Proč sušička zapáchá spáleninou? 5 překvapivých příčin!

Vychází z vaší sušičky zápach spáleniny, takže si musíte myslet, proč sušička páchne po spáleninách? Je to alarmující a měli byste tento problém okamžitě vyřešit. Abyste se zbavili zápachu, musíte pochopit příčinu.

Sušička je nezbytným spotřebičem každé domácnosti. Šetří váš čas a prostor. Je to docela výhodné pro lidi žijící v malých bytech a má malou nebo žádnou plochu pro sušení vzduchu.

Sušení prádla na vzduchu je jedna z možností, ale zabere to mnohem více času a je to docela problém. Můžete bez námahy sušit velké a objemné předměty, jako jsou přikrývky a přikrývky. Častým problémem uživatelů je zápach spáleniny ze sušičky. Sušička produkuje značné množství tepla. Sušička se skládá z topných součástí, které jsou nezbytné pro sušení prádla. Nadměrné teplo je však nebezpečné. Sušička se obvykle zahřeje, když dojde k poruše některé součásti.

Příčiny, proč sušička zapáchá spáleninou

Níže je uvedeno šest důvodů, proč odpovědět na vaši otázku; proč sušička zapáchá spáleninou. Prvním krokem je vypnout spotřebič, když ucítíte zápach spáleniny vycházející ze sušičky. Poté vyjměte prádlo z bubnu sušičky a poté sušičku prohlédněte. Nikdy nespouštějte sušičku, když je cítit ostrý zápach spáleniny. Protože je to nebezpečné a způsobuje požár, přečtěte si níže uvedené příčiny, abyste zjistili problém se sušičkou.

Příčina č. 1. Hromadění vláken

Nejčastější příčinou zápachu spáleniny ze sušičky je hromadění vláken. Prach se může hromadit ve dvou hlavních částech sušičky: lapač vláken a odvětrávací potrubí. Pokud budete čištění filtru na vlákna po dlouhou dobu ignorovat, vlákna se rozšíří do vaší sušičky a prádelny. Prach je hořlavý a je nejčastější příčinou požáru sušičky. Když se uvnitř součástí sušičky nadměrně nahromadí vlákna, spálí se. Zápach spáleniny se nakonec rozšíří do prádelny. Chcete-li se zbavit zápachu, budete muset vyčistit žmolky ze sušičky.

Větrací otvor, když se ucpe žmolky: ventilace sušičky je zablokována. Vlhkost z vlhkého oblečení již nebude mít průchod k odpařování ze sušičky. Vlhkost se zachytí uvnitř a oblečení bude opět mokré. Sušička proto bude k sušení prádla vyžadovat více tepla a času než obvykle.

Chcete-li tento problém vyřešit, budete muset odstranit lapač vláken a omýt jej mýdlem a vodou. Nezapomeňte vysát štěrbinu lapače vláken. Dále jej budete muset vytáhnout z odsávacího krytu, abyste vyčistili větrací otvor. Poté vysajte odsávací kryt a vnitřek odvětrávací trubky.

Příčina č. 2. Vadný pás sušičky

Sušička se skládá z pryžového hnacího řemenu k bubnu. Obvykle se staré modely sušičky skládají z pásu sušičky. Když se pás poškodí nebo se posune ze svého místa, může se dostat do blízkosti topného tělesa. Pryžový pás se může roztavit teplem z topných součástí. Zápach spáleniny se proto bude šířit po vaší prádelně.

Otevřete sušičku a zkontrolujte pryžový hnací řemen. Pokud není na svém místě, pevně jej obtočte kolem bubnu. Zkontrolujte pás, zda není poškozen, jako je vysušení, roztavení a přetržení. Pokud je řemen neopravitelně poškozen, budete jej muset vyměnit. Ujistěte se, že jste si koupili gumový pás podle modelu vaší sušičky.

Možná si budete chtít přečíst související články; vědět, jak nainstalovat pás na sušičku Maytag a jak vyměnit pás na sušičce GE.

Příčina č. 3. Selhání termostatu

Termostat řídí teplotu uvnitř sušičky. Zapíná a vypíná topná tělesa uvnitř sušičky pro udržení teploty. Zabraňuje také přehřátí sušičky vypnutím přívodu tepla z topných těles. V případě vadného termostatu sušička nedokáže regulovat teplotu uvnitř.

Teplota uvnitř sušičky se zvýší a dojde k přehřátí. Topná tělesa budou zapnutá po dlouhou dobu. Přehřátí součástí sušičky může roztavit několik prvků uvnitř a způsobit zápach spáleniny. Ke kontrole termostatu použijte milimetr. Pokud je poškozený, vyměňte jej.

Příčina č. 4. Starý motor

Motor je důležitou součástí sušičky. Starý nebo opotřebovaný motor se může spálit a způsobit zápach spáleniny. Dalším znakem selhání motoru jsou hlasité zvuky vycházející z vaší sušičky při provozu. Chcete-li vyměnit vadný motor, zavolejte odborníka.

Příčina č. 5. Porucha topných těles

Topná tělesa jsou základní součástí sušičky. Zahřívají pana uvnitř na sušení prádla. Nejprve zkontrolujte topná tělesa vaší sušičky, zda nejsou poškozená nebo zrezivělá. Když se přeruší spojení kovového drátu cívky, topné články neplní svou práci. Pokud jsou topná tělesa poškozena, měli byste je vyměnit. Zde jsou náklady na výměnu topného tělesa v sušičce.

Je to obal!

V tuto chvíli byste měli vědět, proč sušička zapáchá spáleninou. Pokud nemůžete sušičku opravit, je nejlepší vyhledat odbornou pomoc. Prvním krokem by mělo být vyčištění žmolků ze sušičky. Poté zkontrolujte ostatní součásti. Pamatujte, že sušička vyžaduje dobrou péči a údržbu.