Co Je Přijímací Linka Na Svatbě

Odpověď na to, co je přijímací linka na svatbě, je v samotném názvu. Vztahuje se k tomu, když nevěsta a ženich přijímají nebo vítají hosty.

Promluvíme si také o tom, kdo stojí ve svatební řadě a jestli nějakou musíte mít. A pokud vás zajímají další svatební zvyky, zvažte procházení našeho blogu, kde najdete další průvodce.

Víte například, co je koktejlová hodina na svatbě? Zvažte procházení této stránky, abyste se seznámili s dalšími termíny.

Co je to přijímací linka na svatbě a kdo v ní je?

Co je to svatební linka?

Přijímací linka na svatbě znamená, když se nevěsta a ženich seřadí, aby pozdravili nebo přijali všechny svatební hosty. Obzvláště na velkých svatbách se očekává, že budete moci hosty pozdravit.

Kdo stojí v přijímací řadě?

Kdo stojí v přijímací řadě? Tradičně budou v přijímací řadě nevěsta a ženich, ale nebudou chybět ani jejich rodiče nebo hostitelé.

Proto se přijímající řada skládá z matky nevěsty, otce, páru a poté matky a otce ženicha. Na některých svatbách se otcové mohou rozhodnout, že nebudou stát ve frontě a místo toho se smísit s hosty.

Dalším způsobem, jak vytvořit přijímací linku, je zahrnout svatební hostinu, zvláště když rodiče páru nejsou k dispozici. V přijímací řadě můžete mít například svou družičku a družičky.

Kdy mít přijímací linku?

Po hlavním svatebním obřadu můžete mít přijímací linku. Poté, co se nevěsta a ženich políbí a projdou uličkou, mohou stát u východu z místa a pozdravit své hosty.

Tímto způsobem můžete zajistit, aby byli všichni hosté na jednom místě. Další načasování mít přijímací linku před koktejlovou hodinou.

Pozdravit hosty před koktejlovou hodinou by bylo ideální, protože všichni jsou na cestě k uvolnění. Toto načasování je však vhodné pouze v případě, že máte málo hostů, abyste nezabrali příliš mnoho času.

Je na svatbě nutná přijímací linka?

Jako budoucí novomanželé se můžete rozhodnout, zda chcete na svatbu zahrnout i přijímací linku. V dnešní době je běžné, že páry tu a tam poruší nějaké svatební zvyky.

Můžete si také naplánovat den s pevným rozvrhem, že mít přijímací linku by nebylo ideální. Bylo by však skvělé věnovat chvíli uznání svým hostům, že přišli.

Alternativou k přijímací lince je návštěva každého stolu vašich hostů během recepce. Koktejlová hodina je také fantastický čas na setkání a přivítání se svými blízkými přáteli a rodinou.

Pamatujte, že svatby někdy slouží také jako setkání se vzdálenými přáteli a rodinou. Vaši hosté by se tak cítili více ceněni, i když je to jen rychlé dohonění.

Jaký je účel přijímací linky?

Účelem přijímací linky je ukázat uznání hostitelů a párů jejich hostům jednotlivě. Někteří z nich si možná vzali den volna, aby se zúčastnili svatby, nebo jiní cestovali, aby novomanželům ukázali svou podporu.

Samozřejmě, že některé svatby mají příliš mnoho hostů a pozdravit každého z nich nebude nepraktické. Můžete například využít koktejlovou hodinu nebo svatební hostinu a pozdravit každého, když mluvíte na pódiu.

Jak dlouho trvá linka na příjem svatby?

Můžete přidělit kdekoli od 30 minut do hodiny pro přijímací linku na vaší svatbě. Čas bude záviset na počtu hostů a programu na samotný den.

Pár obvykle stráví kolem 20 sekund na hosta, ale může to být delší nebo kratší. Máte-li sto hostů, zvažte svůj čas, abyste zajistili, že všichni budou moci být pozdraveni.

Co říkáte na svatební linku?

Neexistuje žádný povinný scénář, který by novomanželé nebo hostitelé museli říkat v přijímací řadě. Při vyjadřování uznání svým hostům buďte sami sebou.

Může to být malý rozhovor nebo rychlé setkání s přáteli a rodinou. Nezapomeňte být vděční a ocenit snahu hostů být ve váš svatební den.

Můžete si dokonce potřást rukou nebo obejmout své hosty. Ale protože můžete očekávat, že den bude následovat program, pamatujte na čas strávený s každým hostem, abyste mohli všechny pozdravit ve stanoveném časovém rámci.

Co říkají svatební hosté v přijímací řadě?

Jako svatební host se nenechte tlačit tím, co říci v přijímací řadě. Stejně to rychle uteče, takže s největší pravděpodobností jen gratulujete páru a podáváte si ruku nebo objímáte.

Nezapomeňte je pochválit i samotnou příležitost. A v případě potřeby lze také ocenit krátký rozhovor a to, jak jste se měli.

Závěr

A to je vše! V tomto článku jsme právě zjistili, co je to přijímací linka na svatbě, což je, když hostitelé a pár zdraví své hosty.

Může to být po obřadu nebo před hodinou koktejlů, abyste ukázali své uznání lidem, kteří se zúčastnili. Nicméně, volba je na vás, pokud chcete mít na svatbě přijímací linku.