Svíčky versus elektrická světla: což je lepší

Svíčky jsou jedním z nejlepších způsobů, jak přidat do místnosti atmosféru a romantiku. Na druhou stranu elektrická světla, svíčky ve skleněných nádobách a svíčky ve tvaru svíček jsou dobrou alternativou pro světlo v tradiční formě svíček. V tomto článku se dozvíme více o svíčkách versus elektrických světlech.

Co jsou to svíčky?

Svíčka je blok nebo válec z vosku se zapuštěným knotem. Knot se obvykle skládá z pletené bavlny, někdy s polyesterovými nebo kovovými vlákny. Svíčky mohou mít mnoho tvarů a velikostí. Pokud jsou svíčky dobře vyrobené, nebude z nich při hoření kapat vosk.

K čemu se svíčky používají?

Svíčky se používají od starověku, protože svíčky lze tvarovat do krásných vzorů, kterých nelze dosáhnout pomocí elektrických světel. Mohou vyzařovat světlo pouze tam, kde se jich dotkne plamen.

Svíčky se často používají k vytvoření dramatických světelných efektů, když jsou osvětleny kolem určitých objektů nebo lidí, aby sošné stíny na stěnách nebo tvářích vypadaly dramatičtěji. Jsou také užitečné pro nouzové osvětlení při výpadku proudu, protože svíčky nespoléhají na elektřinu a svíčky nevyžadují instalaci.

Svíčky se používají pro náboženské obřady, umělecká představení a duchovní rituály ve Wicca, hinduismu, buddhismu, šintoismu, křesťanství a katolických tradicích. Například o Vánocích se často zapalují svíčky, které představují Ježíšovo narození.

Z čeho jsou svíčky vyrobeny?

Nejstarší svíčky byly vyrobeny z velrybího tuku nebo rostlinných olejů, které hořely velmi kouřově. Moderní svíčky mohou být vyrobeny ze včelího vosku, který má lepší světelné vlastnosti než jiné materiály, jako je parafín nebo sojový vosk. Včelí vosk je také preferovaným materiálem při výrobě hudebních svíček, které se vyskytují při křtinách nebo prvním přijímání.

Co jsou elektrická světla?

Elektrická světla jsou formou umělého osvětlení, které poskytuje světlo z elektrického proudu procházejícího kovovým vláknem. Svíčky mohou být vyrobeny ze včelího vosku, parafínu nebo sojového vosku.

Žárovka má uprostřed kovové vlákno, které se rozžhaví do bíla, aby při průchodu elektřiny vyzařovalo světlo. Typ vlákna nemá vliv na barevné spektrum vyzařované žárovkou.

Díky tomu elektrická světla také vydávají barevný odstín, stejně jako svíčky. Neobsahují žádné škodlivé chemikálie, jako je rtuť, ve srovnání s fluorescenčními žárovkami, které vyžadují zvláštní zacházení, když se rozbijí.

Běžná životnost klasické žárovky je více než tisíc hodin, zatímco halogenové žárovky mohou vydržet až 3 000 hodin, než je třeba je vyměnit.

Elektrické svíčky jsou svíčky, které neobsahují vůbec žádné svíčky! Jsou to svíčky ve skleněných nádobách pokrytých svíčkami ve tvaru svíčky bez svíčky uvnitř. Tyto svíčky vypadají velmi realisticky, i když „svíčky“ jsou ve skutečnosti elektrická světla.

Výhody elektrických světel

Výhodou elektrického světla je, že nevyžaduje kyslík; proto lidé nemohou sfouknout elektrické svíčky foukáním na ně. Lze je však snadno vypnout a zapnout pomocí vypínače, který je k dispozici pouze pro tradiční svíčky, pokud si koupíte speciální svícny nebo svítidla s vestavěnými vypínači. Tento typ svíček můžete použít i během výpadku proudu, ale pamatujte, že nikdy nenechávejte zapálené svíčky bez dozoru.

Svíčky versus elektrická světla:

Svíčka bude vždy romantičtější než elektrická napodobenina, ale existují svíčky, které se dodávají ve skleněných nádobách a svíčky ve tvaru svíček, díky nimž jsou elektrické svíčky platným soupeřem svíček. Navíc, pokud chcete světlo, ale ne teplou záři plamene, dnes jsou k dispozici i LED svíčky!

Svíčky mohou představovat nebezpečí požáru, protože jsou v podstatě otevřeným plamenem, takže je důležité být při jejich používání vždy opatrní. Elektrické svíčky nezpůsobují žádný takový problém, protože na vašem stole nebo pracovní desce nehoří otevřený plamen.

Dalším problémem svíček je, že vydávají výpary, které nejsou zdravé k dýchání. Opět to není problém s elektrickými svíčkami, protože zde nejsou žádné výpary emitované do vzduchu elektrickým proudem.

Takže zatímco svíčky dodávají místnosti romantiku a atmosféru, elektrické alternativy jsou dobrou volbou pro lidi, kteří chtějí svíčky, ale ne nebezpečí požáru a zdravotní rizika, se kterými svíčky přicházejí.

Svíčky versus elektrická světla: Alternativy

V raných dobách byly svíčky používány jako hlavní zdroj světla. Mohou být vyrobeny ze sójových bobů nebo včelího vosku, stejně jako parafínového vosku, který se získává z ropy. Výhoda svíček oproti elektrickým světlům je v tom, že svíčky lze tvarovat do krásných vzorů, kterých nelze s elektrickými světly dosáhnout.

Svíčky existují již mnoho let a nedošlo k žádnému poklesu používání, i když svíčky mají různé nevýhody, jako je potřeba kyslíku. Elektrické svíčky jsou svíčky, které uvnitř nemají žádné svíčky!

Mohou vyzařovat světlo pouze tam, kde se jich dotkne plamen, stejně jako tradiční svíčky, i když k provozu potřebují elektřinu, což znamená, že během výpadků může jejich zapnutí trvat déle. Elektrická světla také nepředstavují žádné nebezpečí požáru a zdravotní rizika, jako například svíčky.

Svíčky se dokonce dodávají ve skleněných nádobách a svíčkách ve tvaru svíček, díky nimž jsou elektrické svíčky platným soupeřem svíček. Navíc, pokud chcete světlo, ale ne teplou záři plamene, dnes jsou k dispozici i LED svíčky!

Nejdůležitější na svíčkách a elektrických světlech je to, že oba vyzařují světlo a dodávají místnosti svým vlastním způsobem atmosféru, takže při rozhodování, zda použít svíčky nebo elektrické alternativy k osvětlení, záleží na osobních preferencích.

Na závěr: Svíčky versus elektrická světla

Elektrické svíčky lze považovat za alternativu k tradičním svíčkám, protože mají oproti svíčkám výhodu, že nevyžadují kyslík, nevydávají žádné výpary, jsou pohodlnější zejména při výpadku proudu atd. Svíčky však budou vždy svým způsobem romantičtější než elektrické svíčky. vyzařuje světlo a dodává místnosti atmosféru. Elektrické svíčky jsou svíčky, které uvnitř nemají žádné svíčky! Pokud se chcete o těchto svíčkách dozvědět více, navštivte naše stránky ještě dnes.