Proč můj plynový terasový ohřívač nezůstane svítit? 3 překvapivé důvody!

Proč můj plynový terasový ohřívač nezůstane svítit? Je to kvůli mnoha faktorům, jako jsou vánice, větrné počasí a lijáky.

Proto jej musíte chránit před nepříznivým počasím a občas jej vyčistit, aby zůstal funkční a svítil.

Je však dobré, že můžete postupovat podle kroků, abyste jej znovu opravili a fungovali. Chladné počasí může způsobit, že společenská setkání venku budou nepřitažlivá a nepříjemná. Proto se zdá, že plynový terasový ohřívač nabízí teplo ve vnitřních obytných prostorech. Je toho mnohem víc, co se můžete naučit, takže je nejlepší se v tomto článku ponořit dále!

Proč váš plynový terasový ohřívač nezůstane svítit

Níže jsou uvedeny konkrétní důvody a řešení, proč můj plynový terasový ohřívač nezůstane svítit:

#1. Nečistoty, které se hromadí v pilot

Pilotní světlo nezůstává svítit prachem, úlomky a nečistotami na pilotu a v něm. Kolem ní se hromadí špína, pavučiny a nečistoty. Nečistoty a nečistoty ucpávají otvory a brání proudění plynu v pilotním otvoru. Jde o to, že zařízení nemůžete rozsvítit. Tento problém spočívá v odšroubování mřížky emitoru a odstranění šroubů pomocí šroubováku. Vytáhněte mřížku emitoru, posuňte ji stranou a uvidíte ji vedle strany hořáku. K odfouknutí nečistot a pavučiny použijte vzduchový kompresor. Vyzkoušejte to poté, co vyčistíte pilot ohřívače. Počkejte, až to bude fungovat a plynový terasový ohřívač zůstane svítit.

#2. Uvolněné spojení v sestavě pilota a plynovém ventilu

Terasový ohřívač nezůstane svítit kvůli uvolněnému spojení v pilotní sestavě a plynovém ventilu. Když dojde k poruše, plyn v pilotu neproudí správně. Nesprávné proudění plynu v pilotu brání tomu, aby zůstal rozsvícený. Řešením je demontáž jeho přístupu k vnitřním součástem. Použijte křížový šroubovák, který odstraní šrouby a vytáhne mřížku emitoru. Zkontrolujte připojení pilotního a plynového ventilu. Pokud dojde k úniku nebo poškození, opravte jej, aby zařízení znovu fungovalo.

#3. Špatný termočlánek

Špatný termočlánek je důvodem, proč se plynový terasový ohřívač nezapne správně. Dochází k poruše kvůli nečistotám, které se hromadí v termočlánku, elektrickému spojení, které se pokazí, a termočlánku, který se poškodí. Řešením je rozebrat jednotku ohřívače a vyčistit nebo vyměnit termočlánek. Pomocí šroubováku vytáhněte šrouby z mřížky emitoru. Odšroubujte více šroubů, abyste mohli krabici oddálit od ochrany proti větru. Odšroubujte jednotky také pro odstranění ochrany proti větru. Ocelová vlna je užitečná k odstranění vraku z termočlánku. Poté otestujte ohřívač a vyměňte plynový terasový termočlánek, pokud ještě nefunguje.

Problémy s plynovým terasovým ohřívačem

Zde jsou tři další problémy, se kterými se můžete setkat s plynovým terasovým ohřívačem, kromě toho, proč můj plynový terasový ohřívač nezůstane svítit.

#1. Pilot, který nesvítí

Pilot se nerozsvítí správně, protože ventil láhve nezůstává uzavřený. Dále se do zapalovací trubice dostane více nečistot a nečistot, které se hromadí vedle vadného zapalovače. To jsou problémy, které vyžadují pozornost k vyřešení. Zajistěte tedy, aby ventil láhve zůstal otevřený. Zkontrolujte krabici, zda není ucpaná, a očistěte trubici od případných nečistot a nečistot. Odstraňte pavučiny, prach a nečistoty. Zkontrolujte také stav zapalovače. Vyměňte jej, pokud se stane problematickým. Poté otočte knoflík do pilotní polohy.

#2. Hořák, který se pořádně nezapálí

Ucpaný otvor, nízký tlak plynu a nesprávné nastavení ovládacího knoflíku jsou viníky, proč se hořák správně nezapaluje. Zkontrolujte zařízení, aby se rozsvítilo. Nízký tlak vyžaduje výměnu válce po. Pokud se v otvorech nahromadí nečistoty, zapálily hořák a vyčistily jej vzduchovým kompresorem. Nastavte správný ovladač do jeho vlastní polohy. Můžete si také přečíst o bezpečnostních tipech pro ohřívač propanu.

#3. Karbon se hromadí

Vyčistěte plynový terasový ohřívač, jinak se na obrazovce hořáku a reflektoru nahromadí film nebo špína a použijte mýdlovou vodu, včetně hadříku z mikrovlákna, který je důkladně vyčistí.

It’s A Wrap!

Nyní se dozvíte odpovědi na otázku, proč můj plynový terasový ohřívač nezůstane svítit? Nejlepším řešením je vždy vyčistit zařízení, které pomáhá předcházet prachu, nečistotám a nečistotám, které se usazují kolem hořáku a zapalovacího hořáku. Pracujte se strojem roky, abyste udrželi terasu opečenou a teplou, protože to je návrat, když budete dodržovat tipy pro údržbu. Selhání při rozsvícení terasového ohřívače dává pravý opak.

Při odstraňování problémů s plynovým terasovým ohřívačem postupujte podle uvedených kroků. Ještě lépe, když se nezapne správně, najměte si odbornou pomoc, protože to platí i v případě, že již dodržujete pokyny, které jsou uvedeny. Je tedy na vás, zda budete plnit své povinnosti nebo si budete dělat starosti s plynovým terasovým ohřívačem, který nesvítí! Protože to lze snadno vyřešit, pospěšte si a vyřešte to. Kliknutím na tyto odkazy si můžete přečíst související články; vědět, proč se moje topení nezapne a jak vyčistit nástěnné topení.