Jak zjistit, jak starý je ohřívač vody? 2 nejlepší tipy!

Zajímá vás, jak zjistit, jak starý je ohřívač vody? Netřeba se tomu divit. Dorazili jste na správné místo. Zjištění stáří ohřívače vody pomocí nejnovějších návrhů je snadné, protože datum dokončení je obvykle zdokumentováno na identifikačním štítku. Ale u dřívějších zařízení téměř jistě uděláte nějakou vyšetřovací práci.

Možná budete chtít začít rozluštěním kódu produktu, který najdete na zadní straně ohřívače. Obvykle se nachází vedle energetické rady nebo jakýchkoli bezpečnostních varování.

Sériové číslo obsahuje dvě kritické informace: měsíc a rok výroby. A tady se věci trochu komplikují. Vzhledem k tomu, že různí výrobci využívají jedinečné vzory nebo styly, budete k tomu muset určit jednotlivého výrobce nebo model. Toto je pouze přehled. Pokračujte ve čtení a objevte více.

Odhadované stáří ohřívače vody

Jak tedy zjistit, jak starý je ohřívač vody? Ohřívače mají průměrnou životnost 12 let. Zatímco některé typy mohou za vhodných okolností přežít dvakrát tolik času, ohřívač vody začne selhávat a můžete si všimnout kalné nebo zrezivělé vody, náhle uslyšíte bouchání z ohřívače nebo nemáte teplo a pomalu ohříváte vodu. Kdykoli se ohřívač vody porouchá, byla to nejvýznamnější výhoda jeho modernizace. Budete jako bez ohřáté vody, když budete čekat na údržbu, pokud se porouchá. Pokud však chcete zůstat na vrcholu výměny, budete vědět, jak blízko by měl být ohřívač vody, když má být opraven.

Tipy, jak zjistit, jak starý je ohřívač vody

Je důležité porozumět stáří ohřívače vody, kdy je vhodné jej udržovat nebo opravovat, pokud již nějaký vlastníte. Pokud máte ohřívač vody mnohem déle nebo jste se přestěhovali do domu s ohřívačem vody, který neznáte, je skvělý nápad zjistit, jak je starý. Přečtěte si tyto tipy, abyste pochopili, jak zjistit, jak starý je ohřívač vody.

#1. Zkontrolujte štítek

Nejrychlejším způsobem, jak určit stáří jakéhokoli ohřívače vody, je zkontrolovat štítek. I když ne každý ohřívač vody má typový štítek, pokud nějaký má, mělo by být snadné jej určit, jakmile byl postaven. Toto datum instalace na většině štítků produktu je dostatečně blízké, aby se dostalo k datu výroby, abyste jej mohli používat. Jak je ohřívač starší, můžete zjistit zpětným počítáním od data instalace.

#2. Dekódujte sériové číslo

Kdykoli ohřívač vody nemusí mít štítek nebo pokud štítek nemá datum instalace, budete muset dekódovat číslo modelu. Podrobnosti potřebné k identifikaci data výroby ohřívače jsou obsaženy v každém sériovém čísle. Hlavní nevýhodou je, že dešifrování sériového čísla může být časově náročné.

To by nebylo tak hrozné, kdyby každé sériové číslo na ohřívači vody používalo tuto datovací techniku, ale to není situace. Sériová čísla generuje každá společnost jinak a mohou se dokonce lišit od sezóny k sezóně. Měli byste si také uvědomit rozdíl mezi výrobcem a ochrannou známkou. Společnosti vyrábějí produkty. Ochranné známky jsou jednoduše štítky, se kterými se položky prodávají. Jediný výrobce může pro některé značky vyrábět ohřívače vody. Pokud jsou všechny ohřívače ze stejného časového rámce, sériová čísla více značek, ale stejného výrobce, budou dešifrována téměř stejným způsobem.

Zde je návod, jak určit stáří ohřívače vody.

Jak dekódovat štítky ohřívače vody?

Existují různé styly značení a každý výrobce má svůj způsob značení, ve kterém je uveden rok a datum výroby. Toto je snadné zjistit stáří vašeho ohřívače, pokud víte, jak dekódovat označení; níže je uvedeno několik tipů, jak takové štítky dekódovat.

#1. Styl sériového čísla 1

Tento styl vypadá jako (1516), což znamená patnáctý týden roku 2016. Tento typ počátečního sériového čísla, který existuje od roku 2007, se používá dodnes. Rok je znázorněn prvními dvěma čísly. V této situaci 16 označuje rok 2016. Další dvě čísla představují týden. Číslo 15 udává, že nyní byl ohřívač postaven během patnáctého týdne v roce.

#2. Styl sériového čísla 2

Tento styl vypadá jako (A02), což znamená leden 2002. Druhé číslo je písmeno, které symbolizuje měsíc v roce, kdy byl ohřívač vyroben pod tímto druhem sériového čísla a byl používán před rokem 2007. Písmena jsou uspořádána abecedně od A do N , kromě I, které je přeskočeno. Leden tedy začíná písmenem A, únor písmenem B a prosinec písmenem N. Třetí a čtvrté číslo označuje rok výroby. Písmeno C ukazuje, že ohřívač byl postaven v březnu, zatímco číslo 06 ukazuje v roce 2006.

Je to obal!

Jsme potěšeni, že jste se naučili, jak zjistit, jak starý je ohřívač vody. Tento článek vám pomůže při dekódování sériového čísla různých ohřívačů vody. Každý výrobce má svůj způsob umístění sériového čísla na ohřívače vody, ale výše uvedené jsou běžně používané styly, které vám pomohou zjistit stáří vašeho ohřívače vody. Děkujeme, přátelé, že jste s námi.

Přečtěte si související články; vědět, jak zjistit, zda je ohřívač vody plynový nebo elektrický a jak vyčistit ohřívač teplé vody.