Proč moje vířivá sušička nesuší? 4 překvapivé důvody!

Zde je otázka: proč moje vířivá sušička nesuší? Důvodů je mnoho: větrací otvory, nefunkční topná tělesa, vadné cyklické termostaty, ucpané lapače vláken a ucpaný výfuk.

Kdykoli hodíte hromadu mokrého oblečení přímo z pračky do sušičky a zapnete ji, je to pro majitele domu jeden z nejtěžších úkolů. Jen abyste zjistili, že vaše oblečení je stále mokré i po více než 60 minutách provozu.

Když máte spoustu věcí, které je třeba vyprat, může to být neuvěřitelně frustrující. Mnohé se snadno implementují a nebudou vás stát mnoho. Pokud oblečení není suché, kdykoli je cyklus vířivé sušičky dokončen, Níže jsou uvedeny čtyři nejčastější důvody tohoto problému a způsoby jejich řešení. Začněme!

Proč vířivá sušička nesuší?

Odstraňování problémů se sušičkou Whirlpool nemusí nutně znamenat problém nebo údržbu. Chcete-li uvést sušičku zpět do provozuschopného stavu, zkontrolujte tyto důvody. Zde se můžete dozvědět, proč můj vířivý sušák nevysuší:

#1. Ucpaný lapač žmolků

Sušičky Whirlpool využívají k sušení prádla v bubnu ohřátý vzduch. Buben se neustále otáčí, aby napomohl tomuto procesu, a oděvy uvnitř se sypou. Tento bubnový pohyb pomáhá sušit věci v bubnu tím, že umožňuje proudění vzduchu přes něj. Tkanina se během procesu praní uvolní a vlákna se vypustí do vody a poté se usadí na oděvech. Tato vlákna jsou následně vymrštěna, když se oděvy skládají a suší.

Avšak přelet těchto vláken může představovat riziko požáru; proto všechny sušičky obsahují lapač vláken, který pomáhá snížit nebo úplně odstranit toto riziko. Tento lapač se skládá z odnímatelného síta, které zachytí co nejvíce volně poletujících vláken v sušičce při každé náplni. Abyste byli v bezpečí, měli byste při každé náplni prádla zkontrolovat síto na zachycení vláken. Odstraňte veškeré žmolky nahromaděné na sítu a co nejdříve je znovu vložte do lapače vláken. Musíte také zkontrolovat vnitřek lapače, zda se na panelu nenacházejí žádné zbloudilé žmolky, které by mohly uvíznout na panelu.

#2. Ucpaný větrací otvor

Oblečení se suší v bubnové sušičce, která k sušení využívá teplý vzduch. Zatímco ohřátý vzduch je nezbytný, musí se mu také umožnit pohyb a část cirkulačního provozu zahrnuje odstranění vzduchu z válce sušiče. Pokud vzduch opravdu nemůže rychle odejít, prádlo v bubnu nebude sušit tak brzy, jak by mělo. Tento neadekvátní pokles proudění vzduchu může způsobovat několik důvodů a měly by být prozkoumány. Větrací otvor, který opouští domov, nesmí být ucpaný.

Ujistěte se, že malá klapka není omezena a může se volně zavírat nebo otevírat. Další položkou je potrubí, které spojuje výstup sušičky s větracím otvorem ve zdi. Předpokládejme, že si všimnete jakýchkoli problémů s potrubím, včetně částečného zhroucení jakékoli části potrubí nebo prasklin, které se objevily kdekoli nad cestou potrubí. Pokud je potrubí rozbité, měli byste jej vyměnit za novou sadu potrubí. Také byste měli co nejrychleji vyřešit jakékoli problémy s ventilační klapkou.

Možná vás také bude zajímat, že potřebujete vědět o ucpaných větracích otvorech sušičky.

#3. Vadné topné těleso

Otáčivý pohyb při otáčení bubnu s oblečením uvnitř suší oděvy v sušičce na prádlo. Vnitřní žebra umístěná na vnitřním bubnu napomáhá při pohybu oděvů, zatímco se buben otáčí. Na druhé straně ohřátý vzduch ohřívá vnitřek bubnu, čímž napomáhá sušení oděvů. Hlavní zdroj tepla má na starosti dodávku teplého vzduchu do stroje a zajišťuje, že teplý vzduch je rovnoměrně distribuován v celém procesu sušení.

Pokud je ohřev vzduchu během cyklu přerušen, doba potřebná k řádnému vysušení prádla v bubnu se skutečně prodlouží. Pokud se domníváte, že příčinou problému je ohřívač, zkontrolujte kontinuitu pomocí multimetru; pokud je ohřívač vadný, zavolejte výrobce sušičky a pořiďte si nový

#4. Problém s termostatem

Termostat je zařízení, které se nachází ve většině předmětů, které vytváří teplo a řídí množství tepelné energie vyrobené nebo využité vířivou sušičkou. Pro řízení teploty vzduchu má většina sušiček prádla uvnitř zabudované termostaty. Aby bylo prádlo dostatečně vysušeno, musí být jakákoli sušička schopna udržet nepřetržitý proud teplého vzduchu v bubnu. Zatímco tragické prasknutí termostatů vířivé sušičky je nepravděpodobné, možné je.

Pokud jste však vyzkoušeli všechny ostatní a stále nevysychá, je vysoká pravděpodobnost selhání termostatu. Pokud potřebujete vyměnit termostat, můžete požádat výrobce o správný náhradní termostat.

It’s A Wrap!

Nakonec jsme vám sdělili všechna fakta související s vaší otázkou: proč můj vířivý sušák nesuší. Pokud vaší sušičce trvá usušení oděvů příliš dlouho nebo dokonce oděvy úplně nevysuší, zkuste vyřešit všechny výše uvedené případy, abyste problém vyřešili. Děkuji vám, přátelé, za přečtení tohoto článku; vážíme si vašeho času a úsilí! Můžete si také přečíst o tom, jak používat sušičku bot a co znamená pračka/sušička v jednotce.