Proč z mé lednice vytéká voda na podlahu? 3 překvapivé důvody!

Pak otázka zní: proč z mé lednice vytéká voda na podlahu? Přestaňte se divit a začněte číst tento článek. Vlhkost vytvořená rozpuštěnou námrazou nebo ledem v reakci na odmrazování se shromažďuje v odtoku uvnitř chladničky.

V odtokovém potrubí odmrazování se běžně ucpává. Obvykle je to kvůli kouskům jídla, které v něm byly obsaženy. Tato hadice by neodváděla vodu, která se při ucpání rozpustila z ledu uvnitř mrazáku. Výsledkem toho všeho je únik vody na podlahu chladničky.

Umožnění hromadění vody v jednotce bude mít za následek drahý nepořádek. Vypláchnutí veškerého odpadu je nejúčinnějším způsobem, jak se tomu vyhnout. Prosakování vody není dobrá věc a podlaha je také kluzká a nečistá. Pokračujte ve čtení tohoto článku a opravte únik vody.

Důvody, proč z mé lednice vytéká voda na podlahu

Většina jednotlivců předpokládá, že vaše chladnička je ve výborném provozním stavu. Očekáváme, že bude udržovat položky při vhodné teplotě nebo bude správně fungovat. Mohlo by být nepříjemné všimnout si louže pod lednicí. Zde jsou některé z důvodů, které vám pomohou zjistit, proč z mé lednice vytéká voda na podlahu.

#1. Vodovod je zablokován

Vodovodní přípojka k lednici se nachází u několika typů lednic a dodává vodu a led. Pokud se toto vodní potrubí ucpe, může pod lednicí prosakovat voda. Ucpaná vodní trubka může také bránit výrobníku ledu ve výrobě dostatečného množství ledu. Možná zjistíte, že dávkovač vody nefunguje správně, pokud jste ucpali vodovodní potrubí.

#2. Odtok odmrazování zablokovaný

Nejpravděpodobnějším důvodem úniku vody z lednice je skutečně ucpaný odmrazovací odtok. Jeho odmrazovací výpusť zabrání přílišnému prochladnutí chladničky. Chladnička se automaticky odmrazuje a odkapává tekutinu do pánve. Zrna nebo dokonce jiný materiál může příležitostně ucpat odmrazovací odtok. Ucpání může způsobit hromadění ledu.

#3. Nerovná lednice

Chladnička nemusí být dokonale rovná. Ve skutečnosti, aby chladicí kapalina správně cirkulovala, musí být přední část chladničky zvednuta poněkud výše. Pokud chladicí kapalina nemůže dokonale proudit, může se pod lednicí hromadit vlhkost a vytvářet louže. Problémy s nevyváženou ledničkou se mnohem pravděpodobněji vyskytnou při prvním nákupu chladničky nebo po jejím přestěhování.

Tipy, jak opravit únik vody z lednice na podlaze

Netěsnící lednici nemůžete přehlédnout, protože případné poškození vodou vám bude účtovat extra náklady na obnovu podlahy a další výdaje. Naštěstí je odhalení netěsné lednice jednoduché, pokud víte, že se máte podívat. Řešením může být tak snadné nastavení úrovně lednice nebo uvolnění ucpaného potrubí. Vše, co potřebujete, je vědět, jak se k těmto řádkům dostat. Abyste pochopili, jak a kde opravit netěsnící ledničku, začněte pochopením nejčastějších důvodů.

#1. Prozkoumejte připojení přívodu vody

Vadné vodovodní potrubí a vstupní ventily způsobují netěsnosti chladničky. Pokud dávkovač vody nevytváří dostatek ledu nebo neteče správně, zkontrolujte přívodní potrubí vody. Než budete pokračovat, odpojte chladničku a najděte místo, kam uložit jakékoli předměty podléhající zkáze. Odstraňte ledničku ze stěn a poté vyhledejte plastové vedení spojující výrobník ledu a vodní filtr. Opravte hadici, pokud z ní kape voda, protože se jedná o netěsnost. Při výměně hadice vypněte zdroj energie, pokud to děláte sami.

#2. Zkontrolujte, zda je chladnička vyvážená

Dalším snadným řešením je zajistit, aby byla chladnička vyvážená. Pokud není lednička nějak rovná, může z odtokové misky vytékat voda. Lze jej vyrovnat nakloněním dozadu a vyvážením ze strany na stranu. Ujistěte se, že bubliny jsou ve středu na úrovni. Zvednutí nebo zvednutí nastavitelných šroubů může také vaši ledničku vyrovnat. Abyste se dostali ke šroubům, budete muset odstranit přední kryt krytu.

#3. Zkontrolujte odtokovou vanu, zda není rozbitá.

Protože voda, která se obvykle rozptýlí v pánvi, klouže skrz mezeru, prasklá odtoková vana může občas způsobit netěsnosti. Tato odkapávací miska je umístěna pod lednicí a obvykle obsahuje trochu vody, nebojte se, pokud ji budete vyjímat.

#4. Prohlédněte odmrazovací odtok

Odmrazovací otvor se obvykle nachází v zadní části chladničky, a proto se může rychle ucpat, pokud je chladnička přeplněná. Když se odtok ucpe, spirály musí pracovat více a přispívat k vlhkosti. Tato vlhkost by kondenzovala na podlaze a tvořila by louži. Změňte uspořádání lednice tak, aby odtok, který již není ucpaný. Poté, abyste odstranili všechny překážky, pusťte do odpadu teplou vodu.

#5. Prozkoumejte výrobník ledu

Pokud se vstupní trubice do výrobníku ledu ucpe, může to způsobit netěsnost chladničky. Při odinstalování výrobníku ledu se ujistěte, že je chladnička odpojena. Odšroubujte upevňovací prvky a poté odpojte kabelové připojení, abyste jej prozkoumali. Použijte vysoušeč vlasů k odstranění veškerého ledu ze vstupní trubice, když z ní již nekape voda. Také by vás mohlo zajímat informace o problémech a řešeních s výrobníky ledu.

Je to obal!

Jsme potěšeni, že jste se dozvěděli, proč z mé lednice vytéká voda na podlahu. Netěsná lednička vám způsobuje spoustu problémů a je lepší prozkoumat výše uvedené důvody a opravit je, abyste mohli vaši lednici správně používat. Můžete si také přečíst o tom, kolik stojí provoz chladničky a proč lednice nechladí.