Proč voní topení do auta? 7 překvapivých důvodů!

Zlobíte se, protože vám nikdo neřekne, proč voní topení? Odplivněte svůj hněv a přečtěte si tento blogový příspěvek. Sepsali jsme všechny možné důvody, proč vaše topení auta produkuje nepříjemný zápach. Navíc budete také vědět o opravě každého zápachu.

Ohřívače automobilů fungují na jednoduchém mechanismu. Jejich problémy jsou tedy také nekomplikované. Většina problémů se týká sání čerstvého vzduchu a motoru.

Ohřívač musíte sledovat, protože trocha údržby vás může ušetřit mnoha napětí. Začněme bez dalšího zjišťování důvodů a oprav páchnoucího ohřívače.

Důvody, proč topení do auta voní

Sepsali jsme některé možné důvody zápachu ohřívače. Odečtete a najdete odpověď na otázku, proč voní topení:

#1. Únik nemrznoucí kapaliny

Někdy problém s jádrem topení způsobí, že nemrznoucí směs prosakuje a kondenzuje na čelním skle. Výsledkem je, že vůně podobná javorovému sirupu vám špatně bije na nervy. Můžete také pojmenovat vůni jako chorobně sladkou. Jednoduchým řešením, jak se této frustraci vyhnout, je výměna topného jádra nebo jeho obejití. Můžete si koupit přenosné topení pro vaše auto, protože jeho výměna vás může snadno zničit.

#2. Hromadění nebo únik vody

Vyfukuje vaše topení zatuchlý zápach pokaždé, když jej zapnete? Tento zápach znamená, že se někde ve vašem autě hromadí voda. Plísně a plísně rostou ve vodě a dělají z vašeho vozidla nesnesitelný prostor k sezení. Kromě toho zápach plísně ztěžuje dýchání, způsobuje svědění očí, uvede vás do režimu kýchání a zvyšuje pocit nevolnosti a bolesti hlavy.

Systém topení má drenážní potrubí, jehož funkcí je odvádět vodu z vozu, která vzniká kondenzací během provozu klimatizace a topení. Voda se začne shromažďovat ve vozidle, pokud tyto trubky neplní svou funkci správně. Někdy si kondenzovaná voda najde cestu do zátky karoserie, čelního skla nebo okna. Ohřívací box je také samozřejmostí, že voda zůstává.

Musíte odpojit ohřívač a vypustit všechnu vodu. Poté jej správně vyčistěte pomocí čisticího prostředku a utěrky z mikrovlákna. Kromě toho musíte detekovat netěsnosti a opravit je, pokud zápach přetrvává i po vyčištění topné skříně.

#3. Problém s katalyzátorem

Zápach zkažených vajec je nejvíce frustrující a žádná slova nestačí k tomu, abychom slovy popsali naše znechucení. Vůně stoupá, když se auto potýká s potížemi s mícháním paliva nebo špatný katalyzátor nezvládne sirovodík. Okamžitě odvezte auto k profesionálnímu mechanikovi, aby odstranil frustraci.

#4. Přehřáté nebo špatné díly

Plastový zápach spáleniny je tvrdý na nervy a škodlivý pro vaše zdraví. Tento zápach vzniká při poruše nebo spálení ventilátoru topení nebo odporu. Při spálení nebo roztavení hadice nebo vakuového vedení přetrvává také zápach spáleniny plastu. Nebo se teplota spojky nebo brzd zvyšuje jednoduše kvůli spalování oleje.

Někdy však zápach spáleniny pochází ze zapáleného ohně mimo auto a vy nemusíte dělat nic jiného, ​​než vypnout přívod čerstvého vzduchu. Musíte detekovat vadnou nebo přehřátou součást a opravit ji. Doporučujeme kontaktovat profesionálního mechanika. Protože profesionál bude schopen opravit další problémy, které jsou vám nyní skryté.

#5. Pálení listí

Ohřívač produkuje zápach hořícího ohně, pokud se do prostoru ohřívače dostane jakýkoli hořlavý předmět, jako je listí, prach a nečistoty, a začne hořet, pokud ohřívač nemá uvnitř žádnou vlhkost. Zapamatovat si! Požár uvnitř palubní desky nebo skříňky topení je nebezpečný a měl by být rychle vyléčen.

Odvezu auto do servisního střediska, pokud topení vydává zápach spáleniny. Takže musíte udělat totéž, protože oheň není dětská hra.

#6. Páchnoucí venkovní vzduch

Cítíte silný zápach čůrání pokaždé, když zapnete topení? Ughh, zvládneme tvoji bolest a znechucení. Pojďme zjistit hlavní příčinu tohoto kritického problému ve vašem životě. Zápach vzniká, když v autě zapnete nastavení přívodu čerstvého vzduchu. Čerstvý vzduch přináší pach moči procházející některými malými zvířaty, jako jsou myši, kočky nebo veverky, do prostoru auta. Navíc atmosféra také umožňuje, aby vnořené objekty přišly a uvízly v kleci motoru ventilátoru poté, co prošly topným boxem.

Tento problém musíte co nejdříve vyřešit odpojením jádra ohřívače a jeho důkladným vyčištěním. Vyjměte zevnitř všechny mizerné předměty a nezapomeňte zakrýt filtr sání vzduchu jemnou síťkou.

#7. Zanesený motor

Topení produkuje nesnesitelné pachy, pokud se do motoru z přední mřížky dostanou nějaké silniční nečistoty. Uvíznutý hmyz a nákupní tašky ve stroji škodí vám i vašemu autu. Možná vás také budou zajímat příčiny ucpání motoru.

Zapněte výstražné světlo a otevřete kapotu auta. Poté vyčistěte veškeré viditelné svinstvo, abyste se okamžitě zbavili zápachu spáleniny.

It’s A Wrap!

Proč voní topení do auta? Tato otázka vás znepokojila a doufáme, že jste nyní dostali odpověď. Nejnebezpečnější jsou pachy spáleniny, proto doporučujeme přečíst si pach spáleniny z auta a co to znamená. Můžete si také přečíst o tom, proč topení do auta nefunguje a proč moje topení do auta fouká studený vzduch.