Proč moje topení do auta voní jako zkažená vejce? 6 překvapivých důvodů!

Proč moje topení v autě páchne jako zkažená vejce? Je to kvůli palivovému systému, převodové kapalině poměrně dlouho, aniž by ji majitel vyměnil, vytečení baterie a ucpání katalyzátoru.

Když je některá z těchto příčin známá, znamená to, že je třeba něco udělat, aby se to okamžitě napravilo. Za prvé, zápach síry může poškodit vaše zdraví a způsobit škody, pokud je problém ponechán bez kontroly. Podívejte se prosím blíže na části ohřívače auta, aby správně fungovalo. Ve skutečnosti je toho mnohem víc, co byste se měli naučit. Bez dalších řečí se na to pojďme podívat do hloubky!

Důvody, proč topení do auta voní jako zkažená vejce

Zde jsou důvody, proč vaše topení v autě páchne stejně jako zkažená vejce.

#1. Převodová kapalina zůstala poměrně dlouho bez výměny

U převodové kapaliny ponechané poměrně dlouho se může objevit zápach jako ze zkaženého vejce. Pokud k tomu dojde, je to proto, že kapalina po kontaktu s horkými částmi motoru hoří a uniká.

#2. Únik autobaterie

Olověná baterie vozidla se skládá z kyseliny sírové, stejně jako zkažené vejce a páchnoucí plyn. Ujistěte se tedy, že z baterie neteče, aby nedošlo k dalšímu poškození vašeho zdraví a dalších zařízení. K úniku elektrolytu dochází při mechanických závadách, zejména při zamrznutí, přebití nebo elektrickém problému. Baterie můžete uložit v kabině, kamionu nebo pod sedadlem. Baterie jsou odvětrávané nebo utěsněné, takže pokud vaše nejsou naplněné, mohou z nich začít unikat škodlivé plyny v prostoru pro cestující. Okamžitě tedy opravte bateriový systém. Také by vás mohlo zajímat rady a tipy ohledně úniku autobaterie.

#3. Ucpaný katalyzátor

Katalyzátor je ohřívač auta, který mění páchnoucí plyny na nezapáchající plyny, které byste si měli prohlédnout. Pokud je poškozený nebo opotřebovaný, neplní svou práci správně. Zanesení způsobuje další problémy se spalováním. Nedokonalé spalování posílá palivo nespálené uvnitř katalyzátoru. Neměl by tam být, protože pouze ucpává voštinový vzor a katalyzátor již neplní svou práci. Ucpaný převodník může přinést nebezpečí vyžadující okamžité řešení.

#4. Špinavé průduchy

Výrobce doporučuje každému uživateli, aby vzal vozidlo na pravidelnou kontrolu a servis prostřednictvím návodu. Větrací otvory v autě se mohou zašpinit jako větrací otvory v domě. Celý systém se může kontaminovat, což má za následek zápach spáleniny, protože úlomky, špína a prach jsou spáleny. Mnoho věcí se může zachytit ve ventilačním systému vozidla, jako je listí a jehličí. Spálený zápach může pocházet z ohřívače, který vyfukuje vzduch k těmto věcem.

#5. Nečistoty motoru

Něco se může zaseknout v motoru a způsobit nepříjemný zápach. Listí a jehličí se mohou zachytit do stroje. To platí s úlomky na silnici vytaženými před mřížku. V motorech je mnoho věcí, jako je hmyz a plastové sáčky. Přetažení se rovněž doporučuje, pokud se po otočení ohřívače objeví shnilý zápach. Dalším krokem je zapnout výstražná světla pro bezpečnost a otevřít kapotu, abyste ji zkontrolovali. Možná, že vaše silnice zvedla něco jako nákupní tašku, takže je odstraňte.

#6. Topné jádro

V topném jádru možná dochází mlha, což je jedna odpověď, proč moje topení v autě páchne jako zkažená vejce. Mezi další příznaky, které naznačují pokles jádra topení, patří mlžení oken a přehřívání auta. Komfortní systém navíc obsluhuje topné jádro vozidla, takže se ujistěte, že dodržujete servisní plán. Vyměňte topné jádro a připravte se na zaplacení 600 až 900 dolarů. Pravidelný servis se tedy vyplatí.

Důvody pro okamžitou opravu

Oprava tohoto problému je na vrcholu vašich seznamů úkolů. Pro jednoho to může znamenat nebezpečí kontaktu nebo vdechnutí sirovodíku. Způsobuje podráždění kůže a tlumí dýchací i centrální nervový systém. Kromě toho způsobuje kóma, závratě, potíže s dýcháním a mnoho dalších příznaků. Neexistuje žádná prodloužená expozice nebo známé antidotum vedoucí ke smrti. Kyselina sírová uvnitř autobaterie způsobuje tepelné a chemické popáleniny a potíže s dýcháním. Vytékající baterie může rychle poškodit části motoru tím, že kyselina pohltí plast a kov. Kromě toho se do katalyzátoru dostane nadměrné množství paliva, které se nespálí a přehřívá se při vznícení paliva v samotném autě. To může mít za následek požár vozidla.

It’s A Wrap!

Nyní se dozvíte odpověď na otázku, proč moje topení v autě páchne jako zkažená vejce? Určitě byste nechtěli, aby tato vůně zůstala na vašem autě. Nejlepším způsobem je tedy problém okamžitě vyřešit a vrátit věci do normálu. Mohlo by to být spojeno s úlomky motoru, problémy s jádrem topení, špinavými ventilačními otvory, ucpaným katalyzátorem atd. Jakmile tyto důvody znáte, okamžitě to nechte opravit, abyste jej dostali zpět do funkčního stavu. Proveďte několik rychlých oprav, aby auto opět sloužilo svému účelu při jízdě s rodinou. Nejlepší je také vědět, proč topení auta nefunguje a proč moje topení v autě fouká studený vzduch.