Snadný 4krokový návod, jak se zbavit černé plísně ve dřezu

Černé plísně mohou růst ve vaší kuchyni nebo koupelně, aniž byste si toho všimli. Proto by bylo lepší, kdybyste věděli, jak se černé plísně ve dřezu zbavit. Černá plíseň je druh plísně, která je považována za toxickou. Stejně jako ostatní svého druhu, černé plísně také rády rostou na tmavých, vlhkých a vlhkých místech, jako je váš kuchyňský dřez.

Jsou-li přítomny nezbytné podmínky, mohou černé plísně růst během 24 až 48 hodin nebo za dva dny, a jakmile začnou růst a šířit se, může být náročné je zcela odstranit uvnitř vašeho domova. Necháte-li plísně růst uvnitř vašeho domova, může vaši rodinu vystavit riziku zdravotních problémů, jako jsou alergie nebo dokonce astma.

S ohledem na to musíte být ostražití a zajistit, aby k takovým podmínkám nedocházelo, nebo se s nimi musíte vypořádat tak rychle, jak je to možné, abyste udrželi čistý a bezpečný domov. Odstranění plísní lze s jistotou provést, ale preventivní opatření jsou nejlepším způsobem, jak problémy s plísněmi vyřešit.

Opravovat netěsnosti, pravidelně čistit a čas od času provádět kontroly je přínosné a může vám pomoci snížit počet případů, kdy budete muset řešit problémy s plísněmi. Pokud zjistíte, že ve vašem kuchyňském dřezu rostou černé plísně, zde jsou čtyři kroky, které můžete udělat, abyste se zbavili kolonie černé plísně rostoucí ve vašem kuchyňském dřezu.

Jak odstranit černé plísně ve dřezu

Černé plísně jsou nejen nevzhledné, ale jsou také zdravotním rizikem, o které se určitě musíte starat. Čištění kuchyňského dřezu může být docela oříšek, ale černé plísně odstraníte snadno správným vybavením a správným postupem. Zde je návod, jak to udělat.

Krok č. 1. Příprava

Úplně prvním krokem, který musíte udělat, je připravit sebe a vše, co potřebujete. Budete mít co do činění s černými plísněmi, které jsou považovány za toxické, takže je lepší být v bezpečí, než litovat.

Připravte si své čisticí nástroje a ochranné prostředky, jako je dýchací maska, ochranné brýle pro případ, že by se spóry plísní rozšířily vzduchem a dostaly se do očí, a na závěr by byly vaše rukavice. To nemusí být vše, ale toto by bylo vaše základní bezpečnostní vybavení, pokud jde o čištění plísní.

Pokud jde o vaše čistící nástroje, kartáč, rozprašovací láhev, kbelík a co je nejdůležitější, váš roztok na čištění forem. Na trhu existuje mnoho řešení pro čištění plísní, která se skládají z chemikálií s vlastnostmi, které mohou vyřešit problémy s plísněmi. Bylo by dobré vybrat si takový, který je podle vás nejlepší a dobře se hodí k vašemu problému.

Pokud vás nebaví kupovat chemikálie nebo čisticí prostředky na problém s plísněmi, můžete si zkusit vytvořit vlastní a objevit nové alternativy. Nejznámější přírodní roztoky na čištění plísní by byly ocet, éterické oleje, citronová směs a jedlá soda.

Krok č. 2. Zkontrolujte

Následující postup by spočíval v prohlídce kolonie černé plísně. Vybavte si bezpečnostní vybavení a podívejte se do kolonie plísní. Hledali byste rozsah kolonie, možný zdroj napadení plísní a nejlepší způsob, jak se s tím vypořádat s minimální expozicí.

Prohlédněte si kout a skuliny svého kuchyňského dřezu a určete oblasti, na kterých budete pracovat. Musíte také co nejvíce vybrat možný zdroj, abyste zabránili opakování stejného problému. Zde je článek o tom, jak opravit škody způsobené vodou pod dřezem, abyste zabránili preventivním opatřením.

Krok č. 3. Čištění formy

Nyní, když jste si vybrali vše, co je třeba udělat, je čas provést proces čištění. Pomocí lahve s rozprašovačem naneste čisticí roztok na napadení plísní. Čistící roztok nechte působit alespoň hodinu.

Tímto způsobem můžete zajistit, že se plíseň nebude šířit, tím, že spory podrobíte chemickým vlastnostem roztoku, které zabraňují šíření plísně.

Po uplynutí celé hodiny můžete nyní plíseň z povrchu setřít hadrem namočeným v mýdlovém roztoku. Poté místo otřete houbou, abyste odstranili zbytky plísně.

Krok č. 4. Dokončete

Po odstranění kolonie plísně osušte povrch, vysušte kryt, kde jste plíseň vyčistili. Otřete povrch čistým hadříkem a nechte ho chvíli sedět otevřený a nechte cirkulovat vzduch, aby povrch úplně vysušil.

Je černá plíseň ve dřezu nebezpečná?

Plísně mohou způsobit zdravotní problémy, ale ne všechny jsou toxické. Černé plísně však mohou být škodlivé, zvláště když je kolonie již ve značném měřítku.

Když nastane taková situace, měli byste se poradit nebo najmout odborníka, aby se s ní vypořádal. Pokud váš dřez utrpěl nějaké poškození v důsledku netěsností, možná si budete chtít přečíst o tom, jak odstranit plíseň z poškození vodou, což vám pomůže v cestě.

Závěr

Černé plísně jsou nebezpečné, zvláště když jsou ponechány delší dobu o samotě. Nyní, když víte, jak se zbavit černé plísně ve dřezu, lze jí snadno předejít a vypořádat se s ní. Mít domov bez nebezpečí, které může přinést kolonie plísní, je pro rodinu uklidňující a zdravé.