Role mikroorganismů v biologické kontrole škůdců: 3 výhody

Je nezbytné pochopit roli mikroorganismů v biologické kontrole škůdců. Chemické přípravky na hubení škůdců mohou negativně ovlivnit životní prostředí, zejména po neustálém používání.

Použití přírodních řešení pro hubení škůdců vám pomůže chránit životní prostředí a vaše okolí. Přečtěte si prosím tento článek, abyste se dozvěděli více o biologické kontrole škůdců a o tom, jak ji mohou mikroorganismy ovlivnit.

Co jsou biologické pesticidy?

Biologické pesticidy jsou přírodní řešení pro hubení škůdců, která pocházejí z přírodních zdrojů. Lidé obvykle získávají tyto pesticidy z minerálů, rostlin, zvířat nebo bakterií.

Tyto pesticidy se stávají oblíbenými, protože je bezpečnější používat a nabízejí dostatečnou ochranu. Podívejte se na tuto příručku a zjistěte, co je biologická ochrana proti škůdcům.

Použití mikroorganismů je populární metoda biologické ochrany proti škůdcům. Tito tvorové se mohou snadno zaměřit na konkrétní problémové oblasti, takže bude lepší výkon v boji proti škůdcům.

Typy biologické ochrany proti škůdcům

Biologická ochrana proti škůdcům může mít tři aspekty v závislosti na tom, jak chcete svůj problém vyřešit. Zde jsou způsoby, jak můžete přirozeně regulovat škůdce ve vaší zahradě:

1. Import

Tento proces znamená, že do stanoviště zavedete přirozené predátory škůdců. Lidé tuto metodu používají již léta a pomáhá kontrolovat opakující se populaci škůdců.

2. Augmentace

Někdy je náročné najít vysokou populaci přirozených predátorů; to je, když musíte „rozšířit“ nebo vypustit alternativní predátory na vaše škůdce.

Tato strategie je místo, kde pomáhá hubení mikrobiálních škůdců. Hrozbami, jako jsou plísně nebo škodlivé bakterie, můžete bojovat svými mikroorganismy.

3. Zachování

Tato metoda znamená, že musíte zachovat již existující dravou populaci. Nezasahujte do prostředí zvířete a používejte co nejvíce přírodní chemikálie.

Postupujte podle těchto metod, abyste měli zdravý a prosperující zahradní prostor! Uchováte své rostliny v bezpečí a zajistíte, že okolí bude čisté.

Proč byste si měli vybrat biologickou ochranu proti škůdcům?

Možná se ptáte, proč vynakládat tolik úsilí na hledání přirozených predátorů, kteří se postarají o vaše škůdce? Proč prostě nezaskočit do místního železářství a nekoupit nějaké chemické pesticidy?

Přečtěte si tento článek a zjistěte, jaký je rozdíl mezi chemickou a biologickou kontrolou škůdců.

Zde jsou důvody, proč je používání biopesticidů lepší:

1. Zaměřuje se na konkrétní oblasti

Mikroorganismy v biologických pesticidech se zaměřují pouze na jednoho konkrétního škůdce. Díky tomu je kontrola škůdců koncentrovanější a nemusíte se obávat ovlivnění okolních tvorů.

2. Je to lepší pro životní prostředí

Tyto pesticidy nepoužívají škodlivé chemikálie, takže neovlivní ostatní tvory ve vaší zahradě. Pesticidy nebudou kontaminovat vaši půdu ani vodu, protože mikroorganismy se rychle rozkládají a nejsou pro člověka škodlivé.

Biologické pesticidy mohou mít také významný dopad s malým množstvím, takže za své peníze získáte lepší hodnotu. Váš pesticid vám vydrží déle než běžné chemické přípravky.

3. Je vhodnější pro hubení škůdců

Vzhledem k tomu, že biologické pesticidy využívají přirozené predátory, budete mít jistotu, že budete mít kvalitní hubení škůdců, které zlikviduje všechny vaše nechtěné hosty.

Biologická ochrana proti škůdcům je lepší volbou ve srovnání se syntetickými chemickými pesticidy. Udržíte své okolí v bezpečí pro vaše děti, domácí mazlíčky a další neškodné tvory.

Vše o mikrobiálních pesticidech

Mikrobiální pesticidy se stávají oblíbenými pro průmyslové i soukromé použití. Využívá geneticky pozměněné viry, řasy, houby nebo bakterie, které se přirozeně zaměřují na škodlivé škůdce.

Výhody

Mikrobiální pesticidy jsou bezpečnější volbou ve srovnání s jejich syntetickým protějškem. Více lidí volí tento způsob hubení škůdců kvůli jeho výhodám.

1. Je netoxický a nezanechává žádné zbytky

Tyto mikroorganismy jsou nepatogenní pro člověka a ostatní volně žijící zvířata. Nezanechávají žádné nebezpečné zbytky a lze je využít v zemědělství.

Mikrobiální pesticidy mohou dokonce zvýšit růst rostlin tím, že dodají půdě živiny. S touto metodou hubení škůdců uvidíte zvýšený výnos plodin.

2. Tyto pesticidy se zaměřují na konkrétní hmyz

Tento pesticid je toxický pouze pro cílového škůdce, takže ostatní užitečné organismy nebudou ovlivněny.

Typy

Existují různé mikrobiální pesticidy, které můžete použít pro svou zahradu nebo plodiny. Před nákupem si vždy předem ověřte, který z nich je vhodnější.

1. Entomopatogenní houby

Tyto houby mohou regulovat populace hmyzu v zemědělství. Pronikají kutikulou hmyzu a produkují toxiny uvnitř jeho těla.

Entomopatogeny dobře působí proti komárům, dokonce i proti dospělým Aedes aegypti a Aedes albopictus.

2. Prvoci

Tyto patogeny mohou ovlivnit široké populace hmyzu, ale ve srovnání s jinými mikroby působí pomalu. Primárně snižují počet hmyzích potomků, takže nejsou vhodné jako běžné insekticidy.

3. Hlístice

Tyto mikroskopické škrkavky používají hmyz jako hostitele a mohou je časem zabít. Mohou infikovat různé druhy hmyzu.

4. Virové pesticidy

Bakulovirus může zasáhnout 100 druhů hmyzu a může je zabít požitím. Mohou ovládat pouze několik sad najednou, takže má pomalou reakční dobu.

Vědci se snaží vylepšit bakulovirové tablety, aby byly odolnější a funkčnější.

5. Bakteriální biopèsticidy

Tyto bakterie jsou nejoblíbenějším biologickým pesticidem na trhu. Zaměřuje se na konkrétní mouchy, komáry, brouky, můry a motýly prostřednictvím požití, aby ovládl jejich populaci.

Tyto pesticidy mohou na otevřeném prostranství přežívat dlouhou dobu. Jsou cenově dostupnější než jiné přípravky na hubení mikrobiálních škůdců.

Závěr

Použijte přirozenější možnosti kontroly škůdců, abyste zabránili kontaminaci a ochránili životní prostředí. Budete mít lepší výsledky v boji proti škůdcům, pokud pochopíte roli mikroorganismů v biologické kontrole škůdců.

S těmito pesticidy zanecháte na svém okolí menší stopu.