinstalovat koberec

Po dezinfekci podkladu vysajte veškeré nečistoty nebo nečistoty pomocí vysavače. Poté lze nasadit kobercovou výplň.

Vycpávka se obvykle dodává v rolích, i když může mít také listy nebo dlaždice. Zastřihněte vycpávku tak, aby úhledně zapadla do prostoru mezi připínacími proužky a vyplnila celou plochu.

Po vložení vycpávky můžete koberec obnovit. Zkontrolujte, zda jsou lepicí proužky stále ve skvělém stavu, a v případě potřeby je vyměňte.

Poté připevněte koberec k lepicím proužkům pomocí nástroje na narážení kolen. Nyní si můžete otřít poslední kapku potu!

Pokud si myslíte, že váš koberec byl napaden plísní, přečtěte si tento článek, abyste věděli, jak plíseň na koberci vypadá a jak plíseň z koberce odstranit.

Závěr

Naučit se sušit vodou poškozený koberec v rámci úklidu domu nemusí být hračka, ale nemusí to být ani zátěž! Uschovejte tento článek pro budoucí úniky na vašem koberci.