Proč plíseň roste na kůži (a 2 snadné způsoby, jak ji vyčistit)

Přemýšleli jste někdy nad tím, proč na kůži roste plíseň? Je to kvůli vlhkosti prostředí a materiálu produktu.

Kůže je šetrná k plísním a obsahuje živiny, které umožňují růst plísní. Látka samotná může formám pomoci k rozkvětu a prosperitě.

Vzhledem k tomu, že kůže je náročná na údržbu, když je příliš horká, budete ji muset přesunout na místo, kde není světlo a kde je zima. Tyto oblasti se však stávají vynikajícím místem pro prosperitu plísní.

S hrozbou prostředí a samotné látky lze říci, že kožené zboží je náchylné k plísním. Můžete tomu zabránit tím, že budete své věci skladovat v suchém klimatu.

Důvody růstu plísní

Plísni se daří v prostředí s vlhkými, organickými sloučeninami nebo špínou a má málo nebo žádné světlo. Obvykle roste na dřevě, tkanině nebo jakémkoli povrchu se správným nastavením.

Pokud to nezkontrolujete, povrchy nebo dokonce produkty, které máte doma, mohou být místem rozmnožování plísní. Jediné, co plíseň potřebuje k přežití, je voda a kyslík.

Jelikož se jedná o živý organismus, můžete jeho vzniku zabránit. Když se zastaví, může vás zachránit před riziky, která představují.

Když výrobek není čistý, mohou se objevit i plísně. Ujistěte se, že je produkt před uskladněním vyčištěn, může pomoci předejít této nepříjemnosti.

Spory plísní mohou být také důvodem, proč plíseň roste. Jde o drobný semenný organismus, který je pouhým okem neviditelný.

Tyto drobné spory se vznášejí ve vzduchu a daří se jim ve vhodném prostředí. Vyrůstá z drobné spóry, která nakonec přeroste v plíseň.

Způsoby čištění plísní

Pokud se ve vaší kůži nahromadila plíseň, protože byla dlouho ve skladu, máme pro vás to nejlepší řešení. Zde je několik způsobů, jak vyčistit plíseň z koženého zboží.

1. Použití éterických olej

Esenciální oleje jsou ve většině domácností známé jako organický domácí lék. Je to nejlepší čisticí látka, pokud usilujete o zcela přírodní a nechemický produkt.

Je také snadné koupit, protože je prodávají téměř všechny obchody. Kromě toho, že je přístupný, je také nákladově efektivní.

Mít čistě přírodní čistič je skvělé, když kolem vás běhají děti. Neškodí jim a má skvělou vlastnost rozpouštět plísně z vašeho zboží.

Chcete se dozvědět více o tom, jak čistit formy pomocí esenciálních olejů, podívejte se na tento článek o nejlepších esenciálních olejích pro odstranění plísní.

2. Použití konvenčních materiálů

Pokud nechcete používat esenciální oleje nebo k nim nemáte přístup, používání běžných věcí je pro vás dalším způsobem čištění forem.

K tomu stačí mít produkty, které najdete v pohodlí domova. Ty se pohybují od jemných mýdel až po ocet.

Použití konvenčních materiálů je nejjednodušší způsob, jak vyčistit formy z vašeho koženého zboží.

Riziko plísní

Plísně jsou živé organismy a mohou představovat potenciální hrozbu pro vaše zdraví. Zde jsou některé z těchto hrozeb.

Zdravotní rizika

Neexistují žádná závažná onemocnění související s plísněmi kromě příznaků podobných alergii. Pokud však trpíte astmatem nebo jakýmkoli onemocněním s nedostatečnou imunitou, může to na vás mít extrémní reakci.

Chcete znát všechna rizika, která vás mohou potkat? Pak se podívejte na tento článek.

Nebezpečné pro kojence

Když máte doma miminko, dbáte na to, aby prostředí kolem něj bylo bezpečné.

Jak rostou, mohou se ze zvědavosti dotýkat různých věcí. Jako rodič chcete zmírnit rizika, která je mohou potkat, a chránit je před dalším poškozením.

Možná jste si nevšimli, že z vašeho koženého nábytku vyrostly plísně a vaše dítě je možná vdechlo. Pokud si nejste jisti jeho účinky, zde je to, co může plíseň udělat s vaším dítětem.

Jak zabránit plísním z kůže

Při nákupu koženého zboží, jako jsou oděvy a tašky, existují určité produkty péče, které vám obchod může poskytnout. Tyto věci můžete také zakoupit online nebo v jiných obchodech.

Mít takové produkty, ať už pro tašky nebo nábytek, je pro péči o kůži zásadní. Může prodloužit životnost vašich položek.

Produkty se liší sprej od vosku. Rozmanitost vám pomůže rozhodnout, které produkty vám vyhovuje.

Správné skladování kožených předmětů může také pomoci zabránit růstu plísní na nich. Musíte je umístit v suchém a čistém prostředí.

Časté čištění koženého zboží také pomáhá předcházet tvorbě plísní.

Závěr

Když se dostanete na konec tohoto článku, zjistili jste, proč na kůži roste plíseň. Doufáme, že všechny zde napsané informace vám pomohou identifikovat, vyčistit a předcházet rizikům plísní na vašem koženém zboží.