Kdy přemístit autosedačku? Podrobný průvodce

Kdy přemístit autosedačku? Děti by měly zůstat v autosedačce obrácené proti směru jízdy, dokud jim nejsou alespoň dva roky a váží 20 liber.

Jakmile vaše dítě splní tato kritéria, můžete přejít do další etapy jeho života s autosedačkou po směru jízdy! Většina dětí tuto změnu provádí mezi třemi a čtyřmi lety.

Když rodiče vysvětlí přechod z jedné fáze vývoje svého dítěte do druhé, většina se zeptá, co je bezpečnější; zezadu nebo dopředu?

Bylo provedeno mnoho studií, které ukazují protichůdné výsledky a také různé způsoby měření bezpečnosti, jako je použití smrtelných úrazů na milion ujetých mil versus úmrtí na 100 tisíc cestujících (bez ohledu na to, zda byli připoutáni bezpečnostním pásem).

Jak dlouho jsou autosedačky Graco 4Ever vhodné?

Graco má dobrou pověst díky kvalitním autosedačkám, které jsou vyrobeny tak, aby vydržely. Značka Graco je známá svou dlouhou životností, což z nich dělá jednu z nejlepších voleb mezi rodiči i pečovateli.

Když si koupíte dětskou nebo konvertibilní sedačku, lze ji použít pro děti s hmotností do 40 liber (nebo kolem čtyř let) obrácené proti směru jízdy. Po uplynutí této doby bude vaše dítě potřebovat další autosedačku, protože přerostlo svůj předchozí model.

Dokud se sedačka od data instalace nestala účastníkem žádné nehody, měla by zůstat dostatečně bezpečná pro použití, dokud vaše dítě nedosáhne 65 liber – což se obvykle stává mezi pěti a šesti lety.

Jak dlouho jsou autosedačky Graco v Kanadě vhodné?

Autosedačky Graco jsou dobré pět let od data výroby. Jedná se o nové nařízení, které bylo v Kanadě zavedeno 25. října 2016 a vztahuje se na všechny produkty Graco bez ohledu na to, zda byly vyrobeny před tímto datem nebo po něm.

Nevztahuje se na použité autosedačky – pouze na ty, které byly zakoupeny zcela nové u kanadských prodejců, jako jsou Babies R Us a Best Buy atd., i když některé starší modely mohou být označeny dřívějším datem spotřeby (obvykle kolem 11-12 let). Důvodem tohoto rozhodnutí je z velké části bezpečnost dětí a také obecná pravidla o tom, jak dlouho by věci měly trvat!

Jak dlouho můžete používat dětskou autosedačku Graco?

Dětskou autosedačku Graco lze používat, dokud vaše dítě nedosáhne 22 liber. Průměrná váha 11měsíčního dítěte je kolem 28 liber, takže lze s jistotou říci, že máte až rok, než budete potřebovat další. Budete se muset ujistit, že sedí správně pro ochranu a bezpečnost vašeho dítěte.

Kdy mohou děti v roce 2021 směřovat dopředu?

V roce 2021 mohou děti v autosedačce po směru jízdy čelit dopředu, když váží 20 liber.

V jakém věku přecházíte na konvertibilní autosedačku?

Většina konvertibilních autosedaček doporučuje váhu proti směru jízdy 20 nebo 22 liber a výšku 32 palců. Když však vaše dítě přeroste ze své dětské sedačky dříve, než dosáhne těchto limitů, měli byste s ním přejít na konvertibilní autosedačku.

Je také důležité vědět, že většina dětí bude muset používat konvertibilní autosedačky až do věku přibližně čtyř let, protože to je asi tak dlouho, jak dlouho se děti obvykle vejdou do jedné na základě omezení výšky a hmotnosti!

Věk, ve kterém přecházíte z dětského nosítka do módu po směru jízdy, závisí jak na velikosti vašeho dítěte, tak i na tom, kde spadá do doporučení výrobce pro její konkrétní typ modelu, ale obvykle je to mezi dvěma až třemi lety.

Kromě toho, když jste připraveni postoupit své dítě do vyšší hmotnostní kategorie v jejich konvertibilní autosedačce (většina modelů umožňuje zvýšení až na 90 liber), musí mu být alespoň čtyři roky.

Jaký typ dětské autosedačky vám bude nejlépe vyhovovat?

Vše záleží na tom, které typy funkcí jsou nejdůležitější. Pro některé rodiče možná hledí hlavně na pohodlí a volí model, který má pouze dvě fáze.

Jiní však mohou chtít něco jiného než jen režim směřující dozadu nebo dopředu, takže se podívejte na ty, které mají tři funkce, včetně posilovače vysoké zadní části a žádné možnosti posilovače zad.

Bez ohledu na to, který model si nakonec vyberete, nezapomeňte si přečíst drobným písmem jeho hmotnostní limity v každé fázi.

Pokud chcete něco jiného, ​​než jen režim směřující dozadu nebo dopředu, pak hledejte režim se třemi režimy včetně posilovače s vysokým opěradlem a bez možnosti zesílení zad. Všichni tvrdí, že splňují federální bezpečnostní standardy stejně dobře, takže si pozorně přečtěte jejich drobné písmo o tom, jaké typy závaží jsou v jednotlivých fázích povoleny!

Jak nastavím svou autosedačku Graco tak, aby byla navždy otočena po směru jízdy?

Autosedačky Graco mají hmotnostní limit, kterého musí dosáhnout, než budete moci své dítě bezpečně otočit po směru jízdy. Pokud jste dosáhli tohoto limitu a vaše autosedačka Graco je stále otočena proti směru jízdy, postupujte takto:

– Většina autosedaček Graco má hmotnost proti směru jízdy 35 nebo 40 liber.

– Pokud vaše dítě dosáhne minimální hmotnosti, můžete otočit sedačku po směru jízdy a nechat je tak, dokud nedosáhne 65 liber (což je přibližně čtyři roky).

– Jakmile dosáhnou hmotnosti 65 lb., je doporučeno je přesunout zpět proti směru jízdy pro optimální bezpečnost v případě nehody.