Proč ohřívač vody vydává hluk? 8 zajímavých příčin!

Proč ohřívač vody vydává hluk? To je způsobeno několika problémy, jako je hromadění usazenin, dunění, praskání, pálení, praskání, praskání, syčení, potrubí v budově, prskání a netěsný ohřívač vody.

Věřte nebo ne, ale lehké zasyčení nebo prasknutí může proměnit sprchu v noční můru. Vždy najděte příčinu, abyste se vyhnuli problémům s ohřívačem vody ve chvíli, kdy uslyšíte zvuky praskání, rachotu a hučení. Takže bez dalších okolků použijte tento článek jako návod, abyste věděli, proč je ohřívač vody hlučný. Níže jsou uvedeny zvuky a příčiny, které obvykle uslyšíte. Přátelé, je tu více věcí, které byste měli vědět, takže bez dalších řečí začněme!

Příčiny, proč ohřívač vody vydává hluk

Zde jsou hlavní příčiny, proč ohřívač vody vydává určitý hluk.

#1. Akumulace ložisek nerostných surovin

Nádrž ohřívače vytváří minerální usazeniny, zejména u tvrdé vody. Voda postupuje do vašeho domova a zachycuje materiály uhličitanu vápenatého a hořčíku. Dobrá věc je, že to nepoškodí vaše zdraví.

#2. Hromadění usazenin

Zásobní nádrž na zařízení obsahuje nečistoty, které zadržují vodu v místě hořáku. Jednotka ohřívá vodu a vydává podobný zvuk jako kávovar. Hluk vzniká s vodou, která bublá při průchodu vrstvou sedimentu. Jen si představte vodu pokrytou v hrnci. Když se voda ohřeje, také probublá a pokračuje pokličkou. Topidlo pak nezpůsobí výbuch ve vaší domácnosti.

Nečistoty přehřívají nádrž, což má za následek ještě slabší nádrž. Nádrž má netěsnosti, které způsobují problémy ve vašem domě. Způsobuje prasknutí v nádobě. Pokud se setkáte s těmito problémy, utraťte více dolarů nebo více na opravu budovy. Zabraňte usazování nečistot uvnitř nádrže. Ohřívač vody co nejdříve propláchněte. Nikdy to neodkládejte na delší dobu, protože množství zbytků ztěžuje proplachování.

#3. Drnčení

Když zařízení vytváří horkou vodu, kapalina se zvětšuje a přesahuje nečistoty. Všimnete si toho dunění, kdy se voda pohybuje skrz špínu, pokud k tomu dojde. Drnčení znamená, že máte v ohřívači značné množství zeminy. I když to neškodí, jen to ukazuje, že ohřívač nebude fungovat dobře. Vyhněte se tomuto problému, když odstraníte nečistoty uvnitř nádrže. Nikdy neopouštějte půdu, mohlo by dojít k poškození ohřívače, protože to může mít za následek dodatečné náklady na výměny nebo opravy.

#4. Praskání

Proč ohřívač vody vydává hluk? Kvůli letům používání se v nádrži hromadí více zbytků, které vedou k praskání. Okamžitě jej vyčistěte, abyste odstranili usazování vodního kamene. Zbytek přichází v různých formách, zatímco pevné částice ulpívají pod nádrží. To může být v drobných kamíncích, písku a částicích a může to být v minerálech tvořících se jako vodní kámen ve vnitřních stěnách ohřívače.

#5. prskající

Syčivý zvuk znamená, že voda neteče do nádrže správně. Vysledujte tento problém k ventilům jednotky. Pokračujte přetlakovým a teplotním ventilem. Ohřívač vydává vodu v akumulační nádrži, jako je přetlak. Vypněte přívod vody a napájení v okamžiku, kdy uslyšíte syčení. Obraťte se na místního instalatéra, aby provedl nějaké opravy. Podívejte se přes ventil, který řídí průtok vody v nádrži. Ujistěte se, že jste otevřeli ventily. Pokračujte také na další řádky pro některé ohyby. Hledejte nějaké uzavřené ventily k otevření.

#6. Stavební potrubí

Stavební potrubí vytváří pouze nepříjemné zvuky jiné než ohřívač vody. Jak studená a teplá voda prochází potrubím, mění také průměr trubky. Jak tyto dýmky nesmírně rostou, narážejí na jemné popruhy a dřevěné rámy. To nějak vede ke zvuku tikání. Sledujte zvuk na nejhlasitějším možném místě. Až to najdete, utáhněte jej. Při zamykání a umístění použijte nějaké distanční vložky. Zastavte hluk, když snížíte tlak ohřívače vody. Při provádění tohoto úkolu snižte teplotu jednotky.

#7. Hučení

Z ohřívače vody vychází hučení. Jak studená voda prochází nádrží, pokračuje v celé jednotce. Horní část se třese a vytváří zvuk. Pak hučení někoho frustruje, ale nezpůsobí zmatek na topení nebo jiných součástech. Tento problém vyřešte utažením topného článku.

#8. Tikání

Potrubí, které vytváří neustálé změny tlaku, také vydává zvuk tikání. Ohřívač vody je dodáván s vsuvkami připojenými také k potrubí. Potom jsou bradavky vybaveny něčím, co uchovává teplo a umožňuje zařízení dobře fungovat. Trik vyžaduje výměnu za model, ale bez tepelné pasty. Můžete si také přečíst o výměně ohřívače vody, než selže.

It’s A Wrap!

Nyní se naučíte odpovědět na tuto otázku: „Proč ohřívač vody vydává hluk?“ Nejčastěji lze pozorovat mnoho zvuků, jako je tikání, hučení, budování potrubí, praskání, hromadění usazenin, hromadění minerálních usazenin. Jakmile uslyšíte některý z těchto zvuků, buďte opatrní a vezměte si to nejlepší vybavení, abyste problém vyřešili. Možná si budete chtít přečíst související články; vědět, jak testovat termostaty ohřívačů vody a jak vyčistit vápník z ohřívače vody.