Jak dlouho poběží lednička RV na baterii? Přečtěte si tato užitečná fakta!

Zajímá vás, jak dlouho vydrží lednička pro obytné vozy na baterii? Přestaňte se divit a začněte číst tento článek. Při použití dělostřelectva by lednička domácího obytného vozu vydržela asi dvanáct hodin. Pokud je s ním RV chladnička postavena nebo používá propan, vybije baterii.

Absorpční chladnička může fungovat pouze přibližně tři hodiny na baterie, ale pokud používáte propan, vydrží několik dní. Kapacita baterie RV chladničky bude ovlivněna tím, zda ji budete používat samostatně, s dalším zdrojem energie, včetně propanu.

Domácí lednička pro obytné vozy, která spotřebuje přibližně 150 wattů, by vyžadovala přibližně dvanáct ampérů za 60 minut z pouhé 12voltové baterie. Takže za takových okolností by 12voltová baterie dodávající zhruba 100 ampérhodin mohla napájet chladničku obytného vozu po dobu asi 4-5 hodin. Toto je pouze přehled, takže pokračujte ve čtení a dozvíte se více.

Základy ledničky pro obytné vozy

Ledničky pro obytné vozy byly levné a přenosné, což vám umožnilo ušetřit peníze za jídlo a pití na cestách. Domácí chladničky dostanou kompresor nebo jiné mechanické součásti; lednička RV však nemá mechanické části ani kompresor. Byly vyrobeny speciálně pro cestování po silnici. Jiným názvem jsou pro ně absorpční chladničky. Používají různé zdroje energie, včetně baterií, invertorů a propanu. Chladnička je udržována v chladu kondenzací nebo odpařováním kapalné složky známé jako chladivo.

Životnost ledničky RV, která běží na baterii

Jak dlouho tedy bude lednička RV fungovat na baterii? Zatímco průměrná životnost domácí chladničky na baterii je 12 hodin, tato doba může být zkrácena nebo prodloužena v závislosti na různých okolnostech. Přesný počet hodin, po které bude chladnička fungovat, můžete vypočítat na základě typu baterie RV a jejího hodnocení.

Většina RV má pouze jednu 12voltovou baterii, zatímco některé mají dvě 6voltové baterie. Předpokládejme, že získáte 12voltovou baterii s kapacitou 100 ampérhodin. Baterie může dodávat pět ampérů každou hodinu po dobu dvaceti hodin až do úplného vybití. Pokud však do této baterie zapojíte 240wattové invertory, vydrží čtvrtinu času, než obvykle, přibližně pět hodin.

Chcete-li získat hodnoty, vydělte jeho watty volty, abyste vytvořili sadu ampérů požadovaných každou hodinu, což bude 240 W/12 V = 20 A, protože potřeba bude čtyřnásobná než u baterie. Vezměme si mnohem realističtější srovnání: představte si, že máte domácí ledničku, která využívá zhruba 150 wattů energie a je napájena osamocenou 12voltovou baterií.

Tato lednička by skutečně vybíjela baterii rychlostí zhruba 12 ampérů za hodinu. Jeho baterie by v tomto případě vydržela provozovat lednici přibližně pět hodin. I když se to může zdát jako krátké období, mějte na paměti, že proměnné, jako je přidání různých čísel a baterií a malá lednička, to vše přispěje k prodloužení časového rámce. Malá lednička, která spotřebuje pouze 70 wattů, může běžet déle než třicet hodin. Kromě prodloužení životnosti baterií existuje několik zásad.

Pokud je to možné, vyměňte baterie. Ujistěte se, že je dobíjíte alespoň jednou denně. Můžete si zakoupit mnoho baterií nebo malý počet vysoce kvalitních baterií. Také se ujistěte, že nabití neklesne pod 20 %. Mohou být také použity vysokonabité baterie, které mohou být občas velmi využívány. Pokud chcete použít baterie pro domácí lednici, můžete přidat i solární panely. Může být použit v oblastech s vyšším slunečním zářením.

K dispozici jsou solární panely s kapacitou 100 wattů. Baterie by vydržely déle než jiné typy tohoto. Vystavením solárních panelů dennímu světlu na pět hodin můžete získat třicet hodin elektřiny.

Používání baterie k napájení RV lednice při cestování

V podstatě, protože alternátor karavanu neustále nabíjí baterii, cestování patří mezi nejlepší časy pro provoz chladničky a dalšího vybavení na baterii. Jeho alternátor se zdá být vestavěným generátorem v motoru karavanu, a pokud cestujete v tažném obytném voze, vaše baterie v odtahovém voze bude zásobovat lednici prostřednictvím svého alternátoru.

Někteří lidé by před odjezdem na dlouhou cestu nechali pár nocí běžnou ledničku v nejchladnějším prostředí. Elektřina je v den výletu vypnutá a lednička se nosí na cesty. To by však neudrželo potraviny zdravé po delší dobu. Domácí chladničky jsou těžkopádné na přepravu a zničí jídlo během několika hodin. Lednice v karavanech byly obvykle tou nejlepší volbou. Výhody využití RV lednice jsou zde. Vzhledem k tomu, že jsou relativně objemné, šetří chladničky pro obytné vozy místo.

Protože součásti chladniček pro obytné vozy nejsou mobilní, je méně pravděpodobné, že budou potřebovat servis. Chladničky v obytných automobilech pracují s různými zdroji energie. Takové chladničky automaticky přepínají mezi několika zdroji energie, aby potraviny zůstaly výživné a vynikající. Tyto chladničky jsou robustnější, protože dokážou odolat vysokým teplotám, otřesům a poruchám. Možná vás také bude zajímat, že lednička RV nechladí.

Je to obal!

Jsme rádi, že jste se dozvěděli, jak dlouho bude lednička pro obytné vozy fungovat na baterii. Chladnička RV běží pouze dvanáct hodin denně na baterii, v závislosti na výkonu baterie. Můžete si také přečíst o tom, kolik zesilovačů používá lednička a proč moje lednička smrdí. Děkuji vám, přátelé, za přečtení tohoto článku.