Proč sušička fouká studený vzduch? Přečtěte si tyto 3 překvapivé důvody!

Máte obavy, proč sušička fouká studený vzduch? Nejčastější příčinou toho, že vaše sušička vyfukuje spíše studený než horký vzduch, je to, že má přehřátý nebo někdy vadný termostat. Pokud sušička nemá žádné resetovací tlačítko, pak v tomto případě bude pravděpodobně nutné vyměnit termostat a pojistku proti tepelnému přetížení (TOC).

Pojistka proti tepelnému přetížení hraje v sušičce kritickou roli a byla navržena tak, aby automaticky zastavila sušičku, když se příliš zahřeje. Společnosti jsou ze zákona povinny zaručit, že se sušička přehřeje, a může mít specifický druh bezpečnostní funkce, která zabrání spálení.

Ano, přátelé, je to všechno pravda. Pokud vás tedy tento článek zaujal a chcete se na konci dozvědět více, pokračujte ve čtení tohoto článku. Připravili jsme rychlého průvodce, který vám pomůže zjistit, co je s vaší sušičkou v nepořádku, a také jak vyřešit problémy. Níže jsme podrobně probrali, proč sušička vydává studený vzduch. Pojďme se na to tedy pořádně podívat!

Co způsobuje, že sušička vyfukuje studený vzduch?

Proč tedy sušička fouká studený vzduch? Typičtějším problémem u sušiček s elektrickým pohonem jsou vadná otevřená topná tělesa nebo termostaty. V okruhu topného tělesa vaší sušičky jsou minimálně dva termostaty: cyklovací termostat nebo vysokolimitní termostat a v závislosti na typu.

Cyklovací termostat obecně zapíná nebo vypíná topné spirály. Sušička produkuje chladný vzduch, pokud se cyklovací termostat zablokuje uvnitř otevřeného místa. Termostat s vysokým limitem je bezpečnostní prvek, který zabraňuje překročení extrémních teplot sušičky, pokud se nepodaří aktivovat cyklovací termostat při požadované teplotě.

Termostat s vysokým limitem je často tepelná pojistka; pokud se taková tepelná pojistka spálí, sušička vyfoukne studený vzduch. Tepelné pojistky nelze resetovat a je třeba je vyměnit.

To je skvělý nápad koupit cyklistický termostat společně s tepelnou pojistkou, protože je pravděpodobně zaseknutý v klidové poloze, což umožňuje sušičce překročit nebezpečné úrovně. Pokud si všimnete, že se termostaty zdají být v dobrém provozním stavu, zkontrolujte, zda jsou součásti topení stálé.

V důsledku smršťování a roztahování se může kabel prvku z vodivého materiálu v průběhu času zhoršit a zlomit. Kromě toho, pokud se sušička ohřeje na takto načasovaných úrovních, ale fouká studený vzduch na ostatní, časovače sušičky oblečení zhorší poruchu. Možná si také budete chtít přečíst o tom, proč moje sušička tak dlouho suší.

Proč je sušička příliš horká?

Jak bylo uvedeno výše, přehřátí sušičky způsobuje, že sušička uvolňuje studený vzduch. Níže jsme napsali, proč se sušička přehřívá a způsobuje, že sušička vyfukuje studený vzduch místo horkého.

#1. Ucpaný filtr

Filtr nebyl pravidelně čištěn. Nečistíte-li síta po každém použití, mohou se nahromadit nečistoty a omezit pohyb vzduchu. Cirkulace vzduchu nasává studený vzduch dovnitř, aby udržela teplo při provozu sušičky. Překážky představují riziko požáru, ale téměř vždy vedou k přehřátí sušičky a jejímu vypnutí. Pokud sušička nemá tlačítko pro restart, nebude její opětovné zprovoznění relativně snadné, jako její vymazání, když praskl jistič. Budete muset vyměnit komponenty topení. Zde je návod, jak zjistit, zda je větrací otvor vaší sušičky ucpaný.

#2. Otevření dvířek uprostřed cyklu

Sušičky potřebují určitý čas na vychladnutí a dokončení cyklu odstřeďování. Kdykoli odemknete dveře, ujistěte se, že je to možné. Pokud po vytažení oblečení ze sušičky nepočkáte ani několik sekund, riskujete zakopnutí TOC. Raději než otvírat sušičku uprostřed procesu nebo těsně po jeho skončení, postupujte podle časovačů a nechte ji usadit. Vědět, jak vybrat správný cyklus sušičky.

#3. Přetížení sušičky

Pokud uvnitř sušičky nacpete příliš mnoho věcí, bude cirkulace omezena, což umožní zvýšení tepla a možná i přehřátí. Přestože by vaše uživatelská příručka měla obsahovat jmenovitý limit, užitečný tip je, že váš buben musí být naplněn z 50 %. Předpoklad, že mnoho položek stojí dostatek energie, je typickou příčinou přetížení bubnové sušičky.

Co je TOC a jeho funkce?

Termostat sleduje teplotu sušičky. Připevňuje se topným prvkem a rozkládá spojení, zvyšuje a snižuje teplotu. Kdykoli termostat zjistí, že se součástka zdá příliš horká, měl by to dobře uzavřít okruhy s prvkem. Tepelná pojistka proti přetížení nebo ochrany TOC zabraňují přehřátí vypnutím jističe a zabráněním přehřátí sušičky. To lze často upravit a častěji se bude muset změnit jak TOC, tak statistiky.

Je to obal!

Doufali jsme, že čtení tohoto článku je pro vás jen zábava a po jeho přečtení se všichni dozvíte, proč sušička fouká studený vzduch. Výše jsme uvedli základní důvody tohoto problému. Nejběžnější je tedy přehřátí sušičky. Také jsme napsali, co způsobilo přehřátí sušičky. Děkujeme, přátelé, že jste na konci byli s námi. Poslední věcí je nezapomenout sdílet tento článek se svými přáteli, pokud se vám líbí!