Jak vodotěsné loveseat

Investice do vysoce kvalitní sedačky je jedním z nejdůležitějších nákupů nábytku, které uděláte. Bohužel, jako místo pro setkávání přátel a rodiny je téměř jisté, že v určitém okamžiku dojde k úniku. Můžete však udělat pár věcí, jak vodotěsnou sedačku udržet a udržet čalounění bez poskvrny.

Pokud jste si nedávno zakoupili novou sedačku, možná ji chráníte. Záleží na tom, zda to bylo módní a jeho ochrana stála skromné ​​jmění. Nechtěli byste vědět, za kolik prodat svou pohovku se skvrnami; náklady by byly nižší.

Často se však vyžaduje, ať už máte děti, domácí mazlíčky nebo jste prostě náchylní k rozlití. Ochrana vašeho nábytku před politím vodou prodlouží jeho životnost a udrží jej po mnoho let jako zcela nový. Pokračujte ve čtení a odhalte sedm nejlepších strategií odolnosti vůči skvrnám a vodě pro váš nábytek.

Jak vodotěsnou sedačku?

Vyberte správnou látku

Mít sedací soupravu z bílého plátna je trochu ambiciózní, pokud máte děti nebo dokonce vnoučata, která k vám občas přijdou. Kromě toho je vaše bílá látka ve značném nebezpečí, že bude zničena kvůli jejich špinavým rukám a nedostatku koordinace. Z hlediska odolnosti vůči skvrnám a trvanlivosti je výhodnější materiál s vyšším obsahem vyrobeného vlákna než přírodní vlákno.

Syntetická vlákna totiž méně pohlcují skvrny než přírodní vlákna a jsou odolnější. Je to fantastická zpráva pro majitele sedadel, protože to znamená, že barva bude méně ulpívat. Kromě toho jsou některé ohromující materiály široce dostupné v různých texturách, vzorech a barvách.

Vodotěsné a voděodolné textilie nejsou typické šicí látky. Ale pro jejich poslání neexistuje žádná alternativa. Pokud máte v úmyslu vyrobit venkovní nábytek, hledejte materiál, který nepropustí vodu.

Nepromokavé látky

Polyuretanový laminát (PUL)

PUL je polyesterová tkanina s plastovým podkladem s tenkým voděodolným nebo voděodolným zátěrem. Neuvěřitelné na PUL textiliích je, že jsou plně voděodolné, vysoce odolné, prodyšné s příčným strečem. Navíc jsou měkké, pružné a pohodlné na nošení blízko pokožky.

PUL tkanina je k dispozici v tloušťce plastového povlaku 1 milimetr a 2 milimetry. Látka může být pletená nebo tkaná, 100% bavlna nebo směs polyester/bavlna. Nejlepší na PUL tkanině je to, že ji můžete několikrát vyprat, aniž byste způsobili poškození.

Voskovaná bavlna

Voskované plátno je hustě tkaná bavlněná látka pokrytá voskem na bázi parafínu. Záhyby a záhyby leštěnky na jeho povrchu mu dodávají drsný, starý přitažlivý vzhled. Samotné plátno může být do určité míry voděodolné v závislosti na hustotě vazby.

Nylon a Polyester

Tyto materiály samy o sobě nejsou voděodolné. Díky své těsné vazbě jsou voděodolné. Tyto materiály se speciální povrchovou úpravou se však používají k výrobě nejnepromokavějších věcí – deštníků.

Nylonová ripstopová tkanina

Je to pevná, lehká, větru odolná tkanina složená z nylonových vláken, která jsou nezastavitelná jako odolná látka, jakmile jsou voděodolné. Můžete jej použít k výrobě padáků během druhé světové války. Kromě toho lze ripstop nylon použít k výrobě kabátů, šál a dalších položek.

Nylonový taft

Nylonový taft se specifickou povrchovou úpravou je nepochybně voděodolný. Je to materiál, který se nejčastěji používá k výrobě deštníků, deštníků na terasu a tak dále. Má lesk na povrchu a hladkou vazbu.

Laminovaná bavlna/poplín

Alternativu nabízí laminované textilie, které jsou svou koncepcí podobné PUL materiálu. Látka je ošetřena lehkým voděodolným zátěrem. Není však tak účinný jako PUL.

Protože je však látková strana přírodní, je šetrnější k životnímu prostředí. Laminovaná tkanina se používá k výrobě oděvů chránících před počasím, jako jsou pláštěnky, větrovky, lyžařské vybavení, ochranné bundy a čepice. Udržuje uživatele v suchu a pohodlí za všech povětrnostních situací.

Laminování je dosaženo připevněním voděodolné vrstvy na zadní stranu tkaniny. Když se k látce přidá laminace, rouška se stane méně flexibilní. Poskytuje však tenkou látkovou strukturu a pevnou ruku.

Voskované plátno

Olejová tkanina nebo smaltovaná tkanina je voděodolná bavlněná kachna nebo lněná tkanina, která byla potažena převařeným lněným olejem. Je to předchozí verze plátna. V dnešní době se olejová tkanina vztahuje na bavlněnou nebo lněnou tkaninu, která byla nahoře potažena průhledným vinylovým povlakem.

Čirá povrchová úprava může být lesklá nebo matná. Tento odolný, pružný a snadno čistitelný materiál je ideální pro výrobu ubrusů, potahů, zavazadel, tašek, kuchyňských doplňků a tak dále. Na oblečení se však tolik nehodí.

Předběžná úprava

Předúprava nábytku roztokem proti skvrnám je od začátku zásadní. Působí jako neprostupná bariéra mezi čalouněním a vším, co s ním přijde do styku. Tato ochrana zabrání tomu, aby cokoli hned proniklo do nábytku, a tak máte dostatek času na jeho vyčištění.

Používejte voděodolné kryty loveseat

Nepromokavý potah na sedačku musíte mít, když máte děti, psy nebo máte zálibu v červeném vínu. Ale cítíte se stejně, když něco vylijete na svou milovanou sedačku a už není cesty zpět? Skvrna se stala členem rodiny.

Loveseats jsou vždy náchylné. Stále jsme zmateni tím, jak lidé na celobílých pohovkách zvládají stres. Mít vodotěsný kryt je nejpřímější přístup, který lze zvolit; může někdy zakrýt ošklivou sedačku.

Pokud se obáváte zahalení milostné sedačky, zbožňujete, buďte si jisti, že návleky jsou dnes mnohem přitažlivější, než tomu bylo v minulosti. Nebude zde žádný nesnesitelně horký plast! Kromě toho existuje na trhu několik vodotěsných krytů, ze kterých si můžete vybrat.

Závěr

To nás přivádí na konec naší diskuse o tom, jak vodotěsnou sedačku. Všechny účinné metody již byly zmíněny. Doufejme, že se vám podařilo udělat váš loveseat vodotěsný.