Proč můj ohřívač píská? 6 překvapivých důvodů!

Zajímá vás, proč mi píská topení? Častými příčinami jsou znečištěné filtry, vadné plynové ventily, netěsné potrubí, malé potrubí. Váš systém HVAC přichází s různými možnostmi vytápění a nejlepší možností je topení.

Je to proto, že může fungovat na více paliv a že nyní bylo vyvinuto mnoho technik pro zvýšení výkonu. Ohřívač se stal jednou z nejlepších dostupných alternativ vytápění s energetickou účinností.

Navzdory tomu, že je určen ke zlepšení vašeho pohodlí, nastanou případy, kdy je ohřívač primárním zdrojem vaší nelibosti. Nejrozšířenějším vnitřním nepohodlím způsobeným systémem HVAC je drsné topení, hlavně kdykoli to zašeptá. V tomto článku podrobně probereme, proč váš ohřívač píská. Takže bez dalších řečí můžeme začít!

Proč můj ohřívač vody píská?

Pískání ohřívače vody je velmi nebezpečné, pro vyřešení tohoto problému musíte nejprve pochopit, proč můj ohřívač píská. Zde je několik důvodů.

#1. Vadný ventil přívodu plynu

Tento problém se týká technologií plynových ohřívačů. Když dojde k poruše plynového ventilu, plyn, který prochází vaším systémem, se často uvolňuje při zvýšeném tlaku. Nárůst tlaku plynu způsobuje pískavý zvuk. Pokud někdo zjistí plyn v domě, snižte topení, dokud nepřijde servisní specialista, aby ventil vyměnil. Snižuje plýtvání plynem a chrání vaši budovu před plameny a škodlivými účinky vdechování plynů.

#2. Ucpané vzduchové filtry

Špinavý vzduchový filtr může opět způsobit pískavý zvuk, který přivede horký vzduch do vašeho domova. V tomto případě se teplý vzduch pokusí proudit mezerou vytvořenou nečistotami a prachem ve vašich filtračních systémech. Kromě toho je hluk způsoben vzduchem nasávaným zevnitř přes převážně ucpané filtrační systémy. Kromě hluku, který špinavé filtry vydávají, způsobují také poškození motoru ventilátorů, který musí pracovat více hodin, aby protlačil vzduch malými mezerami, které zůstávají na vašich filtračních systémech.

#3. Neadekvátně dimenzované potrubí

V systémech, které nejsou správně postaveny, jsou nesprávně navržené potrubí HVAC pravidelným problémem. Pokud jsou kanály ohřívače malé, při průchodu vzduchu ohřívačem se vytvoří sání. Jakmile odpojíte dvířka pece, sání přestane pískat. Pokud je to zdroj hluku vaší pece, budete muset vyměnit potrubí za nové, které bude vhodné.

#4. Vzduchovody, které netěsní

Netěsnosti v zařízení HVAC jsou často způsobeny uvolněným připojením k centrálnímu potrubnímu systému nebo chátrajícím potrubím. Únik spotřebovává váš pohon a výrazně zvyšuje energetické výdaje. Výměna potrubí může být pro váš dům tou nejlepší volbou v závislosti na rozsahu poškození a stavu vašich systémů. Předchozí problémy lze odhalit pravidelným odborným seřizováním vašeho topení. Když je najdete během ladění, mohou být rychle opraveny, což vám ušetří peníze za čekání, až se ozve pískavý zvuk. Pravidelné ladění je důležitou součástí udržování vašeho ohřívače v dobrém provozním stavu a vyhýbání se drahým opravám.

#5. Vadná páka tlumiče

Kdykoli jsou ventily tlumičů uzamčeny, aby blokovaly přívod vzduchu do částí domů, zcela nebo napůl, může se objevit pískavý zvuk. Budete muset najít páčky tlumičů a ujistit se, že jsou na správném místě.

#6. Zavřené dveře

Zamčené dveře se však mohou jevit jako skvělý způsob, jak udržovat místnosti osobně; příliš mnoho zamčených dveří může vyčerpat váš ventilační systém. Protože je v centrálních oblastech tolik vratných mřížek a napájecí výstupy jsou skryty zamčenými dveřmi, systém vyhladoví. Aby se zavřené dveře dostaly pouze dolů k vratné mřížce, potřebují vzduch, aby se dostal přes mikroskopické štěrbiny obklopující dveře. Výsledkem je, že se ventilátor zapne a spustí se pískavý zvuk.

Je nebezpečné mít pískající ohřívač vody?

Je pískání ohřívače vody nebezpečné? Ano, samozřejmě! Pískavé zvuky vycházející ze systému horké vody signalizují, že bude fungovat špatně. Je to upozornění, které vyžaduje rychlou pomoc instalatérského technika. Všechny tyto příčiny mají potenciál explodovat. Když dojde k explozi, existuje šance, že se nahromadí nejvíce tlaku, který pohání horkovodní systém stropem. V důsledku toho musí být veškeré pískání z teplovodního systému řešeno jako alarm.

Pokud ohřívač vody začne pískat, okamžitě jej vypněte. Pokud je pískání způsobeno příliš velkým tlakem uvnitř jednotky, sníží se pravděpodobnost výbuchu. Mohlo by to umožnit zařízení ztratit teplo ještě před příjezdem odborníka na opravu. Pro vaši bezpečnost nesmíte upravovat úpravy, testovat spoje, čistit odtoky ani provádět žádné jiné operace. Zatímco čekáte na odborníka na opravu ohřívače vody, je lepší, když vy a vaše rodina odejdete z domu. Můžete si také přečíst o solárním ohřevu bazénu.

It’s A Wrap!

Po přečtení tohoto článku doufáme, že lépe pochopíte, proč mi píská ohřívač. Výše jsme diskutovali o šesti příčinách, které vedou váš ohřívač vody k vytváření pískavých zvuků. Pokud se chcete tohoto problému zbavit, pečlivě si je přečtěte. Neváhejte znát i tyto věci; přečtěte si o tom, jak funguje ohřívač bazénu a jak dlouho ohřívač bazénu vydrží. Děkujeme vám, přátelé, že jste s námi na konci!