Jak dlouhodobě skladovat matraci ve 3 snadných krocích

Jak dlouhodobě skladovat matraci zvládnete v pouhých třech krocích! Ale čím se liší techniky skladování pro dlouhodobé skladování, že si to musíte přečíst, ptáte se? Pamatujte, že s postelí, která se delší dobu nepoužívá, by se mělo zacházet opatrně, abyste zajistili, že bude stejně dobrá, když ji vyjmete.

Řekněme, že již víte, co dělat, když matraci necháte ve skladu. Jste obeznámeni s tím, jak dlouho byste ho tam mohli nechat, nebo jaká je nejlepší technika skladování, abyste zajistili, že se neroztrhne nebo neproděraví? Věřte nám, tento článek si budete chtít uložit do záložek.

Jak dlouhodobě skladovat matraci: Nejlepší způsob

Krok č. 1. Připravit

Než postel přikryjete, musíte ji nejprve zkontrolovat, zda je čistá a zda není poškozená. Musíte odstranit skvrny, pokud nějaké existují, a zajistit, aby byla vaše postel před zabalením důkladně vysušena. Doporučujeme také vysát všechny strany, abyste odstranili veškerý nahromaděný prach a jiné malé částice nebo brouky, které lze s ním uložit.

Krok č. 2. Kryt

Jakmile je vše čisté a nepoškozené, můžete matraci zabalit do igelitu. To bude sloužit jako bariéra proti prachu a případné vlhkosti, která se dostane do postele při skladování nebo přepravě. Jako další zabezpečení byste také chtěli plast přilepit páskou, aby se zabránilo vytváření děr a trhlin.

Vždy však používejte lehký plast, aby byl prodyšný, aby se vlhkost nezachytila. Poté vložte zabalenou matraci do ideální taštičky. Vyberte si něco nepromokavého a silného, ​​abyste si byli jisti, že vaše postel zůstane dlouho uložená.

Krok č. 3. Obchod

Konečně jste připraveni postavit postel do vámi zvoleného úložného prostoru. Nejlepší orientace pro dlouhodobé udržení postele je rovná horizontální. Tímto způsobem nebudete podporovat mačkání nebo deformaci materiálů. Nikdy ji nenechávejte dlouho ve svislé poloze, protože ztratíte strukturální integritu matrace.

Můžete jej také umístit na něco plochého, pokud se bojíte, že se do úložného prostoru dostane voda. Další připomínkou, kterou bychom měli zmínit, je nikdy nic nepokládejte přes postel. Můžete být v pokušení to udělat, abyste ušetřili místo, ale neustálý tlak může způsobit promáčknutí matrace.

Jak dlouho lze matraci skladovat?

Svou matraci můžete skladovat po mnoho měsíců nebo podle doporučení značky. Pokud však plánujete uskladnění na delší dobu, naše rada je dvakrát ročně vyvětrat postel. Otevřete plast a nechte matraci každých šest měsíců dýchat, aby se osvěžila a zajistila, že bude suchá.

Ujistěte se, že ho také položíte naplocho, když se roztahuje. Můžete dokonce posypat jedlou sodou na povrch, nechat pár hodin odležet a poté vysát. Využijte této příležitosti a zkontrolujte také skladovací prostor, zda neobsahuje díry a tekutiny.

Měli byste skladovat matraci z plastu?

Ano, na zakrytí postele v úložném prostoru můžete použít plast. Důraz je však kladen na použití s ​​taškou na matraci. Použití samotného plastového krytu je stále riskantní, zejména pro dlouhodobé skladování. Vyhněte se především tlustým plastovým materiálům, protože podporují vlhkost uvnitř postele.

Nejlepší by bylo, kdybyste i poplastovanou matraci přilepili páskou, aby se plast nerozmotal. A jak jsme probrali, vždy každých šest měsíců provzdušněte postel. Tím, že jej dvakrát ročně přebalíte novým plastem, zajistíte, že nebudou žádné díry, do kterých by se mohly dostat brouci, prach nebo tekutiny.

Mohu uložit matraci v garáži?

Nejsme nadšeni myšlenkou využít garáž pro uskladnění vaší matrace. Stejně jako v podkroví jsou podmínky v této oblasti kolísavé. Pamatujte, že nestabilní teplota a vlhkost mohou podpořit růst plísní, zvláště když je skladujete dlouhodobě.

Jaké je tedy nejlepší místo pro uložení matrace? Vzhledem k tomu, že ho tam máte dlouhodobě, investujte do skladovacího zařízení. Často je řízeno klimaticky, takže vám nehrozí žádné riziko plísní a plísní. Můžete také zajistit, že vaše postel bude během roku chráněna před problémy z různých povětrnostních podmínek.

Je bezpečné používat matraci, která byla ve skladu?

Neexistuje žádný důvod, proč by bylo nebezpečné používat postel po jejím uskladnění. To však bude záležet na tom, jak dobře je o něj uvnitř pečováno. Dobře jste to zabalili a pravidelně větrali?

Pokud je matrace uložena na nehygienickém a vlhkém místě, můžete čelit plísním, roztočům a dokonce i štěnicím. A co víc, nezapomeňte matraci před použitím správně vyčistit. To může znamenat vysát nebo dokonce dezinfikovat.

Jak dezinfikujete matraci?

Pro bezpečnou dezinfekci postele můžete použít několik každodenních domácích potřeb. Pamatujte, že ji nemůžete vyprat tak, že ji namočíte jako ložní prádlo, takže matraci důkladně zamlžte a vysušte. K čištění postele proti bakteriím můžete použít ocet, mýdlo na nádobí a vodu nebo dokonce jedlou sodu.

Závěr

Máte v plánu matraci několik měsíců nepoužívat? Rychlá rekapitulace toho, jak matraci správně dlouhodobě skladovat, je zkontrolovat ji před zakrytím a umístěním do úložného prostoru. Před vložením do matrace postel vždy vyčistěte a poté ji zakryjte igelitem a páskou.

Poté jej položte na rovné místo se stabilními podmínkami a poté pravidelně větrejte.